Карантин продовжується, тож афіша із концертів, вистав та подорожей більше неактуальна для українців. Однак, гуляти галереями і дивитися вистави можна онлайн.
Починаючи 15 березня, Віденська державна опера щодня безкоштовно транслюватиме записи своїх оперних та балетних вистав через потокову платформу www.staatsoperlive.com. Стріми розпочинатимуться о 17.00 за центральноєвропейським часом та будуть доступні протягом 24 годин.
Дніпропетровська обласна філармонія імені Л. Б. Когана
Усі охочі зможуть дистанційно послухати концерти симфонічного оркестру. Зробити це можна на сайті у розділі «Філармонія онлайн» або на сторінці в Facebook.
Також УМТеатр ім. Франка також відкриває доступ до записів архівних вистав. Тож, протягом наступних тижнів на франківському youtube-каналі:
20 березня - "В степах України" О. Корнійчука (режисер Г. Юра), 1940
23 березня - "Касандра" Лесі Українки (режисер С. Сміян), 1970
26 березня - "Крила. Вечір з Богданом", ювілейний вечір з нагоди 75-річчя від дня народження Богдана Ступки, 2016
29 березня - "Цар Едіп" Софокла (режисер Р. Стуруа), 2004
31 березня - "Украдене щастя" І. Франка (режисер Г. Юра), 1940
За традицією початок вистав о 19:00, посилання на трансляцію з'являтиметься на сторінці в Facebook о 18:55.
Новий проєкту BookForum "Літкур'єр: онлайн читання вголос" пропонує щодва дні насолоджуватись літературними зустрічами з найвідомішими українськими авторами та авторками під час прямих трансляцій. Читання відбуватимуться з 21 березня що два дні о 20:30. Переглянути пряму трансляцію можна буде на Facebook сторінці Форуму видавців, а за день до читань у коментарях під анонсами поставити запитання авторці чи авторові.
Розклад читань:
21 березня — Сергій Жадан
23 березня — Гаська Шиян
25 березня — Остап Сливинський
27 березня — Ірена Карпа
29 березня — (секретний автор)
31 березня — Люба Якимчук
2 квітня — Любко Дереш
Британське видання Independent зібрало12 онлайн-турів різноманітними музеями та національними парками світу, які можна відвідати, не виходячи з дому, під час карантину через коронавірус:
У Києві наприкінці травня Національний академічний драматичний театр імені Лесі Українки представив прем’єру вистави «1111. Театр Лесі та Курбаса»» у постановці Андріюса Дарели — сценічного осмислення історії українського мистецького покоління 1920–1930-х років. >>
У Києві, у Національному музеї мистецтв імені Богдана та Варвари Ханенків, триває виставка, присвячена 280-й річниці від дня народження іспанського художника Франсіско Гої, яка складається з серії гравюр «Диспаратес» (Los Disparates). >>
Книжка Володимира та Сергія Кампо «Юрій Бадзьо: Філософія антиімперського/антифашистського спротиву України» (Ужгород: Карпати, 2024) фігурувала у тогорічному рейтингу всередині номінаційного списку рубрики «політологія/соціологія/культурологія». >>
Міністерство культури України включило «Традицію побутування та мистецтво створення сокальської кераміки» до Національного переліку елементів нематеріальної культурної спадщини України. >>