Ампутація не завада: ветеран ЗСУ підкорив Кіліманджаро
Ветеран з Донеччини, 25-річний Степан Коробкін, після важкого поранення на передовій та ампутації правої руки піднявся на Кіліманджаро. >>
Флагман українського науково-дослідницького флоту «Ноосфера» прибув на нашу станцію «Академік Вернадський». (Фото: Фейсбук Національний антарктичний науковий центр)
На антарктичну станцію «Академік Вернадський» прибув український науково-дослідний корабель «Ноосфера».
Як інформує УМ, про це Національний антарктичний науковий центр повідомив у Фейсбуці.
Зазначається, що це перший приїзд судна до української станції в межах четвертого антарктичного сезону, а загалом їх планується кілька.
«Дорогою до станції вдалося успішно обійти всі циклони, і навіть “Дрейк” цього разу не був занадто бурхливим, максимальна висота хвиль становила 3-4 метри», - зауважив капітан «Ноосфери» Павло Панасюк.
Як зазначили в НАНЦ, судно доставило на «Вернадський» технічну команду, яка має провести невідкладні роботи з модернізації станції, розпочаті ще до повномасштабного вторгнення.
Зокрема, цього сезону мають замінити систему каналізації та світильники, а також розширити майданчик для метеодосліджень.
За словами полярників, нині триває розвантаження судна, після чого воно вирушить до чилійського порту Пунта-Аренас для продовження антарктичної місії.
У середині грудня криголам «Ноосфера» вирушив у четвертий антарктичний сезон. Як і всі попередні, він проводиться у співпраці з Польською антарктичною програмою.
У НАНЦ підкреслили, що цей сезон є найбільш міжнародним з усіх попередніх. У ньому заплановані колаборації з США та Іспанією, спільні дослідження з Чехією, а також виконання двох проєктів Європейського Союзу в межах програми «Горизонт Європа».
«Ноосфера» (до 2021 року - RRS James Clark Ross) - українське науково-дослідне судно-криголам, флагман українського науково-дослідного флоту. Належить Національному антарктичному науковому центру. Колишній флагман Британської антарктичної служби. Україна придбала судно в серпні 2021 року.
Як повідомляла УМ, Антарктида «зеленіє» із надзвичайною швидкістю через «нагрівання» клімату.
Ветеран з Донеччини, 25-річний Степан Коробкін, після важкого поранення на передовій та ампутації правої руки піднявся на Кіліманджаро. >>
Про запуск лімітованого випуску “Третя Штурмова” за проєктом “Власна марка” оголосила Укрпошта. >>
Лео Мол (англ. Leo Mol; справжнє ім'я Леоні́д Григо́рович Молодожа́нин) - автор пам’ятників Тарасові Шевченку у Вінніпезі, Вашингтоні, Буенос-Айресі, Санкт-Петербурзі, Оттаві і Івано-Франківську. >>
Серію робіт «Діти війни», що відображають емоції дітей, які стали свідками воєнних подій створила маріупольська художниця Ірина Федоренко. >>
Серйозну вразливість у безпеці нейромереж виявили дослідники: вони показали, що моделі штучного інтелекту можна красти, аналізуючи електромагнітні сигнали пристроїв, на яких вони працюють. >>
Гроші на потреби української армії в США збирають двоє ексвійськових: за весь час повномасштабного вторгнення вони передали на потреби ЗСУ понад 500 тисяч доларів. >>