Цукор з гірчинкою

Харківські аграрники цього року планують ще більше скоротити посіви цукрових буряків. Культура, яка здавна вважалася в регіоні базовою, нині потрапила до сільгоспвиробників у велику немилість. За даними управлінців, із визначених обласною програмою «Цукор» 93 тисяч гектарів селяни мають намір засіяти відсотків 60. Це означає, що місцеві цукроварні у сезон працюватимуть не на повну потужність і зазнають колосальних збитків.

Забаганки фрукта-теплолюба

Забаганки фрукта-теплолюба

Скажіть, ну хто не мріяв мати у власному садку розкішного персика, але як його виростити так, щоб і не змерз, і заплодоносив, та ще й щедро? Отже, вiд самого початку. Весна. Посадка саджанців. Багато хто знає, що персик - культура самоплідна, тому запилювача начебто і не потребує. Проте навіть парникові огірки, якщо в теплицю поставити вулики із бджолами, збільшують урожайність майже на третину. Тому жодне господарство не ризикне закласти моносортний сад - обов'язково садять плодові смуги з трьох-чотирьох сортів. Рiч у тім, що ідеальних для персика місць в Україні, зокрема й у Криму, зовсім небагато. У критичних умовах, які частенько переслідують нас останнім часом, самоплідність втрачається, персик стає вимогливим перехрещеником, тому саджайте не менше двох сортів, а ще краще - чотири-п'ять, різного терміну дозрівання, щоб дійсно збирати врожай з початку липня до середини жовтня.

110 тисяч пляшок за годину

Після глобальної реконструкції ЗАТ «Оболонь» планує запустити нову лінію розливу пива. Це унікальне обладнання, потужність якого дозволяє наповнити 110 тисяч пляшок на годину. Його комплектацію та монтажні роботи виконувала відома німецька компанія KHS.

Премудрощі весняного саду

Премудрощі весняного саду

Хоча весна вже надворі, зима ще остаточно не здала своїх позицій. Сніг лежить, подекуди знову летить, падає, збирається у кучугури. Набридла зима, але сніг для наших посушливих степів — дар Божий. Треба його припасати, чим більше, тим краще. Пам'ятаєте, у народі говорять: «Сніг на полі — хліб у коморі»? Отже, поки сніг ще є, треба його затримувати, щоб ці самі кучугури вивершувалися у вас на ділянках і городах, а не обабіч дороги. На фермерських полях чи в садах найкраще робити це технікою — прокласти у міжряддях тракторну колію чи створити снігові вали під деревами плужком, тоді свіжий сніг збиратиметься у борознах і заглибленнях, зберігаючи до теплих днів додатковий запас вологи. А на дачі чи присадибній ділянці, де площа невелика, можна просто протоптати і прочистити доріжки — чим густіше, тим краще.

Ми за ціною не постоїмо

Ми за ціною не постоїмо

Ми їхали в гості до фермера і говорили про землю. Не з політичного погляду — як про вічну годувальницю чи найбільше національне багатство, джерело застави та отримання надприбутків чи підставу для конфліктів, що можуть переростати у великі й маленькі революції, а з прагматичного — як про товар, яким наші чорноземи можуть стати з 1 січня 2005 року. А можуть і не стати, бо минулого четверга Верховна Рада 299 голосами «за» підтримала у першому читаннi законопроект Катерини Ващук про продовження мораторію до 1 січня 2010.

Кримська весна: стартувала посівна

У Криму минулого тижня почалася посівна. Як повідомив Сергій Пелагенко, міністр аграрної політики АРК, сіяти почали у двох господарствах — Чорноморському та Радянському, що на південному узбережжі Криму. За словами міністра, незважаючи на запізнілість строків через несприятливі погодні умови, загальний прогноз сільськогосподарського року залишається позитивним. Він переконаний, що селяни достатньо забезпечені добривами: із 28 тисяч тонн аміачної селітри, що їх потребують кримчани, придбано 24 тисячі. Окрім того, до березня у садівничо-виноградних господарствах півострова провели обрізку близько 20 відсотків садів та 43 відсотків виноградників.

Убита галузь

Убита галузь

Цього року Президент з міністрами дали волю емоціям за зачиненими від преси дверима. Замість шести планових хвилин Леонід Кучма говорив годину, а потім довго слухав обтяжених відповідальністю фахівців. Слава Богу, поспішати було нікуди — глава держави приїздив у Харків з ночівлею. Грів серце і формат розмови «по-мужськи» — може ж, таки нарешті станеться диво і державні мужі поступляться корпоративними інтересами заради спільної справи. Але, схоже, не сталося. Принаймні у Харкові. Адже в ході прес-конференції стало зрозуміло, що другого березня (замалим не у переддень виходу тракторів у поле) державна рать приїздила не з готовим рішенням (тобто конкретними грошима), а всього лише порадитися, як жити далі. На скільки місяців чи років вони запізнилися і на якому відрізку часу нескінченні розмови та палкі надії нарешті втіляться у щось матеріальне — і сьогодні сказати важко.

«Восьмирічка» для Половинки

Про те, що серед нашого люду є чимало тих, котрі люблять на халяву посмакувати картопелькою, помідорами та кавунами з чужого городу, відомо багатьом. Але чи не вперше на Черкащині такого злодія засудили. Вісім років позбавлення волі одержав 65-річний Микола Половинка, мешканець села Білозір'я Черкаського району, який у вересні того року забрався на чужий город по капусту й заодно поранив ножем господаря.