У Золотому на Донбасі люди бояться відведення української армії

17:48, 22.09.2019

(Фото: Prm)

На Донбасі у підконтрольному Україні місті Золоте люди занепокоєні планами щодо відведення українських військових з їх позицій.

 

Місцеві жителі занепокоєні тим, що розпочнеться безкарність і незаконні самосуди над тими цивільними, які проживали поруч із військовими, підтримували їх. Про це повідомляє Радіо Свобода.

 

Люди бояться відсутності влади й комунікацій з нею. У Золотому-4 й так складно із продовольством. Здебільшого у населеному пункті живуть пенсіонери, їхній середній дохід ледь перевалює за 1500 грн. У той же час, для порівняння, три тонни вугілля у цьому районі (для опалення домівки на зиму) коштує близько 10 тис. грн.

 

"На українській території розведення військ не може бути. Це українська територія. Найдалі, куди можуть піти українські війська - лише вперед. У нас всі люди можуть піднятися для того, аби не відпустити звідси українські війська. Ми станемо поруч з ними, але не відпустимо війська з української території", - наголосила місцева жителька Марина Данилкіна.

 

Бійці ЗСУ, які розміщені в районі міста, також проти відходу зі своїх позицій.

 

"Якщо тут розведуть війська, то це буде дуже погано. Місцеві жителі дуже бояться. Ми тільки відійдемо - вони (проросійські сили – ред.) підуть одразу в наступ", - вважає один із військових.

 

Як зазначає видання, серед військовослужбовців відсутня довіра будь-яким домовленостям щодо врегулювання конфлікту. Крім того, якщо військові й будуть відходити, то за межі населеного пункту. Це означатиме, що 526 людей із Золотого-4 опиняться у так званій "сірій зоні".

 

Раніше командувач операції Об'єднаних сил генерал-лейтенант Володимир Кравченко заявив, що уздовж всієї лінії розмежування на Донбасі проводяться підготовчі заходи з відведення військ.

 

Як повідомляла УМ, міністр закордонних справ Вадим Пристайко заявив, що дав згоду на застосування «формули Штайнмайєра» для врегулювання ситуації на окупованій частині Донбасу.

 

Зазначимо, раніше глава Міністерства закордонних справ Вадим Пристайко повідомив, що влада хотіла б провести місцеві вибори по всій країні, включно з територіями Донбасу, що тимчасово не є підконтрольними Україні, втім, зробити зараз це не вдасться.
 
 
Водночас сам президент України Володимир Зеленський заявив, що провести місцеві вибори на Донбасі можуть тільки після виведення російських військ і за українським законодавством.
 
 
Також Зеленський раніше анонсував обговорення "нормандською четвіркою" так званої "формули Штайнмаєра", яка передбачає прийняття закону про особливий статус Донбасу після проведення там місцевих виборів.
 
 
Водночас спецпредставник Держдепартаменту США з питань України Курт Волкер запевнив, що міжнародні партнери не підштовхуватимуть Україну до проведення виборів в ОРДЛО, поки там залишаються підконтрольні Росії сили.