Будинок Саксаганського під загрозою: поблизу хочуть звести багатоповерхівку

12:53, 19.04.2023
Будинок Саксаганського під загрозою: поблизу хочуть звести багатоповерхівку

У Києві будинок, де свого часу мешкав драматург Панас Саксаганський під загрозою руйнування. (Фото: Фейсбук Дмитро Перов)

Позов про скасування договору оренди земельної ділянки для забудовника, який хоче звести 16-поверховий ЖК біля історичного будинку на Жилянській, 96, де проживав драматург Панас Саксаганський. надійшов до Господарського суду Києва.

 

Як інформує УМ, відповідне прохання до суду направив департамент культури КМДА, Міністерство культури та інформаційної політики та Офіс генпрокурора, повідомив у Фейсбуці співзасновник артпростору "Цегла" Дмитро Перов.

 

За словами активіста, землі історико-культурного призначення, які є складовою Музею видатних діячів української культури Київська міська рада планує віддати під зведення новобудови.

 

"Майбутній ЖК фактично розріже Музей на дві частини. 16-поверхового монстра мають побудувати впритул до Будинку Панаса Саксаганського. Це фактично відділить його від решти будівель Музею — будинків Лисенка, Старицького, Косачів. Попри це, Віталій Кличко відправив в суд захищати інтереси забудовника юристів Київради", — зазначив Перов.

 

Панас Саксаганський.

 

Він додав, що правозахисники від Київради "не бачать" Музею на цій ділянці, а її передачу компаніям афілійованим з підприємцем Вадимом Столаром вважають правомірним.

 

Нагадаємо, будівництво ЖК Fresco Sofia на Олеся Гончара у Києві суд визнав незаконним.

 

Столичні активісти на чолі з Дмитром Перовим.

 

Як повідомляла УМ, в Києві знесуть атакований дроном історичний будинок на Жилянській.