Похорон децентралізації: Порошенко критикує вилучення військового ПДФО з бюджетів громад

09:54, 21.09.2023
Похорон децентралізації: Порошенко критикує вилучення військового ПДФО з бюджетів громад

Петро Порошенко у ВРУ заявив, що вилучення військового ПДФО з бюджету громад - це похорон децентралізації. (Фото: сайт ЄС)

П’ятий президент України, лідер "ЄС" Петро Порошенко на засіданні ВРУ заявив, що пропозиції громадам допомагати армії без грошей є принизливими.

 

Як інформує УМ, про це повідомили на сайті Європейської солідарності.

 

"Якщо ви прислухаєтеся, то зараз ви почуєте звуки похоронного маршу - це похорон децентралізації. Тієї реформи, яку я разом з партнерами робив і зробив з 2014 року", - наголосив він.

 

Пропозиції суб'єктам місцевого самоврядування допомагати армії без грошей є принизливими, сказав Порошенко

 

"Це – цинізм, брехня і знущання над Конституцією. Це – знущання над волонтерами. Бо ресурсу у волонтерів залишається менше, а спільні заходи волонтерів і бригад дозволяють звернутися до суб’єктів місцевого самоврядування щодо коштів субвенції. щоб терміново, негайно вирішити проблеми, які виникають перед бригадами.

 

Саме це спонукало мене і нашу команду підготувати альтернативний законопроєкт. В альтернативному законопроєкті 100% коштів, які надходять від субвенції, можуть бути витрачені виключно на завдання оборони", - зазначив п'ятий президент.

 

"Жодної бруківки, жодних овочерізок. Виключно на базі пропозицій бригад, які мають пункт постійної дислокації в громаді. Використовуються ці кошти також для цивільного захисту, для бомбосховищ, для багатьох інших речей.

 

Я закликаю депутатів – мажоритарників, тих, хто працюють з волонтерами, тих, хто тут вишикувався з прапорами бригад, дати відсіч цьому законопроєкту, підтримати мій законопроєкт, захистити військовослужбовців і перемогти. Перемогти путіна, а не на виборах. Це – наше завдання", - підсумував Порошенко.

 

Як повідомляла УМ, фонд Порошенка спрямував на підтримку ЗСУ $55 млн.