В Ірпені демонтували шматок стіни з графіті Бенксі

18:40, 13.05.2023
В Ірпені демонтували шматок стіни з графіті Бенксі

З Ірпеня вивозять експонат всесвітньо відомого Бенксі в інше місце

В Ірпені, що на Київщині, зі зруйнованого будинку на Северинівській  демонтували частину стіни з графіті британського вуличного художника Бенксі, експонат перевезли на нову локацію.

 

Як інформує Україна молода, про це йдеться в повідомленні Ірпінської міської ради. 

 

У заході взяв участь Ірпінський міський голова Олександр Маркушин, депутати міськради та представники громадськості.

 

«Ми демонтували малюнок Бенксі зі зруйнованого дев’ятиповерхового будинку. Згодом він буде повністю знесений, і на його місці будемо проєктувати щось інше», — поінформував Маркушин.

 

Робота з демонтажу тривала близько двох тижнів. Отвір в інсталяції є результатом потрапляння снаряда. На ньому, за задумом, стоїть гімнастка, як на кулі. Експонат оточує металева рамка для того, щоб зберегти зображення. Вага конструкції 7,5 тонни.

 

«Нам було важливо зберегти саме великий фрагмент інсталяції задля того, щоб надалі при експонуванні майбутні покоління дивились на цей витвір не як на художній витвір, а як на витвір, який розставляє багато соціальних та політичних акцентів», — сказала голова комітету архітектури та урбаністики в рамках IRS Зоряна Тихончук.

 

Крім того, мер Ірпеня повідомив, що на місці, куди перевезли експонат, планують створити першу в Україні Площу сучасного мистецтва.

 

«Ми хочемо створити Площу сучасного мистецтва, де цей малюнок Бенксі буде центральним екземпляром. По периметру плануємо зробити великий триметровий бетонний паркан. Будемо залучати з Європи митців, які малюють у такому стилі, як Бенксі», - зазначив Маркушин.

 

За його словами, найближчим часом мешканцям представлять візуалізацію цієї площі. Крім того, на локації, куди перевезли експонат, буде цілодобова охорона та відеоспостереження.

 

«Графіті Бенксі відтепер можна буде побачити на Северинівській, 136 в Ірпені. Операція з демонтажу, перевезення та встановлення у новому місці пройшла успішно», – прозвітували в міськраді.

 

Як відомо, британський художник Бенксі намалював сім графіті в Україні, зокрема в Києві, а також Ірпені й Бородянці, які найбільше постраждали від російських бомбардувань.

 

Як повідомляла УМ, в Ірпені розпочали демонтаж зруйнованого будинку, на якому зображене одне з графіті всесвітньо відомого вуличного художника Бенксі.