Закарпаття — рай для гурманів: місцеві спеціалітети для туристів і не тільки
Трапилось якось їхати в потязі з жінкою із Закарпаття. >>
Великий жашківський дерун з м’ясом (ютуб-канал Костянтина Грубича)
Двома дерунами, виявляється, можна нагодувати усю родину, якщо до картопляного фаршу додасте м’ясний і познайомитися з особливостями кухні Черкаського регіону.
Звичну страву на жашківський манер приготувала для глядачів ютуб-каналу Костянтина Грубича пані Ольга Маньківська. Цю оригінальну запіканку ви неодмінно захочете приготувати ще раз.
Очищену і порізану на шматочки картоплю подрібніть у блендері разом з цибулею. Потім додайте 2 яйця, 3 ложки борошна, сіль, мелений перець і добре перемішайте.
На гарячу, змащену олією сковорідку з об’ємним дном викладіть одну частину фаршу так, аби він рівномірно покрив усю поверхню. Як тільки низ підпечеться, акуратно переверніть млинець на інший бік. У такий же спосіб приготуйте й другий дерун.
Для м’ясного фаршу пані Ольга радить брати свинину, але це може бути і курятина, і яловичина. Готують його з додаванням цибулі, солі та перцю. Любителі грибів можуть підсмажити ще й трішки шампіньйонів.
Як тільки млинці охолонуть, покрийте усю їхню поверхню м’ясом і скрутіть у формі рулету. Зверху жашківські деруни поливають сметаною, до якої слід додати трохи солі та улюблену приправу. Пані Віра радить обрати у даному випадку спеції для м’ясних страв. Якщо ваша сметана дуже густа, її слід трішки розвести водою.
Випікають рулети протягом 30 хвилин при температурі 190 градусів. Потім вийміть деруни з духовки, притрусіть їх зверху тертим сиром і ще потримайте на вогні 10 хвилин.
Нарізані шматочки особливо добре смакують із свіжою зеленню.
Дивіться також рецепт оригінальних печінкових млинців.
Трапилось якось їхати в потязі з жінкою із Закарпаття. >>
Лікарі-дієтологи радять з’їдати бодай два яблука на день у будь-яку пору року, аби забезпечити організм вітаміном С, залізом, клітковиною, іншими корисними та поживними елементами. >>
Небагато сімей знаходять час для приготування домашнього квасу. Більшість українців віддають перевагу покупній продукції в ПЕТ-тарі, виготовленій на українських заводах. >>
Цей спосіб запікання молодої курочки увійшов до книги «Як добре й здорово варити», що була надрукована у Коломиї майже 85 років тому >>
У селі Буша на Вінниччині цей рецепт дерунів називають «Сліпою рибою» >>
Багато рецептів, описаних античним кулінаром-гурманом Марком Ґавієм Апіцієм, вже встигли адаптувати сучасні майстри до наших реалій >>