Саміт G7 пройде по відеозв'язку через коронавірус

10:09, 20.03.2020

"Таке рішення прийнято для того, щоб кожна країна могла зосередити всі свої ресурси на боротьбу з поширенням коронавірусу", заявив заступник прес-секретаря Білого дому Джадд Дір.

Президент США Дональд Трамп через епідемію нового коронавірусу скасує очну зустріч лідерів G7 - замість цього червневий саміт відбудеться в форматі відеоконференції. Зустріч лідерів країн G7 мала відбутися в Кемп-Девіді.

 

Про це повідомляє Reuters.

 

"Щоб кожна країна могла зосередитися на боротьбі з медичними та економічними проблемами через COVID-19, за вказівкою президента Трампа директор Національної економічної ради США та представник США по G7 Ларрі Кудлоу розповів своїм колегам з G7, що саміт лідерів G7, який повинен був відбутися в Кемп-Девіді в червні, тепер буде проводитися у формі видеотелеконференции".

 

"Таке рішення прийнято для того, щоб кожна країна могла зосередити всі свої ресурси на боротьбу з поширенням коронавірусу", заявив заступник прес-секретаря Білого дому Джадд Дір.

 

Білий дім вже сповістив інших членів G7 про те, що для збереження тісної взаємодії президент організовує зустріч з лідерами в форматі відеоконференції також в квітні і травні.

 

Як повідомляла УМ, країни G7 не досягли консенсусу щодо повернення РФ та відновлення формату "вісімки".

 

Перед початком саміту «Групи семи» у французькому Біарріці голова Європейської ради Дональд Туск порадив лідерам G7 замість того, щоб вітати на наступній зустрічі представника Росії, запросити в статусі гостя Україну. «Причина, через яку Росія не була запрошена в 2014-му, все ще зберігається. Ба більше, є і свіжа причина – недавня провокація РФ в Азовському морі», – сказав Туск 24 серпня.

 

Напередодні лідери "Великої сімки" вирішили "зміцнити діалог" з Москвою - після того, як президент США Дональд Трамп заявив, що хоче запросити Путіна на саміт G7 в якості гостя.

 
Пізніше директор Аналітичного центру Байдена, колишній заступник міністра оборони США Майкл Карпентер радить американському президенту Дональду Трампу дослухатися до ідеї запрошення України на наступний саміт «Групи семи».
 
 
Раніше Трамп закликав повернути Росію до "Великої сімки", виключену в 2014 році за агресію в Україні та анексію Криму, проте країни-члени G7 виступили проти цього.
 
 
19 серпня 2019 року на зустрічі з президентом Росії Володимиром Путіним президент Франції Еммануель Макрон заявив, що питання повернення до формату "Великої вісімки" і нормалізації відносин між Росією та ЄС залежить від урегулювання ситуації на сході України.
 
 
20 серпня президент США Дональд Трамп заявив, що він би підтримав повернення Росії до "Великої сімки", якби хтось висловив таку пропозицію.
 
 
У свою чергу Німеччина та Велика Британія відкинули пропозицію президента США Дональда Трампа про повернення Росії до країн G8.
 
 
22 серпня президент України Володимир Зеленський заявив, що повернення Росії до складу "Великої сімки"   можливе лише за умови повернення Україні окупованого Криму, припинення бойових дій на Донбасі та звільнення українських політв'язнів і моряків. 
 
 
Також Зеленський зателефонував президенту Європейської ради Дональду Туску та закликав ЄC "виявити рішучу позицію стосовно неможливості повернення РФ до "Великої сімки" без усунення причин, через які Росію з неї було свого часу виключено".
 
 
У свою чергу Туск виступив категорично проти повернення Росії до складу "Великої сімки" та заявив, що вважає більш правильним "запросити Україну, як гостя, на наступну зустріч G7".
 
 
Як відомо, до складу G7 входить сім країн: США, Канада, Великобританія, Німеччина, Франція, Італія та Японія.