І «залізо» ламається

Кінець серпня і початок вересня став найбільш відповідальним періодом для українських «залізних людей», як ще називають представників тріатлону — майстрів змагатися у трьох дисциплінах. Спочатку, вже за традицією, у Запоріжжі відбувся чемпіонат України, який провели у спринтерському форматі. З’їхалися на нього майже всі найсильніші спортсмени країни, щоправда, за винятком лідера у чоловіків — киянина Володимира Полікарпенка. Жіноча молода зірка, Юлія Єлістратова з Житомира, участі в індивідуальних змаганнях не брала.

«Тарас Ющенко віддає пас на Андрія Шевченка...»

«Тарас Ющенко віддає пас на Андрія Шевченка...»

Капітана збірної України Андрія Шевченка значно частіше можна побачити в якихось акціях, вечірках чи телевізійних програмах за кордоном, ніж на Батьківщині. Нам же в основному залишається задовольнятися рекламою за участі зірки по «ящику» або коротенькими малоінформативними інтерв’ю під час його приїздів до лав національної команди.
Проте цього тижня Шева вирішив подарувати свято і рідній землі, влаштувавши благодійний «Матч серця». Фонд Андрія Шевченка, який очолює його сестра Олена, спільно з фондом Катерини Ющенко «Україна 3000» організували зустріч на футбольному полі команди італійських зірок із командою друзів форварда «Челсі». Подібна гра два роки тому відбулася в Мілані. Усі кошти, зібрані під гаслом «Подаруй своє серце дітям», пішли на створення так званої «Лікарні майбутнього» для хворих дітлахів.

Чужими очима

Чужими очима

Позавчора в чотирьох іспанських містах — Севільї, Аліканте, Гранаді й Пальма–де–Мальорці — стартував чемпіонат кращих національних команд Старого світу. Явними фаворитами вважають господарів, чинних чемпіонів світу. На минулій європейській першості іспанці фінішували одразу за когортою призерів, тож домашній турнір — чудовий привід виправити ту «недоречність» і вперше стати королями на своєму континенті («срібло» Іспанія брала п’ять разів).

«Мені б ваші роки...»

Українська збірна представниць прекрасної статі так само, як і чоловіча, не пробилася на чемпіонат Європи напряму, тож тепер пробує спіймати свій шанс у додатковій кваліфікації. Щоправда, після половини проведених матчів скидається на те, що слідом за чоловіками й українські дівчата вже можуть забути про цю рожеву мрію.

Як мед, так ложкою

Як мед, так ложкою

Вихід двох українок у третє коло «Ю–Ес оупен» уже став кращим досягненням наших тенісисток за всі часи виступів у Нью–Йорку. Але кримчанка Юлія Вакуленко, котра посідає 50–й рядок світового рейтингу, вирішила не зупинятися на досягнутому і в суботу в 1/16 фіналу пере–грала юну російську красуню Марію Кириленко (36–й номер WTA) — 6:2, 6:4. Цікаво, що сама 24–річна уродженка Ялти вважає, що не надто добре змогла підготуватися до змагань на хардових кортах центру «Флашинг мідоуз». Виходить, Юля ще й вельми скромна дівчина. Наступною суперницею Вакуленко сьогодні вночі за київським часом була швидко прогресуюча угорка Агнеш Шавай.

Усім антирекордам антирекорд

Усім антирекордам антирекорд

На попередніх семи світових форумах, де Україна виступала окремою командою, лише одного разу наша збірна залишилася без золотої медалі. Але в Парижі–2003 у скарбничці «синьо–жовтих» принаймні назбиралося чотири нагороди іншого ґатунку. Цього ж разу, в Японії, українці знову залишилися без «золота», а загалом отримали лише дві нагороди. Два роки тому у Гельсінкі взагалі було єдине сходження на п’єдестал, але стрибун у висоту Юрій Кримаренко виграв медаль найвищої проби, що суттєво підняло Україну в командному заліку. Тож нинішній виступ цілком можна вважати найгіршим в історії нашої «королеви спорту».

«Дніпро» прорвало!

Дніпропетровській команді все частіше доводиться звикати до ролі фаворита як у матчах чемпіонату України, так і на початкових стадіях єврокубків. У цих зустрічах підопічні Олега Протасова постійно стикаються з проблемою зламування щільних оборонних редутів суперника. Нещодавно вони ледь забили по одному м’ячу луганській «Зорі» і польському «ГКС Белхатув», а в неділю не змогли нічого вдіяти із «Закарпаттям».

Украдене щастя

Після шести днів змагань на стадіоні «Нагаї» в японському місті Осака (а загалом світова першість триватиме дев’ять днів) у скарбничці збірної України залишається лише срібна медаль багатоборки Людмили Блонської. Щоправда, у четвер увечері ми ледь не розжилися ще однією нагородою, але дніпропетровський стрибун у довжину Олексій Лукашевич завершив змагання четвертим.

Тест на профпридатність

Значно складніше завдання, ніж у «Динамо», стояло позавчора перед «Шахтарем». Міцний європейський середняк із австрійського Зальцбурга під керівництвом відомого італійського фахівця Джованні Трапаттоні не збирався віддавати українцям путівку в Суперлігу. Коли ж на початку матчу в Донецьку вкотре провалився центр захисту «помаранчево-чорних», здавалося, гірників можна списувати з рахунків. Але саме в таких критичних ситуаціях і проявляється характер та клас команди.

Зміна пріоритетів Гешка

Зміна пріоритетів Гешка

У середу календар змагань представників «королеви спорту» в Японії перетнув екватор. Найзапеклішою боротьба за медалі вийшла в секторі стрибунів у висоту, де місця на п'єдесталі атлети поділили лише за кількістю витрачених спроб. 23-річний Дональд Томас із Багамських островів, не помічений раніше в демонстрації видатних результатів, зумів стрибнути на 2,35 метра з першої ж спроби, хоча до цього витратив усі три на висоту 2,33.