Шляхом старої лахудри
Мій старший колега по перу Валерій М’ятович в одній зі своїх книжок, де дія відбувається в його степовому центральноукраїнському краї >>
Фактично Московський Патріархат вкотре виконує диверсійну роботу, навіть ціною власних священнослужителів. На жаль, далі буде ще гірше!
Російська Православна Церква цілить в український народ і вкотре стріляє собі в ногу.
Немов би за чиїмось наказом Московський Патріархат в Україні ігнорує всі карантинні обмеження, пов’язані з епідемією короновірусу.
Один з лідерів неканонічної структури парафій РПЦ в Україні “митрополит” Павєл (Лєбєдь) закликає всіх вірян саботувати карантин, йти до храму, цілуватися і обійматися.
Покарання не забарилося. За кілька днів у “митрополита” Павла діагностували короновірус. Слідом починають хворіти монахи і працівники у Києво-Печерській Лаврі.
Кількість хворих множиться у геометричній прогресії. Наразі кількість хворих близько сотні.
Просто нагадаю, що за даними Московського Патріархату в Лаврі в них понад 200 монахів, я вже мовчу про ще кілька сотень людей, які обслуговують бізнес Павла у Лаврі, а ще десятки, а можливо і сотні людей, які працюють у агрофірмі митрополита Павла під Києвом, обслуговують його будинки-палаци, монахи лаврських скитів – всі вони у групі ризику.
Також захворів на короновірус ще один “єпископ” Московського Патріархату в Україні – “єпископ Обухівський” Іоана (Чєрєпанов) намісник одразу кількох монастирів – Троїцького (Іонинського) монастиря у Ботанічному саду, Монастир на Звіринці і скита у Нещерові на Обухівщині. Є підозра, що короновірус від Іони підхопили й інші монахи.
У Почаївській Лаврі теж хворі. До речі, автобус паломників завіз короновірус з Почаївської Лаври у Молдову.
Сьогодні спалах короновірусу зафіксований у монастирі Московського Патріархату у містечку Теплодар на Одещині.
Уявіть собі, і далі купа єпископів Московського Патріархату закликають ігнорувати карантин, проводять публічні і масові богослужіння, а вчора проводили масові освячення верби.
Головний аргумент диверсантів Московського Патріархату, що до віруючих людей вірус не чіпляється. Як бачимо, чіпляється до всіх: і до простих вірян, і до священиків, монахів і архієреїв.
На жаль, учора через свідому диверсію митрополита Павла, через короновірус помер архімандрит Нектарій (Олександр Андрійович Коваленко).
І уявіть собі: до цього дня богослужіння відбувалися, карантин у Лаврі був частковим!
Тільки від сьогодні Лавра закрита на повний карантин.
На фоні цього всього, так званий “Предстоятель Московського Патріархату в Україні митрополит” Онуфрій (Березовський) супроводжує проросійського олігарха Вадима Новинського у його піар-поїздках. Не чутно від Онуфрія жодного слова на підтримку карантину і заклику до вірян оберігатися від короновірусу.
Фактично Московський Патріархат вкотре виконує диверсійну роботу, навіть ціною власних священнослужителів. На жаль, далі буде ще гірше!
Влада на чолі з президентом Зеленським бездіє. Інтереси Московського Патріархату в офісі президента обслуговує вірний парафіянин Сергій Трофімов, який, до речі, теж був присутній на богослужінні з хворим на короновірус “митрополитим” Павлом Лєбєдєм.
Я нагадаю, що Києво-Печерська Лавра є власністю держави і народу.
І сьогодні влада, найперше, за недотримання карантину і свідому диверсію, яку вчиняє РПЦ в Україні, має розірвати договір оренди на приміщення Києво-Печерської лаври з юридичної релігійною особою Московського Патріархату.
Андрій Ковальов, журналіст, політолог, історик, краєзнавець,
релігієзнавець, ексзаступник голови Інформаційного управління УПЦ КП.
Фейсбук, 13.04.2020
Мій старший колега по перу Валерій М’ятович в одній зі своїх книжок, де дія відбувається в його степовому центральноукраїнському краї >>
«Бо наша брань не проти людей, не проти плоті й крові, а проти правителів, світодержців пітьми цього світу, проти духів злоби піднебесних», — сказано у Посланні апостола Павла до ефесян, глава 6. >>
Минулого року тоді постійний представник України в ООН Сергій Кислиця запропонував офіційно іменувати країну-агресорку не росією, а повернути їй історично законну назву — московія. >>
Мабуть, захмарним цинізмом буде твердження про те, що чим більше українських дітей зачепить ця війна з росіянами, тим довшим буде той відрізок часу, якого нам повинно вистачити, щоб повністю відхреститися від росії. >>
18 жовтня 2025 прес-секретар Білого дому пані Керолайн Лівітт звернулася з відозвою, в якій є така фраза: «Президент США сказав обом сторонам: війна триває занадто довго, занадто багато невинних людей загинуло. >>
Наприкінці 40-х років минулого століття в Україні народилася щемлива й харизматична пісня «Вчителько моя» Андрія Малишка та Платона Майбороди. >>