Верховна Рада почала розглядати законопроэкт про продаж земель сільськогосподарського призначення у другому читанні.
Трансляція веедеться з Верховної Ради
“На ваш розгляд запропоновано законопроєкт №2178-10. Оскільки ваш покірний слуга не може вести засідання Верховної Ради, я передаю слово першому заступнику Голови Верховної Ради України для ведення засідання Верховної Ради Руслану Олексійовичу Стефанчуку”, - оголосив під час ранкового пленарного засідання спікер парламенту Дмитро Разумков.
Народні депутати від фракції "Батьківщина" і "Опозиційна платформа за життя" продовжують блокувати трибуну президію, але дають можливість виступити парламентаріям для обговорення законопроєкту.
Депутати озвучують свої правки з місця.
Між першим і другим читанням до нього внесли 4018 правок. Комітет підтримав лише 9 із них.
Як повідомиляла УМ, у четвер у Верховній Раді Юлія Тимошенко зайняла робоче місце спікера парламенту Дмитра Разумкова, протестуючи проти розгляду закону про продаж землі.
Депутати від ОПЗЖ заблокували трибуну парламенту. Водночас депутати проголосували за продовження роботи Ради у четвер до 19:30.
Володимир Зеленський прийшов на засідання фракції "Слуга народу" і вмовляє народних депутатів голосувати за земельну реформу
Депутат Верховної Ради Микита Потураєв зі "Слуги народу" заявив, що фракція після зустрічі з президентом Володимиром Зеленським погодилася голосувати за закон про землю.
Раніше Володимир Зеленський заявив, що винесе питання продажу сільськогосподарської землі іноземцям на всеукраїнський референдум.
13 листопада парламент попередньо підтримав закон про ринок землі. Згідно з законопроєктом, ринок землі пропонують відкрити з 1 жовтня 2020 року. У проєкті встановили правило, за яким до 1 січня 2024 року не допускається купівля землі юрособами, бенефіціарними власниками яких є іноземці та особи без громадянства.
Нагадаємо, що відповідно до останніх опитувань групи «Рейтинг», 73% українців виступають проти скасування мораторію на продаж землі, водночас 70% підтримують надання фермерам права продавати та дарувати свої земельні паї, але виключно українцям та українським компаніям.