Загублений вальс: у Нью-Йорку знайдено 200-річний невідомий твір Шопена, фото
У Нью-Йорку куратор Бібліотеки і музею Моргана знайшов у колекції культурних реліквій невідомий вальс польського композитора Фредеріка Шопена. >>
Ілон Маск каже, що друга імплантація мозку Neuralink відбудеться приблизно через тиждень (Фото: скриншот відео соцмережа Х Neuralink)
Neuralink готується приблизно за тиждень імплантувати мозковий чип другому пацієнту. Про це повідомив засновник компанії Ілон Маск.
Як інформує УМ, про це повідомило видання Bloomberg.
Під час дискусії на платформі X мільярдер і кілька співробітників Neuralink розповіли про можливості нинішнього пристрою та майбутні перспективи, такі як лікування паралічу і втрати пам’яті.
У короткостроковій перспективі компанія має на меті допомогти пацієнтам з черепно-мозковими травмами та травмами хребта, дозволивши їм керувати смартфонами та комп’ютерами силою думки. Для цього вона імплантує пристрій, який називає “Телепатія” (Telepathy).
Ілон Маск зазначив, що довгострокова мета полягає в тому, щоб пом’якшити “цивілізаційні ризики ШІ”. Він стверджує, що Neuralink може допомогти в цьому, створивши “більш тісний симбіоз між людським і цифровим інтелектом”. Мільярдер сказав, що ідея “полягає в тому, щоб наділити людей надздібностями”.
Команда також обговорила майбутні покоління пристрою. Засновник Neuralink сказав, що пацієнти зі старими моделями повинні мати можливість перейти на новіші.
“Ви хочете iPhone 15, – сказав Ілон Маск. – Не iPhone 1”.
Нагадаємо, що на початку 2024 року Neuralink імплантувала чип першому пацієнту – ним став Нолан Арбо, який після нещасного випадку був паралізований нижче плечей. Завдяки пристрою чоловік зміг силою думки грати у відеоігри, переглядати інтернет-сторінки та переміщати курсор на ноутбуці.
Невдовзі після першої операції стало відомо про певні проблеми з пристроєм. Проте зміни у програмному забезпечені, які внесла компанія, дали змогу допомогли Нолану Арбо відновити багато можливостей пристрою.
Згодом Управління з продовольства та медикаментів (FDA) США дало “зелене світло” Neuralink на імплантацію мозкового чипа другій людині. Недавно стало відомо, що компанія готувалася до операції, але заплановане вирішили відкласти.
Як повідомляла УМ, в Китаї вчені створили робота з людським мозком.
У Нью-Йорку куратор Бібліотеки і музею Моргана знайшов у колекції культурних реліквій невідомий вальс польського композитора Фредеріка Шопена. >>
Новий знімок спіральної галактики IC 3225 .зробив легендарний телескоп «Хаббл». >>
У ранньому підлітковому віці Схвалення від оточення найбільше впливає на відчуття благополуччя у дорослому віці, порівняно із іншими аспектами соціальної комунікації. >>
Пʼятий випробувальний політ космічного корабля Starship із Техасу провела компанія SpaceX. Цього разу SpaceX вдалося спіймати перший ступень ракети-носія SpaceX Super Heavy з допомогою стартової башти. >>
Глобальне дослідження провів Всесвітній фонд природи (WWF) і виявив, що популяції диких тварин скоротилися в середньому на 73% за останні 50 років. Там це назвали «катастрофічною» втратою видів. >>
Розташування людей у Всесвіті, причому дуже точне, можна описати ланцюжком структур, до складу яких входить Земля, – Сонячна система, Чумацький шлях, Місцева група, Скупчення Діви, Надскупчення Діви та Ланіакея. >>