Перемоги під пильним наглядом

Перемоги під пильним наглядом

Мабуть, щось-таки в жіночому баскетболі приваблює професіоналів-чоловіків, хоча вони й вважають його нижчим за рівнем, ніж свій. Можливо, емоції й особлива непередбачуваність перебігу подій на майданчику, що з калейдоскопічною швидкістю можуть змінюватися на користь обох команд. Після відвідин понеділкового товариського матчу збірних України й Ізраїлю гравцем збірної Артемом Буцьким постежити за грою представниць прекрасної статі у вівторок прийшов другий тренер чоловічої національної команди Валентин Береснєв. Дивився уважно, не виявляючи емоцій — імовірно, намагався знайти щось цікаве для себе.

Прихована краса

Як і чоловіча збірна України, наша жіноча команда не пробилася до фінальної частини чемпіонату Європи після торішнього кваліфікаційного турніру й тепер спробує поборотися за єдину путівку до Італії у додатковому відборі. Суперниками «синьо-жовтих» наприкінці серпня — початку вересня будуть колективи зі Словаччини та Швеції.

Кубок у тренувальному режимі

Минулого уїк-енду на великому та верхньому полях НСК «Олімпійський» відбувся фінал Кубка України з легкої атлетики. Участь у ньому взяли далеко не всі збірники. Для більшості тих, хто вийшов на доріжки й сектори, цей старт став перевірочним. Хоча навіть за такого статусу турнір приніс кілька несподіванок.

Вхід за запрошеннями, вихід — 50 тисяч

Останнім часом навколо чоловічої збірної України, яка готується використати останній шанс пробитися до фінальної частини чемпіонату Європи, було більше розмов на навколоспортивні теми, ніж про суто баскетбольну складову. Не надто приємну атмосферу у таборі національної команди відзначали ще на чемпіонаті Європи 2005 року. Після того Геннадія Защука на посту головного тренера замінив Віталій Лебединцев, але ситуація, здається, лише погіршилася. Справжньою ж бомбою стала відмова форварда «Будівельника»Леоніда Стефанишина грати під керівництвом Лебединцева. Молодий гравець не міг сприйняти методи роботи наставника збірної, тому захотів поїхати з тренером студентської команди Євгеном Мурзіним на Універсіаду в Таїланд.

Гірники послухають Моцарта

Гірники послухають Моцарта

Учора вдень увага всієї футбольної Європи була прикута до швейцарського Ньона, де розташована штаб-квартира УЄФА. Опівдні за місцевим часом тут розпочалася процедура жеребкування третього відбіркового раунду Ліги чемпіонів. До українських команд фортуна виявилася прихильною.

Галопом у нікуди

Рушаючи у вояж за так званими «гарячими» путівками, треба бути особливо уважними при оформленні документів у туристичному агентстві. Нерідко продавці переслідують ціль — просто «зрубити» гроші з клієнта, а далі хоч трава не рости. Однією з жертв такого, м'яко кажучи, неякісного сервісу став журналіст «УМ», який вперше у житті вирішив відвідати Єгипет.

«Матч туру» — поєдинок найгірших

«Матч туру» — поєдинок найгірших

Два безвиграшні матчі «Динамо» в новому сезоні стали для киян найгіршим стартом за всі 17 чемпіонатів України. Але, як виявилося, це ще не межа. Позавчора «біло-сині» за присутності на трибунах одеського стадіону 14 тисяч глядачів не змогли зламати опір «Чорноморця». Тож після трьох ігор краща команда країни набрала лише три очки, забила три м'ячі й стільки ж пропустила, тож посідає невтішне 12-те місце. Нічим похвалитися й одеситам — разом із «Кривбасом» і «Нафтовиком» вони так і не змогли бодай раз засмутити чужого воротаря.

Наталія Годунко: Люблю ризикувати й на килимі, і в особистому житті

Наталія Годунко: Люблю ризикувати й на килимі, і в особистому житті

Спортивна споруда в центрі Києва, відома під назвою «криті корти НСК «Олімпійський». У нижньому залі — два тенісні майданчики на дошках, впритул до яких, за сіткою, розстелили свій килим гімнастки зі Школи Дерюгіних. Світла, здається, замало навіть для того, аби просто щось роздивитися, не кажучи вже про потреби спортсменок, які мають вправлятися зі своїми предметами. Приплив свіжого повітря забезпечують лише два віконця. У таких умовах тренуються елітні українські грації.
Серед них — Наталія Годунко. Її вже тривалий час вважають однією з кращих «художниць» світу, але суддівські ігрища не дозволяють дівчині сповна отримати те, на що вона заслуговує, віддаючи спорту всю себе. Під час розмови з кореспондентом «УМ» Наталя виглядала то стомленою, то задумливою, то впевненою у собі, а то й трохи ображеною; часом в очах зблискують «бiсики». Усе в залежності від того, про що йдеться — про гімнастику, тренування, непрості стосунки з тренером чи життя поза спортом і бажання мати машину малиново-салатового кольору з відкидним дахом. Після розмови гімнастка з блискучим камінцем у зубі і маленьким татуюванням на вусі («просто так — для себе») йде на вечірнє тренування. Навіть застуда не може стати приводом, щоб його пропустити.

Нестійка перевага

На другій стадії відбору в Суперлігу єврокубковий сезон почали в тому числі й клуби, які мають чіткі плани щодо потрапляння до групового турніру. Тож боротьба між суперниками стала більш рівною й запеклою (зафіксовано два вилучення), і лише у двох з семи матчів вівторка перевага однієї з команд склала більше одного м'яча.

«Велика петля» України

«Велика петля» України

Минулої неділі завершилася найпрестижніша багатоденна гонка професіоналів «Тур де Франс», в якій гідно виступили і двоє наших співвітчизників. У ці ж дні представницький український десант змагався на іншій багатоденці — у Китаї, уже з прицілом на майбутні Олімпійські ігри. Трохи раніше наші дівчата відзначилися двома медалями на молодіжному чемпіонаті Європи. Чим не привід поговорити про стан справ в українському велоспорті із головним тренером збірної України з гонок на шосе Андрієм Архаровим.