Майка для Орлова

Майка для Орлова

Ще 5 липня в Київському СІЗО №13 було задушено громадянина Росії Олега Орлова, проте громадськості стало відомо про це вбивство лише зараз. Ажіотажу навколо події додає те, що пан Орлов фігурував у дуже резонансній справі про контрабанду з України у 2000—2001 роках — крилатих ракет Х-55 до Еритреї, Китаю й Ірану. Більше десятка ракет вивезли за підробленими документами на літаку протягом кількох «ходок».

Україна антична

Україна антична

Iдея була така: побувати в місцях України, де колись кипіло життя давньогрецьких полісів. Античній спрямованості подорожі неабияк сприяв сезон — коли ще вибиратися до Чорного моря, як не влітку! Тож упродовж неповних п'яти діб четверо «УМівців» розглядали залишки Тіри з фортечного муру Аккерману, Керченську, чи то пак Боспорську, бухту — з гори Мітридат у Пантікапеї, стрибали в море із залишків руїн Херсонеса та вешталися «вуличками» загадкової Ольвії. Головна умова подорожі — ніяких інших історичних об'єктів, окрім античних, була дотримана повністю.

Рік після «зайки»

Рік після «зайки»

Рівно рік тому, 12 липня 2006-го, група людей із Партії регіонів, серед яких був народний депутат Олег Калашников, завадила роботі знімальної групи телеканалу СТБ під стінами Верховної Ради. Побиття журналістів «регіоналами», які забрали касету та пошкодили камеру, шокувало не лише працівників ЗМІ (які зібрали чимало підписів на знак протесту проти таких «печерних» методів донецьких), а й широку громадськість, у тому числі й світову. Вибачатися перед СТБ довелося навіть Прем'єру Віктору Януковичу, а Калашникову було винесено догану.

«Пресують» свої

Факти тиску на судову систему з боку виконавчої та законодавчої влади загальновідомі. Натомість судова реформа не зможе вирішити всіх проблем, які роками склалися в царині Феміди. Виявляється, окрім зовнішнього тиску, носії мантії часто піддаються внутрішньому тиску від своїх. Про це заявляють судді з Сімферополя — заступник голови Залізничного райсуду міста Микола Шильнов, суддя цього ж суду Ігор Поєдинок та суддя Сімферопольського Pайсуду АР Крим Юрій Шофаренко.

Обери свої сім чудес України

Оголошена кілька місяців тому всеукраїнська акція «Сім чудес України» перебуває на самому піку. Минулих вихідних, на день Івана Купала з магічною датою (07.07.07), голова оргкомітету акції Микола Томенко оголосив 21 пам'ятку-претендента на звання одного з семи чудес України та вручив пам'ятні відзнаки представникам цих чудових об'єктів, якi «вийшли у фiнал». Черговий етап акції відбувся у відомому парку «Софіївка», що в Умані, під час святкування тут фестивалю «Етноліто».

Море входить у сезон

Море входить у сезон

Недавня «обойма» святкових днів покликала масу людей на море. Траси на Одещину, Миколаївщину, Крим та Азовське узбережжя були переповнені ще в середу ввечері, потiк машин не припинявся до самого ранку. Ті ж самі «пробки» на курортних трасах спостерігалися i в неділю, тільки у зворотному напрямку: з моря на «континент».

