Чи дійсно операція українських спецслужб (ГУР МОУ і СБУ) із затримання бойовиків-терористів із так званої приватної військової компанії «Вагнер» була і хто «злив» інформацію на завершальній стадії, що призвело до її провалу?
Ситуація на фронті суттєво не змінилася. Дотримуючись режиму припинення вогню, військовослужбовці Збройних сил України та інших складових сил оборони продовжують сумлінно виконувати свої завдання.
Сам судовий процес розпочався 9 березня в місцевості Схіпгол біля Амстердама. Наразі є 4 обвинувачені: троє громадян Росії, включаючи Ігоря Гіркіна, а також громадянин України Леонід Харченко, відомий на прізвисько «Крот».
Вже під час поверхневого огляду чоловіка правоохоронці знайшли документальні підтвердження, що він є бойовиком терористичної організації «ДНР» і прибув до столиці саме з окупованої частини Донбасу.
Російська сторона завчасно готувала фейкову версію про нібито причетність СБУ до затримання "вагнерівців", переконаний керівник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Кирило Буданов.
Зазначається, що "витік інформації стався з України, і найбільш імовірно, з тих кіл, які працюють на зближення з Росією ціною будь-яких поступок, і мають доступ до цілком таємної інформації найвищого допуску".
Співробітники СБУ із залученням колег з Нацполіції і прокуратури Житомирщини затримали учасника міжнародної терористичної організації "Ісламська держава" в Житомирі у понеділок.
Офіс президента, МЗС України і Офіс генпрокурора відреагували на те, що влада Білорусі відпустила бойовиків з групи Вагнера до Росії. Тим самим офіційний Мінськ унеможливив екстрадицію окремих бойвиків, які воювали проти ЗСУ на Донбасі, до України.