Фільми восьмого «Київського тижня критики» — про країну, яка не здається
Міжнародний фестиваль «Київський тиждень критики» — восьмий — традиційно у столиці відбувся в кінотеатрі «Жовтень». >>
Щасливі молодята Оксана Линів і Андрій Мурза у Львові. (Фото: facebook.com/murza.andrii та facebook.com/oksana.lyniv)
Одна з найяскравіших жінок-диригентів на світовій сцені Оксана Линів і відомий скрипаль Дюссельдорфського симфонічного оркестру (Німеччина) Андрій Мурза побралися у Львові у суботу, 6 листопада.
Тандем зіркової диригентки і талановитого скрипаля поєднують також творчі проєкти, зокрема музика Моцарта і любов до всього українського.
Тим більше, що 43-річна пані Линів є засновницею та арт-директором фестивалю LvivMozArt, а її обранець Андрій Мурза є художнім керівником Одеського міжнародного конкурсу скрипалів.
Як повідомляє Україна молода, обоє молодят – і Оксана Линів і Андрій Мурза одночасно внесли зміни щодо інформації про себе на сторінках у Facebook: вже в ніч на неділю змінили сімейний статус на "одружений" і "заміжня" і виклали власні світлини зі Львівської Національної опери у весільному вбранні.
Зауважимо, що раніше декілька ЗМІ помилково писали, що Линів і Мурза побралися ще взимку.
Втім, як вказує «УМ», молодята чітко вказують в рубриці «життєві події» у Facebook, що 8 лютого вони лише заручилися в Одесі і відтоді готувалися до весілля.
Подробиць весілля пара ще не розголошувала.
Втім, представниця Львівської Національної опери Ольга Лозинська, яка була запрошена на весілля, оприлюднила у соцмережах відео молодят, яке підписала лаконічно:
«Перший весільний танець Оксани Линів і Андрія Мурзи у Львівській Національній опері».
«Україна молода» вітає молодят і бажає взаєморозуміння на довгі роки!
Нагадаємо, Андрій Мурза є переможцем кількох міжнародних конкурсів, серед яких міжнародний конкурс скрипалів імені Жуліо Кардона в Португалії, Еужена Кока в Молдавії і "Мистецтво XXI століття" в Україні.
Бере участь у роботі журі міжнародних конкурсів і проводить майстер-класи в Україні, Китаї і Німеччині.
Знаменита українська диригентка Оксана Линів завоювала визнання у всьому світі, і стала першою жінкою, яка мала честь відкривати Байройтський фестиваль класичної музики за всі 145 років його існування.
Львів'янка також працювала з багатьма відомими світовими оркестрами та оперними театрами в Україні, Австрії, Німеччині, Чехії, Франції, Швейцарії, Японії, Іспанії, Швеції, Естонії, Угорщині та Румунії.
Як повідомляла «УМ», саме українка Оксана Линів стала першою жінкою в історії, яка диригувала оркестром Швейцарії на концерті, присвяченому річниці ООН. Захід відбувся у Victoria Hall в Женеві 24 жовтня 2021 року.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Радіодиктант національної єдності-2021 прочитає Юрій Андрухович 9 листопада.
Міжнародний фестиваль «Київський тиждень критики» — восьмий — традиційно у столиці відбувся в кінотеатрі «Жовтень». >>
У Києві до 3 листопада проходить 9-денний легендарний Київський міжнародний кінофестиваль «Молодість», історія якого почалася в 1970 році. >>
Фентезійних творів нині з’являється стільки, що встежити за всіма майже нереально. >>
У Києві є (був) кінотеатр, якому в цьому році виповнилося 113 років. >>
В Україні 29 жовтня - день пам'яті Павла Глазового, улюбленого багатьма поколіннями відомого українського поета-гумориста і сатирика, лауреата премії імені Остапа Вишні, першого лауреата премії імені Петра Сагайдачного (1922-2004). >>
«Ой зійшла зоря вечеровая, над Почаївом стала», Козацька колискова, Кант про Святого Георгія, музичні оповіді про Довбуша, Марусю Богуславку, смерть Петлюри і навіть про московського дурня — це лише кілька з понад 90 пісень про українське минуле >>