Перший день весни — останній для колишніх тарифів

Досі в усій області Донецьк залишався єдиною неприступною фортецею, здатною стійко боронити від штурму цін на житлово-комунальні послуги. Останній раз тарифи тут переглядали ще 2000 року, однак буквально за кілька днів до закінчення нинішньої зими згадана «фортеця» таки капітулювала й викинула білий прапор.

Усі пішли в декрет,

Найголовнішою новиною зі світу українського фешн-бізнесу є та, що вітчизняні дизайнери активно зайнялися корекцією демографічної ситуації. Бебі-бум, про який писала «Україна молода» наприкінці минулого року, переріс у масове явище — стали мамами і татами дизайнери Оксана Тимоніна, Айна Гассе, Людмила Бойко (модний дім «Соланж»), Марія і Руслан Костельні (у них двійня — Остап і Дем'ян), Олександр Гапчук, організатори «Сезонів моди» Ірина Данилевська та Володимир Нечипорук стали, пробачте, бабусею і дідусем — у них народився онук Кирило, чекає дитину Юлія Гуральчук. Просто мода якась. Через цi приємнi турботи кілька дизайнерів тимчасово зійшли з дистанції українського тижня прет-а-порте, але дехто вже знову в шерензі — наприклад, львівські дизайнери Марія і Руслан Костельні (ТМ KOSTEL'NI) не тільки покажуть осінньо-зимову колекцію на 14-х «Сезонах», що пройдуть 19—22 березня, а ще й встигли два місяці тому відкрити свій відділ у столичному Подільському універмазі. Попри все, тобто попри зламану ногу, львів'янка Оксана Караванська теж не збирається пропускати «Сезони».

Президент загинув у хмарах

Президент загинув у хмарах

Учора в авіакатастрофі розбився президент Македонії Борис Трайковський. Делегація Македонії, яка вчора була у Дубліні, аби подати офіційну заявку про вступ країни до ЄС, перервала візит і повернулася на батьківщину. Македонія залишилася без президента і — наразі — без поданої заявки на членство в Євросоюзі.
Урядовий літак iз президентом Македонії Борисом Трайковським та шістьма іншими високими урядовцями на борту розбився вчора о восьмій ранку за місцевим часом у горах Боснії. Боснійська поліція повідомила, що знайшла залишки двомоторного літака Beechcraft Super King Air 200 американського виробництва поблизу селища Бітонья, що приблизно за 80 кілометрів на південь від Сараєва. І два пілоти, і всі пасажири загинули.

Криївка для реактивної труби

За останні три місяці Чугуївський авіаційний ремонтний завод перевіряло щонайменше тринадцять комісій. Чортовою дюжиною державні контролери вдарили по підприємству ніби з цілком зрозумілої причини — минулого року на контрабанді зброєю погорів колишній директор заводу Олександр Довбиш. Але річ у тім, що нинішня адміністрація таку скрупульозну увагу до роботи авіаремонтників пов'язує не з бажанням управлінців розібратися в тонкощах тогорічної оборудки, а якраз iз наміром повернути відставника у втрачене ним посадове крісло. Принаймні наказ міністра оборони відновити Довбиша на керівній посаді вже з'явився на світ. І тепер, на думку нинішньої дирекції, підшукується лише офіційний привід для офіційного повернення.

Квиток від кондуктора — марнотратство?

Тарифи на проїзд у київському міському транспорті зростуть із 14 березня, незважаючи на заяви Антимонопольного комітету про необгрунтованість такого підвищення. «Якщо антимонопольний комітет не на словах, а економічними розрахунками пояснить нам, як можна утримати цінову планку, то, може, ми і прислухаємося до його порад, а поки що ми не бачимо такої потреби», — заявив учора начальник головного управління цінової політики столиці Василь Яструбинський.

Острів невезіння українських моряків

Сьомий день триває акція протесту членів українського екіпажу океанського буксира-рятувальника Zudar Sexto, які оголосили голодування у центральній в'язниці острівної держави Кабо-Верде, вимагаючи від властей припинити багатомісячне утримання під вартою без пред'явлення будь-якого звинувачення. «Жодних офіційних звинувачень протягом чотирьох місяців чотирьом морякам не пред'явлено, — зазначила в інтерв'ю «УМ» керівник юридичної служби Федерації морських професійних спілок України (ФМПСУ) Ірина Коврижних. Однак екіпаж Zudar Sexto продовжують утримувати під вартою, порушуючи всі передбачені законодавством Республіки Кабо-Верде терміни. А після оголошення голодування адміністрація в'язниці припинила доступ до арештованих адвоката і телефонний зв'язок моряків з юристом та родичами».

