Де дисципліна — там перемога

Нарешті це сталося. Аж у четвертому турі чоловіча збірна України здобула першу перемогу у відборі на Євро–2012. Підопічні Леоніда Захарова в Запоріжжі обіграли португальців, яким кількома днями раніше розгромно поступилися в Моїмента–да–Бейрі.

Сила тяжіння

Дві поразки — полякам та словенцям — на старті кваліфікації Євро–2012 прописали нашу чоловічу збірну на останньому місці у своєму відбірковому квартеті й зробили примарними шанси на поїздку до Сербії, де пройде фінальна частина континентальної першості. «Я молюся, щоб ми не втратили жодного очка в поєдинках із португальцями. В іншому разі можна прощатися з надіями поїхати на чемпіонат Європи, — казав напередодні відповідального поєдинку в. о. головного тренера Леонід Захаров. — Якщо ж нам не вдасться досягнути бажаного результату, тоді ми зосередимося на підготовці до майбутніх стартів, головний із яких — Олімпіада–2016».

Королі снігових трас

Два роки тому в Лібереці на чемпіонаті світу з лижних видів єдину нагороду для української збірної здобула Валентина Шевченко, вигравши «бронзу» на 30 км вільним стилем. На цьогорічній же планетарній першості, яка минулої неділі завершилася в Осло, жодному з українців не вдалося піднятися на п’єдестал. 35–річна Шевченко знову виявилася найспритнішою поміж співвітчизників — найкращий свій результат Валентина показала в марафоні, де фінішувала 14–ю. Її колеги по збірній Лада Нестеренко та Марина Анцибор завершили найдовшу турнірну дистанцію на 24–й та 40–й позиціях, відповідно. Найшвидше ж 30–кілометровий відтинок пробігла норвежка Тереза Йохауг. Випередивши на фініші на 12,6 сек. Маріт Бйорген, 22–річна переможниця не дозволила співвітчизниці стати п’ятиразовою чемпіонкою світу.

Полювання на Хея

Полювання на Хея

Приводів, аби поговорити про своїх зіркових співвітчизників — братів Кличків, в українців завжди вдосталь, водночас можливість побачити чемпіонів на власні очі випадає не так часто. Тож позавчора в спортивному залі ЦСКА в Києві, де Володимир Кличко проводив майстер–клас для юних боксерів із різних регіонів України, було не протовпитися — тут зібралася численна братія й фанатів, і журналістів, і знайомих чемпіона світу серед професіоналів.

Перепустка на п’єдестал

Перепустка на п’єдестал

За даними міжнародних організацій, скандинавські країни в переліку дер­жав із революційними настроями — перші з кінця, однак упродовж останніх п’яти днів (і шести наступних) на вулицях морозної столиці Норвегії дуже людно. Щоправда, «майдан» немає жодного відношення до політики. Десятки тисяч людей збираються на Університетську площу Осло, аби привітати переможців та призерів 48–го чемпіонату світу з лижних видів спорту, для яких о 19.30 за місцевим часом починається зіркова мить — церемонія нагородження.

Зимовий рай Холменколлена

Зимовий рай Холменколлена

Світова першість із лижних видів почалася позавчора в передмісті Осло — загальновизнаній світовій столиці зимового спорту. Лижі в Норвегії — невід’ємний атрибут життя. Відзначимо, що в цій країні розташований найстаріший у світі трамплін, збудований у 1892 році, а довжина трас, прокладених для лижників, становить понад 2,5 тисячі км.

Зачаровані висоти

Зачаровані висоти

Третій із чотирьох «дуплетів», на які УЄФА розділила 1/8 фіналу Суперліги, видався менш привабливим, ніж попередні два. На відміну від минулого тижня, коли в Лізі чемпіонів прогриміли «Тоттенхем» — після перемоги в Мілані та «Шахтар» — після тріумфу в Римі, початок цього єврокубкового «мід–уїку» виявився аж надто спокійним. У Копенгагені місцевий клуб, який теж уперше потрапив до стадії «плей–оф» ЛЧ, прогнозовано поступився іменитому лондонському «Челсі» — 0:2. Якщо зважити на те, що від результату гри в столиці Данського королівства залежала доля наставника «аристократів» Карло Анчелотті, то шансів на успіх у скромних «вікінгів» практично не було. «Певно, перед грою ми були занадто оптимістичними. Ми програли команді, яка значно сильніша за нас. Зважаючи на кількість моментів та відсоток володіння м’ячем, результат закономірний. А пробитися до наступного раунду нам буде надзвичайно важко», — наставник «Копенгагена» Столе Сольбаккен визнав силу опонента і, схоже, вже склав зброю.

Робота на перспективу

Робота на перспективу

Не секрет, що Кубок світу з санного спорту — комерційні змагання, які проходять під патронатом бізнес–гігантів, тому не дивно, що цей турнір стає більш популярним, ніж чемпіонат світу, особливо тоді, коли на планетарних форумах не стоїть питання розподілу олімпійських ліцензій. За повідомленнями німецького каналу ARD, трансляцію командної естафети на заключному етапі КС у латвійському місті Сігулда дивилися 2,71 млн. глядачів — рекорд для спортивних телеподій, що коли–небудь транслювалися каналом. За боротьбою в цьому молодому, але, як виявляється, вельми цікавому виді змагань пильно стежив і президент МОК Жак Рогге. Бельгієць спеціально завітав до Латвії, аби пересвідчитись у «життєздатності» естафети напередодні прийняття рішення щодо її включення до програми сочинської Олімпіади–2014.

Про яких «вовків» помовка?!

Про яких «вовків» помовка?!

Найпрестижніший континентальний турнір упродовж цілих 12 років зачиняв двері перед українськими клубами одразу по закінченні групової стадії. Проте настирливим «гірникам», які в 2009 році виграли Кубок УЄФА , в цьо­му сезоні вдалося переписати історію і вперше потрапити до весняного етапу Ліги чемпіонів, де жереб звів їх з італійською «Ромою». І «з порогу» команда Мірчі Луческу здобула красиву перемогу.

Не в ворота, то в обличчя

Не в ворота, то в обличчя

На відміну від футбольної України, яка впродовж останніх двох місяців сиділа на голодному пайку, в Західній Європі в цей час особливих проблем із «раціоном» не було. Проте для європейців матчі внутрішніх першостей — ніби звичайний обід, тоді як поєдинки «плей–оф» Ліги чемпіонів — десерт. Позавчора на «Сан Сіро», де «Мілан» приймав «Тоттенхем», яблуку ніде було впасти. Місцеві вболівальники за допомогою біло–червоної мозаїки виклали на трибунах напис «Уперед, Мілан!», сподіваючись, що їхні улюбленці однією лівою здолають дебютанта «елітної» стадії Суперліги. Але новачок, навіть без своєї головної зірки — травмованого Гарета Бейла, виявився зовсім не боязким.