Іван Домбровський: Треба приймати нову Конституцію

Іван Домбровський: Треба приймати нову Конституцію

Більше місяця тому, в розпал пристрастей навколо Конституційного Суду, його тодішній голова Іван Домбровський подав у відставку. Самозванцем на посаді голови КС iз приставкою в. о. став Валерій Пшеничний, адже його статус судді КС, після звільнення Президентом й оспорення цього рішення в суді, перебував під сумнівом. Щодо пана Домбровського, то він зник iз інформаційного простору. Але позавчора найстарший за віком 60-річний суддя КС знову потрапив в об'єктиви телекамер — на VIII позачерговий з'їзд суддів він прийшов у статусі в.о. голови КС.
З'ясувалося, що після остаточного звільнення Пшеничного з посади судді КС за власним бажанням саме пана Домбровського вже вдруге, було призначено виконувачем обов'язків голови. Адже, згідно з законом «Про Конституцiйний Суд», за відсутності голови в. о. призначають старшого за віком суддю.
Виступ пана Домбровського перед делегатами з'їзду суддів у притаманній йому манері народного гумору неодноразово викликав шалені оплески. Окрім аналізу ситуації навколо судової влади, пан Домбровський торкнувся й проблем КС. Мовляв, керуючи судом, він ніколи не давав оцінок жодним рішенням представників влади. Натомість після звільнення Президентом трьох суддів КС саме Верховна Рада виявилася непослідовною: спочатку розкритикувала рішення глави держави, а потім й сама звільнила ще одного суддю КС із власної квоти. Мало цього, ВР ще й звинуватила КС у недієздатності.
У кулуарах з'їзду «УМ» вдалося поспілкуватися з паном Домбровським. Незважаючи на обмежений час, розмова виявилася відвертою.

«Господи, помилуй нас!», — співають неповнолiтнi вихованці колоній, доки влада намагається покращити профілактику молодіжної злочинності

«Господи, помилуй нас!», — співають неповнолiтнi вихованці колоній, доки влада намагається покращити профілактику молодіжної злочинності

Це жах: в Україні близько десяти тисяч підлітків уже на практиці знайомі зі статтями Кримінального кодексу. За даними Держдепартаменту з питань виконання покарань, більше трьох тисяч неповнолітніх нині перебувають за гратами: 1,2 тисячі підлітків утримуються під вартою у СІЗО, очікуючи на вирок, а ще 2,1 тисячі вже відбувають покарання в 11 виховних установах України. До близько 7,4 тисячі застосовані покарання, не пов'язані з позбавленням волі — випробувальний термін та виправні чи громадські роботи.
Цього року «на малолєткє» — на 16 вiдсоткiв менше вихованців, ніж торік. Втім ці цифри не втішають ні виконавчу владу, ні громадські та правозахисні організації. Проблема існує й пов'язана вона не стільки зі сплесками злочинності в молодіжному середовищі, як iз прогалинами у законодавстві, «черствістю» суспільства та відсутністю цілеспрямованої культурно-виховної роботи з молоддю поза школою з боку державних інституцій. А коли діти належать самі собі, за їхнє «виховання» береться вулиця. На жаль, нещодавній «круглий стіл» щодо профілактики злочинності в молодіжному середовищі, проведений на базі Прилуцької виховної колонії різними державними інституціями, засвідчив лише одне: найближчим часом цієї проблеми не вирішити.

Дайте Фемідi свободу

Дайте Фемідi свободу

Учора в столиці «в пожежному порядку» на власний VIII з'їзд суддів зібралося близько 350 делегатів, обраних від загальних, господарських, адміністративних та військових судів по всій Україні. Причина позачергового та надзвичайного, по суті, з'їзду суддів — масштабні загрози, що постали перед судовою системою та правосуддям. До цього суддівський корпус спонукало системне втручання влади у здійснення правосуддя, хоча судова влада є окремою гілкою влади, незалежною від влади виконавчої та законодавчої.

Диван Кучми повернули на місце

Учора нарешті відбувся слідчий експеримент у колишньому кабінеті Кучми, в рамках розслідування резонансної справи про вбивство журналіста Георгія Гонгадзе. Нині цей кабінет займає глава секретаріату Президента Віктор Балога (нагадаємо, що після «касетного скандалу» з плівками Мельниченка Леонід Кучма негайно перебрався до іншого кабінету). Саме в цих стінах, як стверджує майор Мельниченко, він i підкладав під президентський диван звичайний диктофон «Тошиба».