Ляльковий без «Ляльки»

Клуб-кафе «Лялька», який належить мистецькому об'єднанню «Дзига» і розташований у Львівському обласному театрі ляльок, з позавчорашнього дня опинився фактично на вулиці. Нагадаємо, директором «Дзиги» є Маркіян Іващишин — один із засновників неугодної місцевій податковій «Львівської газети».

Хочеш на Ринок — плати 5 гривень за годину

Суттєво обмежити проїзд центральною частиною міста та, зокрема, площею Ринок запропонували на засіданні Львівського виконкому. Поки що площу Ринок не перекривають спеціальними шлагбаумами, як це практикували торік. Однак проїхати на майдан і не порушити при цьому правила можуть тільки ті, хто має спеціальні перепустки. Претендувати ж на них можуть лише мешканці кам'яниць, які безпосередньо проживають на площі Ринок, а також автомобілі «швидкої», пожежної, аварійної служб.

«Розкрутити» опозиційну «Дзигу»

Передноворічний скандал навколо директора львівського мистецького об'єднання «Дзига», одного із співзасновників опозиційної «Львівської газети» Маркіяна Іващишина, набуває розголосу у новому році. Марека — відомого громадського діяча, одного з лідерів студентського голодування 1990 року в Києві, як уже повідомляла «УМ», 30 грудня у супроводі працівників податкової міліції привели у слідчий відділ ДПА у Львівській області. Його та гендиректора ВАТ «Троттола» Ярослава Рущишина, які у знаковий день 16 вересня 2002 року започаткували «Львівську газету», що неодноразово критикувала дії львівської податкової, звинувачують в ухилянні від сплати податків в особливо великих розмірах.

Че­хи у Льво­ві

У пер­ші дні но­во­го ро­ку своє дип­ло­ма­тич­не пред­с­тав­ниц­т­во у Льво­ві, на ву­ли­ці Ан­то­но­ви­ча, 130 а, від­к­ри­ла Чесь­ка Рес­пуб­лі­ка. Ген­кон­сул Че­хії у Льво­ві Мі­лан Ян­де­ра та біль­шість спів­ро­біт­ни­ків не­ве­ли­ко­го за шта­том дип­п­ред­с­тав­ниц­т­ва (за­га­лом він скла­да­єть­ся з вось­ми чо­ло­вік) уже ма­ють дос­від ро­бо­ти в Ук­ра­ї­ні, зок­ре­ма в ам­ба­са­ді ЧР у Ки­є­ві. Ці­ка­во, що в пер­ший день від­к­рит­тя ге­не­раль­но­го кон­суль­с­т­ва Че­хії у Льво­ві за ві­зою звер­нув­ся один чо­ло­вік. Від­так, на дум­ку Мі­ла­на Ян­де­ри, ген­кон­суль­с­т­во го­то­ве ви­да­ва­ти щод­ня по дві сот­ні віз, що знач­но змен­шить чер­ги ук­ра­їн­ців пе­ред чесь­ким по­соль­с­т­вом у Ки­є­ві.

Крупів насіялось!

Троє немовлят народилося у Львові в останню суботу року, що минув. Після п'яти років очікувань і сподівань Оксана та Ігор Крупи таки дочекалися поповнення у своїй сім'ї. Їхня родина збільшилася одразу на трьох осіб. Саме стількох дітей народила у львівському пологовому будинку Оксана Крупа — дівчинку і двох хлопчиків вагою 2100, 2300 та 2400 грамів.

Розваги у Карпатах — не проблема

«Зима в мальовничих Карпатах» — так називається каталог туристичних пропозицій для охочих відпочити чи зустріти Різдво або ж Новий рік у Карпатах. Каталог різноманітних видів відпочинку пропонує у Львові туристично-інформаційний центр Асоціації розвитку туризму в Львівській області, який працює на цих теренах уже три роки, забезпечуючи туристів потрібною інформацією. Щоправда, цієї зими мальовничі каталоги та фотопейзажі засніжених гір не замінять відсутність справжнього снігу. Його білого покрову нині справді бракує у львівських Карпатах, куди поспішають на різдвяні та новорічні свята іноземні та доморощені заможні туристи. Роблю наголос саме на матеріальній забезпеченості туристів, бо відпочивати сьогодні у зимових і таких мальовничих навіть без повноцінного снігового покрову Карпатах — задоволення не з дешевих.

Горить і гріє!

Символ тепла і миру — віфлеємський вогонь — учора зі Львова привезли до столиці України. Він горітиме в церквах та помешканнях київських християн до свята Хрещення. Символічна свічка з віфлеємським вогнем уже зі столиці України попрямує в усi міста, а також уперше вирушить у Білорусь та Росію.

Коляда у місті Лева

Новорічно-різдвяна львівська ялинка-2004 прибула до Львова із села Родатичі Яворівського району і коштувала 500 гривень. Лісову красуню, яка стала головною міською ялинкою на час свят, встановили біля оперного театру, «відкриють» її у святковому вбранні саме на Миколая, 19 грудня.

Ісус повертається

Три роки знадобилося дирекції Національного музею у Львові та адвокатському бюро «Правовий радник», щоб повернути в Україну ікону «В’їзд Ісуса Христа в Єрусалим» (робота XVI століття невідомого галицького майстра). Сімнадцять років тому картину разом з іншими цінностями було викрадено з фондосховища львівського музею, і тільки вісім років тому ікону виявили у німецькому музеї міста Реклінгаузена, куди її передав приватний колекціонер.

Малюків — у інкубатор

Одинадцять інкубаторів для відділу патології недоношених новонароджених дітей Львівської обласної клінічної лікарні подарував недавно міжнародний фонд «Приятелі дітей», який в Україні очолює Марина Криса. Цей гуманітарний вантаж надійшов до нас із шпиталю Форда (місто Детройт США) ще в серпні, однак через бюрократичну процедуру розмитнення потрапив за призначенням саме у грудні. Транспортом у цій благородній місії допоміг концерн «Орлан-транс».