«Порозлягалися, як пани, і вчимося»: під Полтавою для сільських ліцеїстів обладнали незвичайне укриття
У ліцеї Терешківської громади Полтавського району є медичний кабінет, душ, тренажерна зала, фонтанчики з питною водою. >>
Відрахування студентів не варто вважати позитивним явищем для системи, але з іншої сторони це ознака вимогливості наших закладів вищої освіти. (Фто: Фейсбук Mychailo Wynnyckyj)
Із українських закладів вищої освіти упродовж квітня-серпня 2024 року відрахували 23 448 чоловіків, віком понад 30 років. У Міністерстві освіти кажуть, що це одна зі частин боротьби з «повною профанацією вищої освіти».
Як інформує УМ, про це розповів заступник міністра освіти Михайло Винницький у Фейсбуці.
За його словами, в Україні не варто дозволяти, щоб вища освіта використовувалася не за призначенням, тому Державна служба якості освіти України провела комплекс заходів щодо освітнього процесу для чоловіків мобілізаційного віку, які вступили у виші.
Результати цих заходів він назвав обнадійливими. Так, протягом квітня-серпня відрахували понад 23 тисяч студентів віком понад 30 років, зокрема, через їхню неуспішність та неявку на заняттях.
«Очевидно, що відраховані — це ті “студенти”, які насправді не планували бути студентами, а хотіли використати цей статус для уникнення інших обов'язків. Те, що їх вже немає в системі вищої освіти — ознака того, що система самоочищується», — вважає Винницький.
Крім того, поліція відкрила 8 кримінальних проваджень щодо посадовців закладів вищої освіти, а Міносвіти позбавило ліцензій на провадження освітньої діяльності цілу низку закладів вищої освіти, де «масово зараховували чоловіків призовного віку», «публічно заявляючи про свої розцінки».
Ще в червні заступник міністра освіти розповідав, що в міністерстві стривожені тим, що цьогоріч багато чоловіків старшого віку подали заяви на вступ до магістратури та аспірантури. Так, цьогорічна кількість таких вступників стала рекордною, перевищивши 200 тисяч людей.
У листопаді 2023 року журналісти NGL.media підрахували, що від 2021-го чоловіків віком від 30 років, які вступають до університетів на платній основі, стало у 23 рази більше. Різке зростання кількості чоловіків-студентів в українських вишах там пояснили тим, що статус студента гарантує відстрочку від мобілізації у період воєнного стану.
Варто також зазначити, що в одній із редакцій законопроєкту про мобілізацію пропонували скасувати відстрочку для студентів-аспірантів. Однак після критики її все ж таки залишили.
Як повідомляла УМ, в Україні забагато викладачів вишів – МОН.
У ліцеї Терешківської громади Полтавського району є медичний кабінет, душ, тренажерна зала, фонтанчики з питною водою. >>
Агресивну реакцію воєнно-політичного оглядача групи Інформаційний спротив Олександра Коваленка в ефірі телеканалу Київ рішуче засудила українська Медіаспільнота. >>
Дві українки потрапили до щорічного рейтингу 100 надихаючих і впливових жінок зі всього світу за версією BBC. >>
Через 180 років українська нація може зникнути, якщо демографічна ситуація не покращиться. >>
Після розслідування про насильство над дітьми директорку Новосільської спеціальної школи Дарʼю Коменду відсторонили від роботи . >>
Тіла 502 полеглих оборонців з Донецького, Луганського та Запорізького напрямків, а також з території рф повернули в Україну. >>