Наша мета — 2015

Військове керівництво вкотре озвучує дату, коли армія стане контрактною: «Ми плануємо до 2015 року забезпечити повний перехід Збройних сил України від змішаної системи комплектування на нову систему — на професійній основі», — заявив цього тижня начальник голов­ного управління особового складу Генштабу ЗС генерал–майор Сергій Кропивченко. За його словами, наразі за контрактом служать понад 52% солдатів і курсантів. Головними проблемами переходу на повністю професійну армію залишається, зокрема, «ресурсне забезпечення» та «підвищення привабливості та конкурентоспроможності військової служби за контрактом», констатує генерал–майор Кропивченко.

Чиєї кочерги ініціатива?

Різкий, як завжди, речник Української православної церкви Московського патріархату Василь Анісімов знову «засвітився» гучним віронетерпимим коментарем. У статті–полеміці щодо того, чи справді Вселенський патріарх Варфоломій мав на увазі Київський патріархат, коли казав що «розкольники повинні повернутися в лоно канонічної церкви», Анісімов не забув «укусити» і ненависних йому, як виглядає, вірних і священиків Української греко–католицької церкви.

«Щось точно заборонене»

Суховантаж «Сантьяго», який належить німецькій компанії, але ходив під прапором Антигуа, після тижневого простою в порту Лімассол на Кіпрі, затримала влада острова. На борту — дев’ятеро моряків екіпажу: п’ятеро українців та четверо росіян. За офіційною версією, команда судна збиралася покинути порт перед тим, як інспектори встановлять, чи не є його вантаж забороненим. Виявилося, що «Сантьяго» мало прямувати до Судану, порту Дарфур, а потім на Філіппіни, маючи на борту, за деякими даними, танки й вибухівку. Такий вантаж заборонено ввозити до Судану, де громадянська війна забрала до двох мільйонів життів, одразу за двома ембарго — Організації Об’єднаних Націй та Євросоюзу. 11 червня через вибухівку на борту судно відмовилися впустити до порту Лімассол, залишивши стояти на рейді. Коли з’ясували порт призначення — одразу затримали.

Євросправедливість

Оголошено вирок суду в гучній скандальній справі про корупцію у Генеральному консульстві Чехії у Львові. Нагадаємо, тоді українців, які хотіли виїхати до Чехії, змушували звертатися по візи через приватний «кол–центр», дзвінки були платними і коштували 15 доларів. Ці гроші йшли на рахунок приватної фірми.

Почути Аллаха калиновою

Відтепер українські мусульмани, а також ті вірні Аллаха, які прагнуть вивчати калинову, мають можливість читати нею священну книгу ісламу. Усе завдяки молодому викладачеві Національного університету «Острозька академія» Михайлові Якубовичу, який уперше здійснив повний переклад Корану українською мовою. Як повідомляє радіо «Свобода», текст цього перекладу схвалили на найвищому рівні — у комісії Центру імені Короля Фагда з друку Преславного Сувою у місті Медина в Саудівській Аравії.

Повернення «безликих»

Повернення «безликих»

Кабінет Міністрів тимчасово дозволив друкувати закордонні паспорти «без лиця» — бланки, в які фотокартку вклеюють, а не друкують, як у паспортах нового зразка. Старих паспортів зразка 1994 року на держпідприємстві «Поліграфкомбінат «Україна» з виготовлення цінних паперів» мають надрукувати 50 тисяч. Для цього до 15 липня призупинено деякі норми законодавства, які з 2007 року забороняють випуск «безликих» паспортів для виїзду за кордон.

Професія — рабовласник

Ще один рабовласницький скандал за участі наших співвітчизників спалахнув у Чеській Республіці. Суд в Усті–над–Лабем засудив трьох громадян України за те, що ті з березня 2008 до лютого 2009 року тримали фактично у рабстві два десятки болгарських та румунських заробітчан, били їх, погрожували розправою і змушували безкоштовно працювати до сімнадцяти годин на добу. Суддя Каміла Ельсніцова кваліфікувала ці дії як торгівлю людьми. І хоча за цей злочин у Чехії загрожує до 15 років позбавлення волі, всі троє добровільним зізнанням пом’якшили собі вердикт: Володимир Дубленич та Василь Бенца отримали по сім років в’язниці, а їхній товариш Михайло Завадський — п’ять років.

Треба збиратися!

Треба збиратися!

Ризик утратити право і можливість збиратися на акції протесту об’єднав учора в Києві представників лівих і правих рухів. Навіть екстравагантні, м’яко кажучи, дівчата з руху «Фемен» цього разу не влаштовували вуличного стриптизу, а разом з усіма вимагали відхилити Законопроект № 2450 «Про порядок організації і проведення мирних заходів», який, на думку протестувальників, покликаний боротися з не угодними владі акціями протесту. Спочатку близько 150 учасників акції вишикувалися на майдані Незалежності у формі слова «ТАК» для свободи зібрань і слова «НІ» — для закону 2450. Потім, коли долучилися ще близько сотні людей, колони рушили до комітетів парламенту, де на погоджувальній раді фракцій якраз мали обговорювати долю одіозного законопроекту.

Вітчизна знову в небезпеці

Дії нової української влади, її чіткий курс на повернення України у становище російської колонії, обурили українців за кордоном. Уперше з 1991 року українські діаспоряни в цілому світі виходять на акції протесту. «Нам сьогодні дуже б не хотілося до цього вертатися. Але факт залишається фактом: після 1991 року таких широких протестів за кордоном не було, — каже Стефан Романів, генеральний секретар найбільшої організації української діаспори — Світового конгресу українців. — В Англії відбулася студентська акція на підтримку України. До акцій також приєднуються люди, які виїхали з Батьківщини не так давно».

Патріотизм сильних

Патріотизм сильних

«Патріот України — це людина, яка любить свою країну не за безбережжя наших степів, красу гір, синяву річок і морів. Це людина, для якої поняття «патріотизм» наповнюється, коли вона читає, чує, думає про людей, що творили довгі століття і що творять зараз історію України... Це людина, яка береже рідну мову, літературу та культуру.