Привіт із Африки

Привіт із Африки

Помаранчевий сніг, що випав у закарпатських селах Великоберезнянського району, швидше за все, — незвичне явище природи. До такої думки схиляються місцеві фахівці, вивчаючи склад опадів та їхнє забарвлення. Як пояснив «УМ» начальник Державного управління екології та охорони природніх ресурсів Закарпатської області Мирон Цюбик, наразі вчені розглядають кілька версій походження оранжевого снігу. І серед них чимало екзотичних. Приміром, «космічна» версія: незвичного кольору снігові надали... часточки якого небесного тіла, що накопичилися у верхніх шарах атмосфери, а потім «осіли» на українських землях. Не виключають екологи також і «хімічного» походження снігу. Однак, за словами Мирона Михайловича, важко уявити, яке підприємство могло б «дати» викиди такого кольору, тим більше, що на Закарпатті хімічних підприємств немає. До того ж, як повідомили «УМ» у прес-центрі Управління МінНС Закарпатської області, за попередніми висновками експертизи (остаточні ж будуть відомі за кілька днів) сніг — не токсичний, не радіаційний і абсолютно безпечний.

Народним обговоренням по іноземній попсі

Українські співаки, музиканти, автори та продюсери нарешті почали відверто обговорювати ефірну блокаду, в якій опинилася сучасна українська естрада. Ні для кого не секрет, що наше радіо і телебачення в музичному плані — це переважно іноземний продукт. Докотилися навіть до того, що Олегові Скрипці відмовили на кількох радіостанціях, мотивуючи — не формат, а насправді вимагаючи грошей. Та все ж дотепер не було жодної реакції на такий розклад. І ось нещодавно продюсер і телережисер Олександр Зирін, директор агенції «ЛІСА-СТАР», продюсер та творчий керівник «Оркестру Янки Козир» Олександр Литовка, музикант Олексій Ткачук і керівник інтернет-проекту «Телекритика» Наталя Лігачова промоніторили за жовтень і листопад минулого року ефір музичних телеканалів «М1», «ОТV» та «Ентер-м'юзік». Наслідок, як повідомив Олександр Зирін на прес-конференції в Києво-Могилянській академії, — хто хапався за серце, хто — за голову. Відсоток вітчизняного продукту на цих каналах мізерний, в середньому — 22,7. А на радіостанціях узагалі — 10 відсотків. Хоч у Законі України «Про телебачення і радіомовлення» чітко прописано, що з метою захисту інтересів національного телерадіовиробництва... не менше половини ефіру кожної телерадіоорганізації мають становити передачі (фільми), виготовлені в Україні» (стаття 8).

Мароккана. Кінець світу

Мароккана. Кінець світу

Кількість жертв руйнівного землетрусу, який стався у вівторок о 2.30 ночі (4.30 за київським часом) на середземноморському узбережжі Марокко, сягнула 564 осіб, повідомив учора вранці в інтерв’ю державному телеканалу 2М міністр охорони Марокко Мохамед Шейх Біаділла. У лікарнях та військових шпиталях перебувають кілька сотень поранених. Рятувальні роботи ускладнюються як з огляду на повторні поштовхи, так і через погану погоду — зливи при температурі повітря плюс п’ять градусів Цельсія. Хоча король Марокко Мохаммед VI заявив, що бере під особистий контроль рятувально-пошукові роботи, але надалі катастрофічно бракує людей та обладнання. Бербери з сіл, які зазнали найбільших руйнувань, фактично самостійно шукають рідних та друзів, розбираючи завали голими руками. Учора король заявив у столиці країни Рабаті, що особисто відвідає район катастрофи — портове, курортне та рибальське місто Аль-Хосейма і навколишні села, в яких мешкають убогі селяни-бербери. Загалом на охоплених землетрусом теренах мешкають 300—400 тисяч людей.

«Скажіть спасибі екології»

Мешканці закарпатських сіл Тихий та Гусне Великоберезнянського району, прокинувшись у вівторок зранку, стали свідками незвичних опадів — земля була вкрита снігом оранжевого кольору. Товщина опадів незвичного забарвлення досягає десяти сантиметрів. З цього приводу в області терміново створено комісію техногенно-екологічної безпеки, яка з’ясовуватиме, чому і звідки на закарпатців випав дивний сніг. На час, коли верстався номер, закарпатські фахівці ще не приїхали до обласного центру із місця пригоди. А тому причини «забарвлення» снігу ніхто не береться коментувати.