Розлучення не буде

Грецію не виженуть із зони євро, щонайменше до середи. Такий підсумок саміту в Брюсселі, де переговори лідерів 19 країн єврозони розпочалися в неділю увечері й тривали 17 годин — до ранку понеділка. Як повідомив по завершенні цього марафону президент Європейської ради Дональд Туск, глави держав, у яких в обігу єдина європейська валюта, досягли угоди щодо нової програми порятунку Греції.

Шантаж дієвіший за війну

Шантаж дієвіший за війну

Після рішення греків відмовитися виконувати умови кредиторів (а отже, й повертати борги) Євросоюз, замість остаточно відмежуватися від проблемної й нахабної країни, взявся шукати нові шляхи виходу з грецької кризи. Учора вдень у Брюсселі відбулося засідання міністрів фінансів, а о 18-й годині розпочався позачерговий саміт глав 19 держав єврозони, на якому прем’єр-міністр Греції Алексіс Ципрас мав представити черговий пакет пропозицій Афін щодо виходу з боргової кризи.

День «охі»

День «охі»

Танці і співи в центрі Афін тривали до пізньої ночі неділі — так греки святкували свою «перемогу» над міжнародними кредиторами. На недільному референдумі 61,3% тих, хто взяв участь у голосуванні, сказали «ні» пропозиціям Євросоюзу щодо надання допомоги Греції за умови запровадження жорстких заходів економії.

І в єврозоні залишитися, й борги не виплачувати

Опівночі з вівторка на середу сплив термін, до якого Греція мала сплатити Міжнародному валютному фонду 1 мільярд 600 мільйонів євро траншу на погашення кредиту. І, як підтвердили представники Фонду у Вашингтоні, не сплатила. Автоматично, з 1 липня Афіни не мають доступу до будь-яких фінансових ресурсів МВФ.

Пристрасті біля банкоматів

Пристрасті біля банкоматів

Афіни неспроможні сплатити Міжнародному валютному фонду частину боргу обсягом 1,6 мільярда євро вчасно — 30 червня. Про це напередодні увечері, 29 червня, заявив речник грецького уряду, повідомляє інформагенція «Рейтер». Таким чином, Греція стала першою серед індустріально розвинених держав світу, яка не змогла вчасно розрахуватися з боргами перед МВФ.

Заборонена Русалонька

Заборонена Русалонька

У рамках реформи авторського права Євросоюзу укладено список об’єктів, на комерційне використання фотографій яких потрібен спеціальний дозвіл. Йдеться, передусім, про громадські архітектурні пам’ятки та твори мистецтва. Таким чином Європарламент планує ліквідувати так звану засаду «свободи панорами», яка діє натепер.

По вино — в Болгарію, одягатися — в Угорщину

Статистична служба ЄС «Євростат» оприлюднила свій щорічний звіт про рівень цін у країнах Євросоюзу, з якого випливає, що впродовж 2014 року рівень цін на товари широкого вжитку у країнах європейської спільноти відрізнявся майже втричі.

Два роки на роздуми

Позавчора британська королева Єлизавета ІІ відкрила парламентську сесію у Вестмінстерському палаці традиційною тронною промовою. Королева оголосила основні пункти програми уряду переможців парламентських виборів — консерваторів на чолі з Девідом Камероном — на наступний рік.

«Олл інклюзив» для терориста

«Олл інклюзив» для терориста

Красиво жити хочуть терористи не лише «ДНР». У другому за кількістю населення місті Іраку — Мосул, яке торік перейшло під контроль джихадистів із терористичного угруповання «Ісламська держава Іраку та Леванту», на початку травня відкрився після реконструкції розкішний готель Waritheen (стара назва — Ninawa International Hotel).

Пейзаж після битви

Державна виборча комісія Польщі у понеділок увечері оголосила остаточні результати другого туру президентських виборів. Великих змін порівняно з попередніми цифрами не відбулося: висуванець опозиційної партії «Право і справедливість» Анджей Дуда здобув 51,55% голосів, чинний президент Броніслав Коморовський — 48,45%.