Індульгенція для міняйла

Індульгенція для міняйла

Ситуація у фінансовій сфері набуває нових рис невизначеності. Національний банк України вирішив наступити на горло самому собі й скасувати жорсткі норми, які сам запровадив кілька тижнів тому. Йдеться про коридор 1,5 відсотка до офіційного курсу, від якого можна було відхилятися банкам, які працювали з доларом.

Дякуємо, дайте ще!

Україна, як і обіцяла, наприкінці минулого тижня переказала до Москви перший транш погашення заборгованості за природний газ. Інформацію підтвердив офіційний представник «Газпрому» Сергій Купріянов. «Ми бачимо ці гроші й готові 2 грудня відновити переговори з урегулювання подальших постачань газу», — заявив Купріянов.

Удар Дубиною

«Нафтогаз України» має лише один день, аби сплатити борги «Газпрому» — за вересень та частину жовтня. Вже у понеділок, якщо керівництво російського монополіста буде задоволене сумою на українській платіжці, очільники двох структур мають знову сісти за стіл продовжувати домовлятися про вартість газу для нашої країни.

Усі на пошуки грошей!

Усі на пошуки грошей!

Криза неплатежів в Україні набирає обертів. Учора Держкомстат повідомив, що розміри невиплачених заробітних плат станом на 1 лис­топада зросли майже на 23 відсотки і становлять понад мільярд гривень. Найгірша ситуація у східних промислових регіонах — Донецькій, Луганській, Харківській областях. Залишившись без грошей, люди не сплачують комунальні послуги — борг на початок листопада становить понад 7 мільярдів гривень, паралізуючи житлово–комунальну сферу. Поряд із цією проблемою кожної миті може вибухнути «кредитна» бомба: банки вже вимагають від уряду спростити для них процедуру вилучення квартир, автомобілів, для придбання яких вони видавали кредит. Залишившись без заробітків, люди не можуть платити відсотки, які банки до того ж постійно збільшують.

Швидкість падіння — 30 копійок за день

Швидкість падіння —  30 копійок за день

Учорашній офіційний курс рідної української гривні встановив черговий антирекорд: він упав до 6,60 за один долар. Нагадаємо, що позавчора «бакс» коштував ще 6,29. Якщо рахувати з початку нинішнього року, то офіційний курс гривні вже впав більш ніж на третину. Але найсумніше, що й подальший розвиток подій для українців виглядає невтішно.

Після кризи — у «Кремнієвій долині»!

Після кризи — у «Кремнієвій долині»!

В одній із бригад шахти «Бутовська» віднедавна працює португалець. Не те щоб зовсім португалець, можна сказати, навіть чистокровний українець, причому родом із Донбасу, але бригада називає його саме так. Ну працював чоловік на заробітках на самому заході Європи, але одним із перших став жертвою світової економічної кризи — повернувся назад і попросився під землю. Прийняли. За старою дружбою. Дали каску, «рятівник» і зарплату три тисячі гривень, як новачку. Якщо перерахувати на звичні для нього євро, виходить менше чотирьохсот. Втім і ціни на Донеччині нижчі, ніж біля далекого океану.

Виходить на арену Президент...

Делегація «Нафтогазу України» на чолі з керівником НАК Олегом Дубиною літала до Москви недаремно. Щоправда, виконувати вказівку Прем’єра й терміново замовляти чартерний рейс у понеділок надвечір виявилося зайвим — у «Газпромі» українців позавчора так і не прийняли. Зустріч відбулася вчора. «Нафтогаз» пообіцяв до 1 грудня погасити заборгованість за «блакитне паливо», поставлене нам у вересні, та частину боргу за жовтень. Голова правління російського концерну Олексій Міллер при цьому нагадав українському візаві: відповідно до підписаного у жовтні меморандуму, перехід на прямі довгострокові контракти можливий тільки за умови погашення українською стороною всієї заборгованості.

Два роки потерпимо...

Два роки потерпимо...

Учора головний економіст Між­народного валютного фонду Олів’є Бланшар спрогнозував: світова фінансова криза триватиме до 2010 року. Після цього має пройти щонайменше рік, аби ситуація нормалізувалася. Схожої думки дійшли керівники 21 країни, які зібралися на Форумі азійсько–тихоокеанської економічної співпраці (АТЕС) у столиці Перу. Такі економічно розвинені держави, як США, Канада, Японія, Австралія, Росія підписали спільне ком’юніке: кризові явища триватимуть ще 18 місяців. Цікаво, що деякі з президентів–учасників саміту — зокрема керівники Мексики, Канади — одразу ж після оприлюднення документа висловили сумнів у такому «бліцкригу»: мовляв, проблеми набагато глибші, і півтора року для їх подолання — це не термін.

Дві новини: добра і погана

Дві новини: добра і погана

Учора Національний банк України вкотре знизив курс національної валюти — до 6,17 за один долар. Це стало його ще одним кроком на шляху до виконання Меморандуму співпраці із МВФ: однією з умов надання кредиту «стенд–бай» (16,5 мільярда доларів. — Авт.) ця організація вимагала послабити втручання держави у фінансовий ринок. НБУ видав постанову, яка прив’язує офіційний валютний курс до міжбанківського. Новий порядок вступає в силу з п’ятниці, 28 листопада. Іншими словами, курс, за яким комерційні банки на торгах купують валюту напередодні, наступного дня стане офіційним. Нагадаємо, запровадити такий порядок уже давно вимагав Президент України Віктор Ющенко. Зрештою, рішення про «прив’язку» було ухвалено під час консультації Президента з головою НБУ Володимиром Стельмахом минулого тижня.

Наші — за їхнім столом

Російський президент Дмитро Медведєв укотре заявив — він наполягає на своїй версії українського боргу за газ: 2,4 мільярда доларів і ні копійкою менше. І натякнув — він не виключає можливості судового позову «між двома компаніями». Іншими словами, між російським «Газпромом», який продає газ, та нашим «Нафтогазом», що цей газ нібито купив, але не заплатив.