На засіданні 13 травня Кабінет Міністрів України підтримав рішення надати «Гирлу річки Прип’ять» статус водно-болотного угіддя міжнародного значення. Це ще один крок до збереження унікальних природних куточків України та їхнього багатого біорізноманіття.
Як інформує УМ, про це повідомили на сайті Міндовкілля.
«Гирло річки Прип’ять» розташоване в Чорнобильській зоні відчуження, на території Чорнобильського біосферного заповідника, і займає площу 22 034 гектари.
Ця територія — справжній скарб, адже тут живуть численні водоплавні птахи, а сама екосистема відіграє важливу роль у природі. Новий статус підкреслює її цінність не лише для України, а й для всього світу.
«Це рішення показує, що ми серйозно ставимося до збереження природи України. «Гирло річки Прип’ять», попри трагічну історію Чорнобиля, стало домівкою для багатьох видів і важливим осередком біорізноманіття. Ми маємо захистити цю територію для наших дітей і онуків», – зазначила міністерка захисту довкілля Світлана Гринчук.

Наступний крок — подання заявки до Секретаріату Рамсарської конвенції, щоб остаточно затвердити статус на міжнародному рівні.
Наразі в Україні вже є 50 водно-болотних угідь міжнародного значення, які разом займають 930 тисяч гектарів.
Нагадаємо, що в Чорнобильському заповіднику з’явились гібриди коней Пржевальського.
Як повідомляла УМ, Чорнобильські варвари: в заповіднику вирубали 100-літні дуби на мільйони гривень.