Зневоднення

З початку весни одне з найбільших підприємств області — ВАТ «Рівнеазот» — неодноразово перебувало на межі зупинки через зниження тиску газу. НАК «Нафтогаз України» безліч разів в ультимативній формі попереджав про припинення постачання та вимагав від «Рівнеазоту» переукласти договори на постачання газу. Нині постачальником «блакитного палива» для заводу є «УкрГазЕнерго». Зрештою, 19 травня тиск газу було знижено до 7,3 кг/см2 при нормі в 10 кг/см2 , що могло спричинити аварійне відключення агрегатів. Відтак директор підприємства Михайло Заблуда повідомив, що роботу «Рівнеазоту» буде повністю зупинено.

Ікони повернулись під Великдень

Найбільше церков постраждало від грабіжників у Рівненській, Вінницькій, Житомирській, Хмельницькій, Чернігівській областях та на Київщині. Тож операцію із захоплення зловмисників одночасно провели в кількох регіонах. У результаті було затримано шестеро жителів Київської та Вінницької областей, які, як запевняють міліціонери, організовано діяли вже десять років. Вік наймолодшого — 22 роки, найстаршого — 58.

«Золоте» танго на візках

«Золоте» танго на візках

Іван Сівак, прикутий до інвалідного візка, спортивними танцями на візках почав займатися два роки тому — через інтернет знайшов у Києві зацікавлених людей, які запросили на тренінг, допомогли знайти партнерку. Все змінилося після знайомства з Надією Вербицькою — Іван у таборі працював інструктором із техніки їзди на візках, а Надя була його ученицею. Коли разом побували в санаторії, зрозуміли, що жити не можуть одне без одного. «Я її навчив так їздити, що Надя переїхала з Макіївки до мене в Нетішин», — посміхається Іван. Зараз вони мешкають у містечку атомників на Хмельниччині й тричі на тиждень приїздять до Рівного на тренування.

А знаєте, як пахне Україна?

А знаєте, як пахне Україна?

Доцент кафедри історії України Рівненського державного гуманітарного університету Марія Немиро все життя присвятила збиранню фольклору, сходила–переходила сотні кілометрів, відвідала десятки хат, де ще збереглися паростки автентичної культури, і видала кілька книжок.

Лебединка без білих лебедів

Жахливу картину спостерігали рівненчани, які прогулювались ранком біля Лебединого озера в центрі міста — від одного з пари лебедів, які прикрашали водойму, на березі залишилося лише закривавлене пір’я, а другий із тяжкими ранами конав неподалік.

Не старіти душею й тілом

Не старіти душею й тілом

Ветеран–легкоатлет Анатолій Присяжнюк із селища Володимирець довів, що вік не заважає дружити зі спортом. На недавньому світовому чемпіонаті, що проходив у французькому місті Клермон, він переміг на дистанціях 1500 і 3000 метрів, у кросі на 8 км і навіть напівмарафоні! Після цих звитяг Анатолій Григорович став уже десятиразовим чемпіоном світу cеред ветеранів, котрим понад 60 років.

Народ чекає голову

Депутати Рівненської міськради ухвалили звернутися до Верховної Ради України з приводу проведення позачергових виборів міського голови у зв’язку з передчасною смертю мера Віктора Чайки. Як відомо, вже майже рік обов’язки міського голови виконує секретар міськради Юрій Торгун.

Ні Миру, ні Бульби...

У Рівному відбулись урочисті заходи з нагоди 100–річчя від дня народження організатора та першого командира Української повстанської армії «Поліська Січ» генерал–хорунжого Тараса Бульби–Боровця. А на місці майбутнього пам’ятника Бульбі–Боровцю освятили наріжний камінь і провели мітинг.

Смерть в Ополе

Смерть в Ополе

Майже рік мер Рівного Віктор Чайка перебував на лікарняному. Востаннє він з’явився у робочому кабінеті в липні минулого року після майже двомісячного лікування, пов’язаного з операцією на серці. Тоді міський голова провів сесію міськради та засідання міськвиконкому і знову повернувся до шпиталю. З тих пір громадськість Віктора Чайку не бачила, а його заступники лише час від часу скупо інформували журналістів про місце перебування та стан здоров’я.

Смерть на рейках

Смерть на рейках

У ніч із суботи на неділю близько першої години група молодих людей поверталася із клубу села Івачків додому, в село Здовбиця Здолбунівського району. Очевидно, щоб скоротити шлях, компанія рухалась залізничною колією. А на 213–му кілометрі перегону Івачково — Здолбунів сталося те, що наразі пояснити неможливо: п’ятеро хлопців і одна дівчина були смертельно травмовані пасажирським потягом № 43 «Київ—Івано–Франківськ». Із всього гурту вижив лише один підліток. Як згодом було встановлено, загинули рідні брат із сестрою — 20–річний Валерій та 17–річна Ірина та їхні товариші: 18–річний Олександр, 14–річний Дмитро, 17–річний Олександр та 16–річний Назар. На мобільному телефоні одного з хлопців потім знайдуть 40 дзвінків, на які той так і не відповів... Юнака, якому пощастило вижити, одразу ж після аварії доправили у Здолбунівську центральну районну лікарню. Як розповів начальник обласного управління з надзвичайних ситуацій Віктор Симонюк, потерпілий уже прийшов до тями і намагається розповісти, що ж сталося тієї трагічної ночі. «Очевидно, він ішов трохи на віддалі від колії і від удару його відкинуло. Коли хлопчина прийшов до тями, він злякався і побіг додому», — зауважив пан Симонюк.