Інноваційний ресурс: в оновленій сесійній залі Глибоцької селищної ради працюють навіть школярі «малої ІТ-академії»
Чотири дні на тиждень Глибоцька селищна рада відчиняє двері учням, які мріють обрати професію, пов’язану з ІТ-індустрією. >>
Оксен Лісовий закликав батьків та вчителів до дискусії в соцмережах. (facebook.com/UAMON)
Міністр освіти та науки Оксен Лісовий запропонував публічно обговорити питання щодо необхідності скоротити кількість предметів в українських школах.
Перш за все, міністра цікавить думка батьків, чиї діти навчаються за кордоном. Адже, за його словами, є різні аргументи "за" та "проти" скорочення кількості предметів.
Як інформує Україна молода, з такою пропозицією Оксен Лісовий звернувся у соцмережах.
«Два роки COVID та рік повномасштабного вторгнення. Навантаження на дитину дуже високе: і психологічне, і розумове. Це і про велику кількість предметів, і про віддалене навчання, і про додаткові заняття, щоб надолужити втрачене», – наголошує очільник Міносвіти.
За його даними, у 7-9 класі школярі мають близько 20 предметів. Таку кількість складно вивчити без стресу та онлайн-навчання. Подекуди учні не мають гаджетів, а педагоги адаптованих навчальних програм.
І це, за словами пана Лісового, на межі можливостей. Тому в кінцевому результаті, діти все одно зосереджуються на пріоритетних для них предметах.
«Це я бачу і як батько, і тривалий час спостерігав як директор Малої академії наук», – підкреслив урядовець.
Він вважає, що нині важливо оптимізувати навчальні програми, щоб зрозуміти, яке навантаження отримують діти на уроках і на самостійне опрацювання вдома, та в якій формі відбувається навчання.
Пан Оксен акцентує на тому, що з 2027 року, згідно з Законом "Про освіту" 2017, у старшій профільній школі діти зможуть обирати напрямок, за яким вони хочуть навчатися. Тоді ж і зміниться підхід з великої кількості навчальних предметів на конкретний профіль, який зацікавить школярів.
«Тому прошу вас поділитися своєю думкою з цього питання у коментарях і розповісти про досвід відвідування ваших дітей шкіл за кордоном», – звернувся до батьків міністр освіти та науки.
І додав: «Наша спільна мета – створити для дітей можливості здобути якісну, корисну та сучасну освіту».
Відтак, користувачі соцмереж активно долучилися до обговорення мультипредметності в українських школах.
«Навчаючись у п'ятому класі в Німеччині мій син встигав після школи відпочити, відвідати спортивне тренування і потім зробити домашні завдань. В Україні він після школи ледве встигає, щоб відвідати тренування, а потім сидить до опівночі, виконуючи домашні завдання», – пише користувач Тарас Чопілка.
Тоді як учасниця дискусії Світлана Січкар зазначила, що має досвід роботи у британській середній школі, де кількість предметів значно менша. Немає, до прикладу, зарубіжної літератури, правознавства та основ здоров’я.
«Хімія, біологія об’єднані в один предмет. Тобто приблизно протягом одного семестру вчать фізику, пізніше хімію», – пише мама учня.
До дискусії долучилися і вчителі. Зокрема, Яна Ошийко наголосила на тому, що роботу в українських школах потрібно оптимізувати таким чином, щоб кожен педагог займався викладанням свого предмета.
Ще один учасник обговорення – Володимир Співаковський зазначив, що діти втомлюються не від кількості предметів, а від того, що знання у підручниках та на уроках викладаються нецікаво та застаріло.
"Частину економії "часу" слід знайти не у скороченні предметів, а в їх об'єднанні за прикладом STEAM і інтегрованих Кейс-уроків . Тому що тепер можна засвоювати більше знань за короткий час. Інакше навіщо цифровізація", – наголосив користувач соцмереж.
Нагадаємо, Оксен Лісовий планує спростити навчання для українських школярів, які одночасно навчаються у закордонних та українських школах, щоб отримати державні документи про освіту.
Як повідомляла «УМ», нещодавно новопризначений міністр освіти та науки заявив, що система освіти України має формувати у молодого покоління історичну пам’ять на емоційному рівні.
На його думку, спотворене «історичною наукою» минуле гарантує ті події, що відбувались навесні минулого року і відбуваються зараз на окупованих територіях.
Чотири дні на тиждень Глибоцька селищна рада відчиняє двері учням, які мріють обрати професію, пов’язану з ІТ-індустрією. >>
Хочу поділитися з усіма, хто продовжує читати пресу, одним приємним випадком, що стався зі мною під час дороги додому. >>
Необґрунтованою визнано скаргу на вчительку англійської мови однієї з житомирських шкіл, яка вимагає від учнів спілкуватися українською мовою під час занять. >>
Наймолодший заслужений учитель України живе в Полтаві. >>
Мережу «Стартап-школа - інкубатор – акселератор» створюють Міністерство освіти і науки спільно з Міністерством цифрової трансформації. >>
Опцію швидкого повідомлення про випадки булінгу впровадило Міністерство освіти та науки. Відтепер дитина самостійно чи її батьки можуть заповнити коротку анкету та надіслати електронну скаргу, залучивши до розв'язання проблеми керівництво школи та, за потреби, поліцію. >>