Олімпіський комітет рф відсторонено за порушення хартії - МОК

18:44, 12.10.2023
Олімпіський комітет рф відсторонено за порушення хартії - МОК

Рішення МОК про відсторонення ОК Росії вступає в силу негайно

Міжнародний олімпійський комітет (МОК) прийняв рішення про відсторонення Олімпійського комітету Росії через включення до їхнього складу організацій, які розміщені на окупованих територіях України. 

 

Як інформує Україна молода, про це повідомляє пресреліз МОК.

 

«Одностороннє рішення, прийняте Олімпійським комітетом Росії 5 жовтня 2023 року, про включення до свого складу регіональних спортивних організацій, які перебувають у віданні Національного олімпійського комітету (НОК) України (а саме Донецької, Херсонської, Луганської та Запорізької областей), є порушенням Олімпійської хартії, оскільки воно порушує територіальну цілісність НОК України, визнану Міжнародним олімпійським комітетом (МОК) відповідно до Олімпійської хартії», – йдеться в повідомленні.

 

Повідомляється, що рішення про відсторонення ОК Росії вступає в силу негайно.

 

Відсторонення має наступні наслідки: Олімпійський комітет Росії більше не має права діяти як національний олімпійський комітет, як це визначено в Олімпійській хартії, і не може отримувати жодного фінансування від олімпійського руху.

 

При цьому МОК залишає за собою право приймати рішення щодо участі окремих нейтральних спортсменів з російським паспортом в Олімпійських іграх у Парижі 2024 року та зимових Олімпійських іграх у Мілані-Кортіна 2026 року у відповідний час.

 

Виконком МОК також залишає за собою право прийняти будь-яке подальше рішення або захід в залежності від розвитку цієї ситуації", - говориться у повідомленні.

 

10 жовтня Спілка європейських футбольних асоціацій (УЄФА) відмовилася від рішення про допуск російських збірних з футболу серед гравців до 17 років на міжнародні турніри.

 

Як повідомляла УМ, УЄФА скасувала рішення про участь молодіжних збірних Росії у міжнародних турнірах.Це означає, що Росія не матиме можливості брати участь у відбіркових іграх Чемпіонату Європи серед юнаків до 17 років.