Інший погляд: про воєнний альбом Андрія Котлярчука «Звільнена Київщина»
Попередній воєнний альбом Андрія Котлярчука «Добровольці. >>
Бібліотекарі хочуть привернути увагу суспільства на проблему закриття бібліотеки.
Під стінами Коломийської районної ради розпочали голодування працівники Коломийської ЦРБ. Люди вже третій місяць без роботи, оскільки місцева влада не змогла визначитися, кому належить будівля книгозбірні.
Як інформує УМ, про це повідомляє низка ЗМІ.
Під вечір, у бібліотекарки, яка голодувала, погіршилося самопочуття. Бригада швидкої надала жінці допомогу. Через нервове перевантаження у неї впав рівень цукру у крові. Однак, працівниця продовжила голодувати, предає Суспільне.
Підтримати працівників районної бібліотеки прийшов і голова Спілки учасників АТО Коломиї Володимир Кобилецький. Чоловік розповідає, що у книгозбірні разом із побратимами проходив реабілітацію.
«Ми приходили в цю бібліотеку, бо там є гарний зал, де ми проводили збори організації, спілкувалися з людьми. Коли повертаєшся сюди, мусиш поетапно спілкуватися з цим середовищем, щоб ти поступово заходив у мирне життя», — розповів Володимир Кобилецький.
«Наше питання щодо роботи закладу, на жаль, досі не вирішено. Відтак троє працівників бібліотеки біля приміщення районної ради оголосили голодування, ще четверо нас підтримують», повідомила кореспондентові Укрінформ працівниця Коломийської районної бібліотеки Аня Біленчук:.
За її словами, у четвер комісія районної ради не змогла вирішити питання щодо передачі будівлі районної бібліотеки на баланс Коломийської міської ради. Сьогодні комісія вирішила винести це питання на сесію районної ради. Обіцяють провести її у середу.
Коломийські бібліотекарі, які голодують, на своїй сторінці у Фейсбуці зізнаються, що хочуть привернути увагу суспільства на проблему закриття бібліотеки.
«Ми відстоюємо права на існування української книги, українського слова та культури», — зазнаються працівники Коломийської районної бібліотеки.
Відомо, що цей заклад закрили у грудні. Відповідне рішення ухвалила Коломийська районна рада і передала частину будівлі бібліотеки на баланс Коломийській міській раді. Втім, остання відмовилась її прийняти, заявивши, що очікує передачу всієї площі приміщення. Відтак, 8 бібліотекарів три місяці поспіль залишились без роботи.
Як запевнив Коломийський міський голова Богдан Станіславський, районна бібліотека буде працювати. Міська рада вже навіть визначила для неї статус «краєзнавчої». Втім, для цього районна рада має передати усе приміщення, як обіцяли. Мер Коломиї зауважив, що половина триповерхової будівлі для роботи бібліотеки – надто мала площа, аби бібліотекарям і читачам у ній було зручно.
Коломийська районна бібліотека працює понад 40 років, обслуговує більше 3 тисяч читачів. Площа будівлі — понад 700 кв. метрів.
Через закриття бібліотеки 14 березня її працівники виходили на акцію протесту. Тоді заявили, що готові вдатись до голодування, якщо бібліотека не відновить свою роботу.
Вже у понеділок ситуація зрушилася з місця – на засіданні комісії районні депутати вирішили передати містові все приміщення. Саме це й було основною вимогою міської влади.
Але остаточну крапку має поставити районна сесія, яка запланована за тиждень.
Бібліотекарі вже не довіряють жодним обіцянкам, тому вирішили не відпускати ситуацію з під контролю і голодуватимуть допоки не доможуться свого.
Нагадаємо, за словами ексдиректорки бібліотеки Наталки Тарновецької, проблема виникла через саме приміщення в центрі міста, площа якого – понад 700 метрів квадратних.
Як повідомляла УМ, абсурдна ситуація у процесі децентралізації владних повноважень і передачі власності склалася навколо центральної районної бібліотеки у Коломиї Івано-Франківської області.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Жадоба нищить книжки
Попередній воєнний альбом Андрія Котлярчука «Добровольці. >>
Створену Кременецько-Почаївским державним історико-архітектурним заповідником за дорученням Міністерства культури та стратегічних комунікацій інвентаризаційну комісію - не допустили до роботи представники Свято-Успенської Почаївської лаври. >>
Список із 25 об’єктів світу, що потребують збереження оприлюднив Всесвітній фонд пам’яток (World Monuments Fund, WMF). Серед об'єктів, що увійшли до переліку на 2025 рік – столичний Будинок вчителя, турецьке місто Антак'я, історична міська структура Гази та Місяць. >>
«Я зрозумів, що мушу бути українофілом – це я зрозумів цілком свідомо. І от я жадібно ухопився за українство. Кожнісіньку вільну від «офіційних занять» часину я присвячував Україні. Перша ознака національності є мова – я й нею найперше заклопотався», - писав Агатангел Кримський. >>
Один з найвідоміших українських театральних режисерів — Давид Петросян — представив прем’єру на сцені Національного театру імені Марії Заньковецької у Львові. >>
Благодійний фонд «МХП-Громаді» та Український культурний фонд оголосили про запуск нового грантового конкурсу «Культура у фокусі громад» із фінансуванням від 500 тис. до 1 млн грн на культурні проєкти. >>