Гроші з бочки. Порохової

Услід за НП у Мелітопольському районі забили на сполох і мешканці інших регіонів, яким «пощастило» мати на своїй території склади з боєприпасами. Зокрема, на території шести західних областей України, де розташовано Західне оперативне командування (ЗОК), знаходиться 22 тисячі вагонів із боєприпасами. Якщо вишикувати їх, то вийшов би смертоносний потяг завдовжки майже 660 кілометрів. Один з найбільших складів із боєприпасами є у Львівській області — у містах Броди, Яворів та поблизу Львова — у Брюховичах. Про це повідомили на прес-конференції керівник обласного штабу «Нашої України» Петро Олійник та його представник, а ще місяць тому офіцер ЗОКу Олександр Пушкар.

«Зелені» ін'єкції

За обсягом інвестицій Львівщина посідає третє місце серед регіонів України. Динаміку інвестицій зумовлюють насамперед внутрішні фінансові ін'єкції в економіку області. Львівські підприємці все частіше вкладають кошти у місцевий бізнес. Скажімо, нафтопереробний комплекс «Галичина» інвестував у виробництво майже 34,5 млн., ЗАТ «Ензим» — 37 млн., львівська дирекція ВАТ «Укртелеком» — 28,5 млн., ВАТ «Львівська пивоварня» — 28,8 млн. гривень.

Його за воду обирали. За воду і відставлять?

Не встиг міський голова Львова Любомир Буняк відпочити після бучного святкування дня міста, яке львів'яни відзначають 2 травня, як йому не на жарт зіпсували настрій. Минулої середи львівська громада за ініціативою вельми одіозної структури «ОУН в Україні» (не плутати з «нормальною» ОУН!) провела збори, на яких було оголошене рішення про проведення референдуму щодо дострокового припинення повноважень мера. Тут же було сформовано ініціативну групу, яка збиратиме підписи за проведення громадського опитування з приводу незадоволення роботою Буняка.

У першотравневому Львові все спокійно

Всупереч прогнозам, День солідарності трудящих у Львові видався спокійним і мирним — очікуваних першотравневих сутичок опозиційних правих сил із лівими не відбулося. Ще вранці біля пам’ятника Тарасові Шевченку керівник львівської «Нашої України» Петро Олійник та лідер Всеукраїнського об'єднання «Свобода» Олег Тягнибок закликали учасників мітингу, які прийшли до Кобзаря з гаслами «Ні — комуністичному режиму», відмовитися від запланованих акцій протесту, аби не дати владі підстав «списати» можливі конфлікти на опозицію. Послухавши провідників, маніфестанти мирно розійшлися, аби наступного дня, 2 травня, зібратися на акцію «Ні — диктатурі! Так — добробуту», яку «Наша Україна» провела в усіх містах Львівщини.

Відпочинок — це не борг

На понад 25,5 мільйона гривень позовних заяв подали до судів львівські вчителі, вимагаючи повернути їм кошти за статтею 57 Закону України «Про освіту» (за вислугу років та на відпочинок). Суди задовольнили вчительських позовів приблизно на 15 мільйонів, однак судовиконавці, порівняно з минулим роком, коли було примусово стягнуто на користь позивачів (2146 учителів) 4,6 мільйона гривень, тепер відмовляються виконувати рішення Феміди. Мовляв, Мінфін не визнає кошти за 57-ю статтею боргами, а суди зобов'язують виплачувати саме борги вчителям, яким у Львові вчасно платять зарплату. Така затримка у вирішенні вчительських позовів спровокувала нинішню ситуацію у Львові, де голодують з понеділка п'ятеро освітян (лише на воді), а вчора до колег приєдналася ще й вчителька зі школи №76. Ще п'ятеро шкіл Франківського району проводять скорочені уроки по 22 хвилини.

Уроки по 22 хвилини

По 22 хвилини тривають уроки у львівських школах Франківського та Залізничного районів. Освітяни цих шкіл розпочали тиждень із пікетів районних адміністрацій, вимагаючи виплатити їм кошти, передбачені статтею 57 Закону «Про освіту». Нині у міських судах розглядаються позови львівських учителів на суму понад 14 мільйонів гривень стосовно цих виплат. Однак, незважаючи на рішення судів на користь освітян, кошти їм виплачують дуже повільно, адже в бюджетах виконавчих органів влади районів не передбачено грошей для 57-ї статті. Про це з мітингуючими говорив голова Франківської райдержадміністрації Василь Дзера, який визнав, що вимоги вчителів справедливі, але їхнє питання має вирішувати міський бюджет.

Політичний травень

Уже кілька років поспіль акції лівих сил у Львові на перше та дев'яте травня не здавалися для правих політичних партій чимось провокативним. Але цього разу деяке затишшя з приводу відзначення радянських свят може бути порушено. Адже і соціалісти, і комуністи у Львові планують провести свої акції широко й публічно. Причому не обійдеться і без червоних прапорів, та ще й біля пам’ятника Шевченкові, які можуть не стримати правих від адекватної реакції.

І в лікарні дістали...

Голова Львівської обласної ради Михайло Сендак, який наразі перебуває у Києві на лікуванні, вже з наступного тижня прибуде до Львова, щоб дати свідчення у прокуратурі. Туди його запросили, за словами прес-секретаря голови Лесі Мірошник, працівники обласної прокуратури, які відвідали Сендака у cтолиці й вручили йому повістку. Окрім того, на адресу облради та її голови надійшов лист за підписом першого заступника прокурора області, в якому сказано, що проти Михайла Сендака порушено кримінальну справу.

Російські пельмені «ставлять» намети

«Єдність усіх національностей» — під таким гаслом пройде цьогоріч день Львова, який заплановано відсвяткувати 2 травня.
Окрім театралізованих вуличних дійств, особливістю цьогорічного свята буде те, що в урочистостях візьмуть участь усі національні товариства Львова. Влада міста пропонує їм розставити довкола Ратуші намети, в яких кожна національна меншина зможе пропагувати етнічну музику, торгувати сувенірами і пригощати стравами національної кухні. На цю пропозицію вже відгукнулися поляки, росіяни, угорці та греки. Окрім того, за словами начальника відділу міжнародних відносин Ірини Подоляк, на день міста запрошено делегації 18 міст-побратимів, з якими товаришує Львів.

Їдьте ви на Сихів

Один із найдовших львівських довгобудів — Сихівський міст, який з'єднує 120-тисячний мікрорайон із центром міста, — нарешті готовий. Такий подарунок учора для міста зробила Львівська залізниця, коштами якої будувався міст.