Уряд Шмигаля хоче скасувати право українців на безкоштовні 2 гектари землі

18:06, 21.04.2021
Уряд Шмигаля хоче скасувати право українців на безкоштовні 2 гектари землі

Кожен українець має право на безкоштовні 2 гектари.

Кабінет міністрів схвалив законопроєкт про внесення змін до закону про консолідацію земель сільськогосподарського призначення, який передбачає зміни, які можуть означати скасування права українців на безкоштовні 2 га землі.

 

Як інформує Україна молода, про схвалення законопроєкту повідомив постійний представник уряду у Верховній Раді Василь Мокан у середу.

 

Зокрема, законопроєктом пропонується внести зміни до закону "Про особисте селянське господарство": пропонують прибрати частину ст.5 про те, що для ведення особистого сільського господарства використовуються передані у власність 2 га землі.

 

 Це ті безкоштовні 2 гектари, на які, відповідно до законодавства, мають право всі українці. Це рішення ще має підтримати Верховна Рада.

 

Крім цього, у законопроєкті йдеться про підстави, способи та порядок проведення консолідації земель.

 

"Також пропонується визначити новий вид документації із землеустрою, відповідно до якої здійснюватимуться заходи, пов'язані з проведенням консолідації земель. Консолідація земель - комплекс організаційних, правових, землевпорядних та інших заходів, що полягає в економічно обґрунтованому об'єднанні землевласниками земельних ділянок всіх категорій та форм власності, місце розташування, розміри та конфігурація яких забезпечують стале землекористування", - зазначив Василь Мокан.

 

За його словами, проєкти землеустрою щодо консолідації земельних ділянок розробляються з метою усунення недоліків земельних ділянок (черезсмужжя, дрібноконтурність, відсутність доступу до доріг та комунікацій тощо), а також можуть передбачати здійснення заходів щодо поділу, об'єднання, обміну, купівлі-продажу земельних ділянок, встановлення земельних сервітутів, укладення, зміни договорів про користування земельними ділянками.

 

Зазначається, що строк оренди земельних ділянок с/г призначення не може бути меншим 7 років, а ділянок меліоративних земель і на яких проводиться гідротехнічна меліорація - не меншим, ніж 10 років.

 

"У зв'язку із запровадженням в Україні з 1 липня 2021 року ринкового обігу земель с/г призначення виникає необхідність встановлення правила про примусову консолідацію на основі права власності.

 

У країнах Європи з розвиненими правовими системами та діючим принципом верховенства права наявний багатий досвід правового регулювання цих відносин: консолідація здійснюється в багатьох випадках за рішенням суду чи квазісудових органів на підставі спеціальних проєктів", - заявив також нардеп.

 

Чиатйте також: Як військовий пенсіонер спробував отримати землю і що з того вийшло.