Тримай кордони української мови: чи скаже Зеленський, що був частиною «русского міра»
У книжці «30 років Незалежності: мовні акти, які змінюють Україну», що вийшла напередодні широкомасштабного вторгнення, 7 розділів. >>
Максим Бужанський неодноразово засвідчував себе українофобом. (facebook.com/max.buzhanskiy.1)
Одіозний нардеп від «Слуги народу» Максим Бужанський категорично відмовився спілкуватися з ведучими українською мовою в ефірі телемарафону.
Як інформує Україна молода, мовний інцидент стався під час марафону єдиних новин напередодні, 31 травня.
Зокрема, депутата Бужанського запросили в ефір надати коментар, чому він єдиний проголосував проти запровадження 8 травня Днем перемоги над нацизмом.
Однак до обговорення цього питання так і не дійшли.
Споачтку обранець проігнорував вітання "Слава Україні", хоча за кілька митей таки промовив "Так, слава Україні..". Після чого почав свою промову російською.
На зауваження журналіста Сергія Смальчука, який попросив перейти на українську, Бужанський заявив, що говоритиме, як хоче.
Ще й доводив, що у законі про державну мову не згадується про зобов'язання депутатів говорити виключно українською. До того ж він заявив, що знає українську, але говоритиме рідною мовою, бо має на це право.
«Відповідно до 10 статті Конституції, державна мова – українська, а держава гарантує свободу й розвиток інших мов», – сказав Бужанський.
Відтак, дискусія зайшла в глухий кут, адже нардеп почав аргументувати свою затяту позицію тим, що його розуміють і так, до того ж більшість українців теж говорять російською. Зі слів Бужанського, серед них левова частка – українські військові.
І це при тому, що за даними опитування, кількість людей, які використовують українську в побуті за останні 4 роки, зросла на 8%. Українською в побуті говорять близько 58% українців.
Після кількох реплік депутат вийшов з ефіру.
У коментарі журналістам мовний омбудсмен Тарас Кремінь зазначив, що не здивований такою поведінкою нардепа, однак звернення щодо цього інциденту наразі не надходило.
У книжці «30 років Незалежності: мовні акти, які змінюють Україну», що вийшла напередодні широкомасштабного вторгнення, 7 розділів. >>
Нинішній політичний рік закінчується тим, що почали окреслюватися партійні проєкти: оновлюватимуться, переформатовуватимуться чинні та створюватимуться нові. >>
Замість стабілізації оборони Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський почав наступ на команду DeepState. >>
Навіть зважаючи на демографічну катастрофу, виїзд мільйонів українців за кордон і потребу інтеграції нашої діаспори, прийняти легалізацію множинного громадянства, не можна було підтримувати цей законопроєкт у такому вигляді. >>
У неділю, 1 грудня, Президент США Джо Байден оголосив, що помилував свого сина Гантера Байдена, якому цього місяця винесли вирок за злочини, пов'язані з незаконним обігом зброї та податковими правопорушеннями. >>
Народного депутата Андрія Одарченка 14 листопада ВАКС визнав винним у спробі підкупити за біткоїни ексголову Держагентства з відновлення Мустафу Найєма. >>