У місті Бучач на Тернопільщині триває акція «Дні Пінзеля»

10:58, 12.06.2021
У місті Бучач на Тернопільщині триває акція «Дні Пінзеля»

Камерний оркестр Тернопільської обласної філармонії завітав до Бучача. (Фото Бучацької міськради)

Триденна мистецька акція «Дні Пінзеля» розпочалася у старовинному місті Бучач у п’ятницю, 11 червня і триватиме до неділі, 13 червня, включно.

 

Саме у цьому старовинному місті свого часу жив і творив геніальний скульптор XVIII століття Іоанн Георг Пінзель.

 

Як інформує Україна молода, про це повідомляє Бучацька міська рада, про акцію також розповів вітчизняним ЗМІ координатор проєкту Віктор Гребеньовський.

 

«Уже кілька років поспіль ми проводимо таку духовно-мистецьку імпрезу, намагаючись привернути увагу загалу до життя і творчості «українського Мікеланджело», як часто називають всесвітньовідомого скульптура Іоанна Пінзеля, котрий залишив у нашому місті та на його околицях дивовижні твори сакрального мистецтва. Три дні будуть насичені різноманітними зустрічами, виставками, відвідинами місць, пов’язаних із Пінзелем», – сказав пан Гребеньовський у  коментарі Укрінформ.

 

За його словами, «Дні Пінзеля» розпочалися 11 червня у костелі Внебовзяття Богородиці, де досі збереглися скульптури вівтаря та інші яскраві зразки творчості митця.

 

Саме у цьому храмі відбулася урочиста меса, перегляд документального фільму «Таїна Пінзеля – від Бучача до Лувру».

 

У триденній програмі святкувань – відкриття фотовиставки, експозиції картин міжнародного живописного пленеру «Мистецькими шляхами Пінзеля», скульптур проєкту «Під зорею Пінзеля», презентація книги «Я, Іоанн».

 

Також учасники відвідають село Рукомиш, де нині зберігається фігура св. Онуфрія роботи Пінзеля, проведуть літературно-мистецькі зустрічі у тутешній кав’ярні, розташованій у Бучачі в «Арт-дворику».

 

Відповідну музичну атмосферу створять і музичні колективи, серед яких струнний ансамбль «Quattro corde» Івано-Франківської філармонії.

 

ДОВІДКА «УМ»

 

Іоанн Георг Пінзель – скульптор середини XVIII століття, представник пізнього бароко і рококо. Засновник Львівської школи скульпторів. Біографічні відомості про майстра майже відсутні. Його етнічне походження, місце і час народження, а також обставини появи на Галичині та смерті наразі невідомі.

 

У середині 1740-х років він з’явився при дворі магната Миколи Василя Потоцького, який став його головним замовником і патроном. У 1751 році одружився у Бучачі. Упродовж 1750-60-х років (переважно спільно з архітектором Бернардом Меретином) працював у Львові, Ходовичах (тепер Львівська область), Городенці, Гвіздці (нині Івано-Франківська область), Монастириську (костел Успіння Пречистої Діви Марії), Бучачі (обидва — сучасна Тернопільська область).

 

У 1756-1761 роках виконав бічні вівтарі в одному із храмів Львова, монументальні статуї святих Атанасія, Леона, кінну статую святого Юра.