Смерть із ящика

У міністерстві громадського порядку Греції вибухнула бомба, закладена в посилці. Як повідомляє агенція «Рейтер», використані в конструкції саморобного вибухового пристрою матеріали були дуже потужні і спричинили значні пошкодження всередині будинку. А головне — загинула людина. 52–річний Георгіос Вассілакіс, один із найближчих радників глави відомства, імовірно, намагався відкрити посилку, адресовану міністру. Зазвичай таку кореспонденцію відкривають помічники, і лише потім передають її головній особі міністерства.

Зелений континент потрапив під жіночий каблук

Зелений континент потрапив під жіночий каблук

Учора правляча Лейбористська партія Австралії 112 голосами її членів, які є депутатами парламенту, обрала новим лідером Джулію Джиллард. А це означає, що вона автоматично стає новим главою уряду. Як повідомляє Бі–Бі–Сі, пані Джиллард уже склала присягу й відтак стала першим в історії Австралії прем’єр–міністром у спідниці.

Коли настане «Післязавтра»?

Коли настане «Післязавтра»?

Учені б’ють на сполох: тисячоліттями закута в льодовий панцир Гренландія потроху позбавляється свого крижаного покриву, що загрожує різкою зміною клімату на всій планеті. Перші льодовики з’явилися на найбільшому острові світу приблизно 34 мільйони років тому, коли Земля була охоплена глобальним похолоданням. А вже 110 тисяч років тому острів був скутий кригою повністю. Науковці, чий звіт розміщено на науковому інтернет–порталі Livescience.com, підрахували, що об’єм льодової «шапки» Гренландії становить 3 мільйони кубічних кілометрів. Крига охоплює територію, втричі більшу за Україну, — це другий за розмірами, після антарктичного, льодовик світу. У центральній частині острова товщина льоду сягає більше трьох кілометрів. Біля узбережжя крига поступово сповзає в Північний Льодовитий океан: щороку Гренландія породжує 13—15 тисяч айсбергів.

Крок у «Нуль зірок»

Крок у «Нуль зірок»

Швейцарія вважається країною заможною і дорогою. Рівень життя там високий, але й ціни відповідні, тому іноземним туристам, які прагнуть помилуватися місцевими красотами, доводиться викладати за це задоволення кругленьку суму. Проте незабаром витрати на подорож до країни банків, шоколаду і сиру можуть значно скоротитися: у Швейцарії запускають мережу низькобюджетних готелів, де можна буде не лише переночувати за смішну суму, а й пережити нові, досі не звідані відчуття.

Обама про пляму

Америка досі потерпає від найбільшої у своїй історії екологічної катастрофи. Днями президент США Барак Обама знову відвідав південні штати, які постраждали від виливу нафти в Мексиканській затоці. Саме цій темі була присвячена переважна частина його першого телезвернення до американської нації, з яким глава Білого дому виступив позавчора ввечері за київським часом. Досі за весь час перебування на посаді президента Обама ще не звертався до народу з Овального кабінету, звідки американські лідери «виходять в ефір» тільки в дуже важливих або трагічних для країни випадках.

Допомога на словах

Допомога на словах

Рада безпеки ООН засудила прояви насильства на півдні Киргизії і закликала припинити кровопролиття та гарантувати доставку гуманітарної допомоги потерпілому цивільному населенню. Як повідомляє «Євроньюз», по завершенні екстреної консультації Радбезу Клаудіо Еллер заявив про підтримку дій представників ООН та інших регіональних організацій із полегшення становища громадян в охопленому заворушеннями регіоні.

Брати по крові

Брати по крові

Киргизстан і досі лихоманить. Станом на вчора ситуація у південних областях країни залишалася тяжкою, оскільки владі не вдалося загасити вогнища заворушень, які спалахнули 10 червня на національному ґрунті. З вечора суботи в містах Ош, Узген та в Карасуйському і Араванському районах Ошської області указом тимчасового уряду Киргизстану було запроваджено цілодобову комендантську годину. У місто ввели танки, влада оголосила часткову мобілізацію військовозобов’язаних, цивільному населенню не дозволено залишати свої домівки без спеціальних документів чи розпоряджень. Але це не надто допомогло — різня перекинулася на сусідню Джалал–Абадську область.

«Тюльпановий» пазл

Голландія готується до змін. Як уже повідомляла «УМ», у лютому попередня парламентсько–урядова коаліція розпалася через розбіжності щодо продовження місії голландських військ в Афганістані. На позачергових парламентських виборах, які відбулися в середу, партія влади зазнала розгромної поразки, тож наступний уряд формуватимуть інші сили.

Зона ризику

Зона ризику

Європою котиться хвиля невдоволення жорсткими заходами економії, які вимушені вживати уряди задля боротьби з кризою. Учора з ініціативи профспілок загальнонаціональний страйк провели працівники держаного сектору Іспанії. Держслужбовці, яких у країні 2,5 мільйона, протестували проти намірів уряду з червня на п’ять відсотків зменшити зарплати працівникам бюджетного сектору. Хоча це лише один із пакета антикризових заходів, запропонованих кабміном соціаліста Хосе Луїса Сапатеро.

Анкара Тель–Авіву не друг

Криза у відносинах між Ізраїлем і Туреччиною набирає обертів. Учора у Стамбулі на саміті Наради із взаємодії та заходів довіри в Азії міністр закордонних справ Туреччини Ахмет Давутоглу висунув до міжнародної спільноти вимогу запровадити санкції проти Ізраїлю та засудити напад ізраїльських військових біля узбережжя Сектору Газа на «Флотилію свободи», внаслідок якого загинули турецькі громадяни. Міністр наголосив, що взаємини між двома країнами не нормалізуються, якщо Ізраїль відмовиться від проведення незалежного міжнародного розслідування цього інциденту.