Чи з селом соціалісти?

Позавчора соціалісти в повному складі відмовилися голосувати за прийняття бюджету на 2006 рік у першому читанні. Словом, не вийшло в соціалістів єднання з політикою уряду. І це при тому, що мало не третину Кабінету Міністрів представлено соціалістами. А ще перед голосуванням головний соціаліст Олександр Мороз заявляв, що дбає про дотації сільгоспвиробникам. «Я буду від імені фракції вимагати, щоб у бюджеті передбачили, як мінімум, 14 мільярдів гривень», — наводить слова лідера соціалістів агентство УНІАН.

«Стратегія виживання»

Скликана після дев'ятимісячної перерви в Асоціації українських банків (АУБ) прес-конференція дала багату поживу журналістам. Насамперед представники ЗМІ почули від президента АУБ Олександра Сугоняко, що банкіри думають про нову владу. Думка ця тим цікавіша, що до Віктора Ющенка як глави держави і колишнього керівника центробанку в Асоціації завжди було особливе — пієтетне — ставлення. Тепер пан Сугоняко висловив цілковите розчарування діями «помаранчевих», маючи на увазі свої нереалізовані сподівання стосовно того, що тепер має зрости довіра до банківської системи і можна буде, поклавши край «стратегії виживання», перейти до масштабних проектів. «Я сподівався на запровадження новою владою таких принципів, як прозорість, законність, демократичність, — підкреслив пан Сугоняко. — Проте законність порушувала сама влада — ви це самі знаєте. А прозорість у стосунках між бізнесом і владою сьогодні є дуже «каламутною». На завершення цього ліричного вступу президент АУБ жорстко наголосив, що, на його думку, в Україні так і не відбулося відокремлення влади від бізнесу.

Аргументи Прем'єра

Днями Прем'єр-міністр Юрій Єхануров знову нагадав бізнесменам, що вони першими отримають вигоди від вступу до Світової організації торгівлі, тож, мовляв, йому не зрозуміло, чому вони досі залишаються такими пасивними. Заявив це керівник уряду під час колегії Мінпромполітики. Двома тижнями раніше те ж саме пан Єхануров говорив під час засідання Ради підприємців при Кабінеті Міністрів. А між першим і другим епізодом була зустріч Президента і Прем'єра з олігархами, де їм знову нагадали про те саме. Банкова і Грушевського «на всіх парах» ведуть український корабель по курсу СОТ. Щоправда, одні експерти стверджують, що там нас чекають Бермуди, інші наголошують на вигодах. На природне запитання, хто правий у цій дискусії, відповідають народні депутати, голосуючи за закони щодо вступу до цієї міжнародної організації. Пакет із необхідних 22 законів уже прийнято.

24 200 000 000 грн.

24 200 000 000 грн.

«24 мільярди 200 мільйонів — продано!» — сказав ліцитатор (чоловік із молотком) В'ячеслав Шевченко на вчорашньому аукціоні, зафіксувавши перехід найкрутішого українського металургійного підприємства у власність фірми «німецько-британського індуса» Лакшмі Міттала. У Фонді держмайна України з 11-ї години зібралися перші особи держави — Віктор Ющенко і Юрій Єхануров, під’їхала й попередня глава уряду, Юлія Тимошенко, яка багато зробила для вигіднішого перепродажу фактично вкраденої «Криворіжсталі». Саме вкраденої. Адже, згадаймо, теза про крадіжку попереднім режимом цього меткомбінату була однією з основних, якими тоді ще кандидат у президенти Віктор Ющенко керувався у своїх виступах перед революційним Майданом.

Мінфін «потрясе» банки

Мінфін «потрясе» банки

Міністр фінансів пообіцяв запровадити зміни в оподаткуванні банків — і таки зробив це, незважаючи на спротив ділових кіл. Разом із проектом бюджету на наступний рік до парламенту внесли відповідний законопроект. Тому не виключено, що глухий спротив може перерости у блокування основного фінансового документа країни. Ідеться про скасування деяких податкових пільг банкам. НБУ цю ініціативу не підтримав, але Мінфін уперто стоїть на своєму. За підрахунками Державної податкової адміністрації (ДПА) й Мінфіну, як повідомило «Дзеркало тижня», втрати бюджету через пільги з оподаткування резервних і страхових відрахувань банків становлять близько 250 мільйонів гривень на рік.

Більше не падаємо

Позавчора, перебуваючи у Запорізькій області, Президент Віктор Ющенко на прес-конференції, яка відбулася після відвідання військового складу в Богданівці, заявив, що очікує до кінця року значного зростання внутрішнього валового продукту (ВВП). Днем раніше Державний комітет статистики оприлюднив дані про те, що у вересні порівняно з серпнем цього року виробництво зросло на 3,2 відсотка, а за дев'ять місяців 2005 року цей показник становив 3,2 відсотка порівняно з аналогічним періодом 2004 року. Учора ж Прем'єр-міністр Юрій Єхануров, відкриваючи урядове засідання, зазначив, що ці та інші статистичні дані свідчать про початок стабілізації в економіці.

«Іспит з НЗФ». Епілог?

Позавчора Фонд держмайна нарешті з'ясував, чи справді в Нікопольського заводу феросплавів (НЗФ) існує інший реєстратор, і дізнався його назву й адресу. Це справді цікаво насамперед тому, що, як випливає із судових рішень, цю послугу надає підприємству ТОВ «Славутич-реєстратор». Утім інформацію, якої добивався ФДМУ, можна було вільно почерпнути з офіційних повідомлень Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку (ДКЦПФР), у крайньому разі — з інтернету. Тоді б головне приватизаційне відомство країни дізналося, що реєстр власників цінних паперів НЗФ, зокрема особовий рахунок номінального утримувача акцій НЗФ — «Укрсоцбанку» — веде реєстратор «Альфа-Інвест».

Вступаючи до СОТ, Україна має«помити руки»

Вступаючи до СОТ, Україна має«помити руки»

Найближча перспектива вступу до Світової організації торгівлі диктує нашій країні свої умови. Зокрема країни-члени СОТ цікавляться, наскільки українська продукція відповідатиме вимогам харчової гігієни і безпеки. Крім забезпечення власне якості товарів, Україні необхідно передбачити низку процедур і мати відповідне законодавство. Про світовий досвід у цій сфері українським фахівцям розповіли колеги, які приїхали заради цього до Києва. Вчора семінар, який відбувся за партнерської підтримки, завершився. «УМ» звернулася по коментар до його учасників.

Сюрприз для турбіни

Сюрприз для турбіни

Звичайне для сфери охорони здоров'я слово «реабілітація» відтепер має безпосередне вiдношення до гідроенергетики. Як відомо, всі наші дев'ять гідроелектростанцій Дніпровського та Дністровського каскадів дуже старенькі, хоча й роботящі, — вони виробляють практично всю гідроелектричну енергію України та задовольняють приблизно 7 відсотків загального попиту на електроенергію. Відмовитися від їхнього внеску в енергетику нікому й не спадає на думку. Тим паче, що, за даними Національної комісiї з регулювання енергетики, собівартість кіловат-години на гідроелектростанціях у 7,5 раза менша за собівартість на теплових станціях.

Чорноземи під «утилем»

Позавчора у Верховній Раді слухали екологів. Ішлося про утилізацію відходів. Виявляється, Україна б'є всі рекорди з накопичення «утиля». Якщо в країнах Європейського Союзу на тисячу доларів внутрішнього валового продукту нараховується 32 кілограми відходів, а в Польщі — 124, то в Україні... цифра вражає — 15 000 кілограмів!