Рубікон «Гуляй-Поле»: там, де нащадки запорозьких козаків та братчиків славного Махна стирають окупантів на попіл
Гуляйполе — серце коле... Відлуння раннього дитинства — слова популярної серед молоді пісні «Як згадаю, серце коле: >>
Федір Андрощук - знаний археолог, доктор історичних наук, очолив Національний музей історії України 1 березня 2020 року. (Фото: Соломія Бобровська у Facebook)
Поїхав у закордонне відрядження і не повернувся директор Національного музею історії України у Києві Федір Андрощук.
Як інформує УМ, про це 5 грудня повідомила народна депутатка, членкиня Комітету безпеки, оборони та розвідки України Соломія Бобровська Соломія Бобровська у Facebook.
До слова, термін відрядження завершився 20 вересня.
"Судячи з усього, скористався за призначенням своїми іншими громадянствами (те, чому вони в нього взагалі є – це інше питання), відбув у відрядження в Італію та Швецію, і згідно з відповіддю на моє депутатське звернення, загубився на відкритті виставки у Литві", – написала депутатка.
Бобровська висловила сподівання, що з усією наявною інформацією управлінські рішення стосовно поки що чинного директора вживатимуть негайно. З цим вона звернулася до очільника Міністерства культури та стратегічних комунікацій України Миколи Точицького.
"Національний музей історії України – один з найзнаковіших наших музеїв на 800 тисяч експонатів, історія усього становлення нас як держави, від трипілля-скіфів до незалежності. І те, що Андрощук досі очолює Музей історії – сором, мʼяко кажучи", – наголосила вона.
Як повідомляла УМ, Подвійне життя розвідника: Національний музеї історії України з СБУ представляють виставку «Сім облич Віктора Петрова».
Гуляйполе — серце коле... Відлуння раннього дитинства — слова популярної серед молоді пісні «Як згадаю, серце коле: >>
У цей день у Тифлісі народився великий український воєначальник Михайла Омелянович-Павленко. >>
У Києві в парку Слави комунальники здійснили демонтаж погруддя радянських військових діячів – Сидора Ковпака, Івана Черняховського, Павла Рибалка, Олексія Федорова. >>
Дослідники кажуть, що біографія Віктора Петрова нагадує гостросюжетний детектив, з умовами часу, в який йому довелося жити, і відзначають внесок, який діячеві вдалося зробити в розвиток української літератури й науки ХХ століття. >>
Упродовж кількох століть метою московії є загарбання України й поневолення нашого народу — політично, економічно, ідеологічно, духовно і мовно. >>
29 листопада 1918 року народився Іван Даценко – український вождь племені індіанців. >>