Рамштайн під номером 25: подальший план та ключові здобутки
Минулого тижня відбулося 25-те засідання Контактної групи з оборони України. >>
Завдяки новій системі моніторингу зброї західні партнери знатимуть, що жодна куля з поставок нікуди не зникла. (facebook.com/MinistryofDefence.UA)
Апарат Ради нацбезпеки і оборони (РНБО) та Міноборони розробили та запустили систему моніторингу і контролю за зброєю від країн-партнерів.
Йдеться про новий модуль інформаційно-аналітичної системи «СОТА» для відстеження поставок західних озброєнь.
Як інформує Україна молода, про це повідомляють вітчизняні ЗМІ з посиланням на секретаря РНБО Олексія Данілова та міністра оборони Олексія Резнікова у четвер ввечері.
За їхніми словами, дана система дозволить контролювати поставки озброєнь і буде відображати їх статус, наприклад, готовність до відвантаження, доставку або отримання ЗСУ. Також передбачена можливість розрахунку поставок боєприпасів і моніторингу виконання планів.
«Система абсолютно закрита. До неї має доступ тільки військово-політична верхівка нашої держави. Однак завдяки ній ми знаємо, що жодна куля з поставок нікуди не зникла.
Можливо, ми презентуємо систему і послам наших західних партнерів, але в обмеженому колі, бо тут дуже багато чутливої інформації», - відзначив пан Данілов.
Модуль інтегровано з порталом системи "СОТА" для відстеження ситуації на лінії бойових дій, моніторингу розміщення сил противника, ракетних ударів і так далі.
Зокрема в системі зібрані дані про типи, кількість, країни-виробники, країни-постачальниці західної зброї, а також дані про їх надходження в Україну та окремі військові підрозділи.
Тоді як міністр Резніков зауважив, що зараз у нас буде працювати паралельно три системи моніторингу.
«Для внутрішнього користування "СОТА". Ще є одна система "Каравай", схожа на "Car way", яку наші спеціалісти із Мінцифри разом із фахівцями з Пентагону зараз допрацюють, і вона запуститься на повну силу.
І ще з 2019 року у нас в обмеженому варіанті інтегрується внутрішня натівська система обліку озброєння LOGFAS. Там фіксується все від кількості до логістики і потреб. Наші партнери знатимуть, де і яка зброя знаходиться», - каже глава Міноборони.
Як повідомляла «УМ», 19 липня створено нову комісію Верховної Ради для нагляду за постачанням західної зброї в Україну.
Американський генерал Марк Міллі заявив, що російським окупантам не вдалося знищити жодної ракетної системи HIMARS, які зарекомендували себе при ліквідації військових складів у тилу росіян. При цьому, жодна система РСЗВ нікуди не зникла, як про це патякають російські пропагандисти.
Минулого тижня відбулося 25-те засідання Контактної групи з оборони України. >>
В оновленому рейтингу найсильніших армій світу Сили оборони України посіли лише 20-ту сходинку. >>
Винагорода знайшла своїх героїв! 20 «Mavic» 3T, як і обіцяв, будуть передані військовим, які взяли в полон найманців із Північної Кореї. >>
Федеральний канцлер Німеччини Олаф Шольц не дає згоди на новий великий пакет військової допомоги Україні, який пропонують МЗС та Міноборони. >>
25-те засідання Контактної групи з питань оборони України проходить 9 січня на німецькій авіабазі "Рамштайн" під головуванням міністра оборони США Ллойда Остіна. >>
У неділю ЗСУ після тривалої оборони знову пішли у наступ на Курщині. >>