Доплати до пенсії отримуватимуть пенсіонери після 75 років

12:29, 01.09.2020
Доплати до пенсії отримуватимуть пенсіонери після 75 років

На кінець 2019 року в Україні було 9,98 млн людей віком від 60 років

Кабмін та Верховна Рада планують з 2021 року ввести доплати до пенсій для пенсіонерів віком від 75 років - подібні до тих, які у цьому році були запроваджені для пенсіонерів віком від 80 років.

 

Як інформує УМ, про це агентству "Інтерфакс-Україна" розповіла голова комітету ВР з питань соцполітики Галина Третьякова.

 

"Наразі ми чекаємо на 15 вересня, коли буде внесено державний бюджет. Я на постійному контакті з міністром фінансів. Він закладає надбавку і для осіб 75+. Будемо допомагати людям, які працювали в основному за радянських часів і мають дуже малу пенсію зараз", - заявила вона.

 

Голова комітету ВР нагадала, що у 2020 році Рада ухвалила два закони, згідно з якими люди віком від 80 років додатково отримали не лише доплату в 1 тисячу грн, яку було надано одноразово майже 5 млн пенсіонерів, а й доплату у розмірі 500 грн на місяць до пенсії довічно.

 

За словами Третьякової, люди, яким понад 75 років, працювали за радянських часів, коли не було високих заробітних плат, тому їхня пенсія зараз не є справедливою.

 

За даними Держстату, на кінець 2019 року в Україні було 9,98 млн людей віком від 60 років і 7,15 млн людей віком від 65 років.

 

Окрім цього, готується законопроект про зняття обмежень в роботі на державній службі при досягненні віку 60-65 років.

 

"Зараз у 60 років ти повинен йти обов'язково на пенсію, якщо немає особливого розпорядження. А якщо є особливе розпорядження, то в 65 років. Це максимум, до якого віку ти можеш працювати. У той же час 65-67 років - це звичайний пенсійний вік у світі, і тому відправляти людей на пенсію не є необхідним", - сказала вона.

 

Третьякова зазначила, що зняття обмежень - це виконання однієї з вимог Міжнародної організації праці, згідно з якими людина добровільно йде на пенсію.

 

"Тим більше, що пенсійне забезпечення у нас не такий потужне", - додала глава комітету.

 

За її словами, така ідея вже обговорювалася з президентом України Володимиром Зеленським.

 

Третьякова також повідомила про задум створити модель додаткового забезпечення людей, які досягли "Золотого віку" або поважного віку, за рахунок корпоративної соціальної відповідальності.

 

"Ця модель впроваджена в Ізраїлі, де підприємства дають можливість людям, які досягли певного віку, мати знижки, наприклад, на безкоштовне відвідування музеїв, авіа - перельоти та інше", - сказала вона.

 

Нагадаємо, на підставі збільшення розміру мінімальної зарплати до 5 тисяч гривень з 1 вересня 2020 року підвищиться розмір мінімальної пенсії для низки категорій.