Викинь яблуко і з’їж таблетку

Викинь яблуко і з’їж таблетку

Якщо ви часто (більше п’яти разів на рік) застуджуєтеся, якщо вірусна інфекція бодай раз на рік ускладнюється бронхітом, герпес «вискакує» частіше, ніж раз на два місяці, волосся дратує посіченими кінчиками, нігті часто ламаються, а в роті з’являється металевий присмак, це може свідчити про імунну дисфункцію. Постійна «молочниця», фурункульоз, біль у суглобах, загальна слабкість, підвищена втомлюваність, неприємні відчуття «дертя» в горлі також сигналізують про хиби в роботі імунної системи. І виправити їх у багатьох випадках допоможе якісний комплекс вітамінів та мікроелементів, адже нерідко причиною млявості та різних нездужань є банальний весняний авітаміноз. Головне — підходити до поповнення вітамінних запасів організму правильно.

Чай, бублики й реальна допомога

Чай, бублики й реальна допомога

Тим людям — і киянам, і мешканцям інших регіонів — які в суботу, 19 березня, опиняться у столиці, неабияк пощастить. Тому що «просунута» Олександрівська (колишня Жовтнева) лікарня впродовж цілого дня прийматиме всіх охочих отримати консультацію в кардіолога, ЛОРа, стоматолога, дерматолога, нефролога, хірурга, терапевта, гінеколога та лікарів інших спеціалізацій. Усього по різних кабінетах у восьми корпусах високоспеціалізованої лікарні на пацієнтів чекатимуть близько сотні найкращих фахівців. Такий «атракціон небаченої щедрості» відбудеться у рамках благодійної акції «День здоров’я».

А бурячка не хочете?

А бурячка не хочете?

Для багатьох офісних працівників, які цілими днями сидять перед монітором, очі — найпроблемніший орган. Навантаження, які щодня припадають на «дзеркало душі», негативно впливають на роботу зорового апарату: слизові оболонки очей нерідко страждають від пересихання, кришталик — від непорушного погляду на коротку відстань. Як наслідок — погіршення гостроти зору, відчуття піску в очах, почервоніння, набряк тощо. Як стверджують офтальмологи, проблема розв’язується комплексно: спеціальною гімнастикою для очей, дотриманням зорового режиму та прийомом вітамінів, мінералів, різних БАДів для підживлення ослабленого органа. Причому серед «очних» таблеток і капсул в останні роки найбільшої популярності набули засоби з екстрактом чорниці — ягоди, відомої своїм цілющим впливом на очі. Речовини, які містяться у чорниці, справді укріплюють стінки судин очного дна, тому є досить ефективними для профілактики багатьох зорових патологій. Але тільки в тому випадку, якщо в дієтичній добавці, придбаній в аптеці чи магазині здорового харчування, справді є чорниця, а не буряк, виноград, а то й просто набір ароматизаторів із барвниками.

За «туманом» нічого не видно? Бігом до окуліста!

Підступність глаукоми полягає в тому, що це захворювання очей починається практично безсимптомно. Повернути ж зір, якщо людина осліпла внаслідок глаукоми, неможливо — не допоможуть ні краплі, ні хірургічне втручання. Про це лікарі–офтальмологи говорили на прес–конференції, присвяченій Всесвітньому тижню боротьби з глаукомою.

Ліки як отрута

Згідно зі статистичними даними, Україна посідає перше місце в Європі (серед 42 країн!) за кількістю споживання ліків на душу населення. І водночас останнє — за тривалістю життя. Навіть Молдова, Білорусь мають кращі показники. Парадокс, але виходить, що чим більше ліків ми споживаємо, тим менше живемо.

Образився? Кусай подушку й матюкайся!

Здоровий спосіб життя — ціла наука, кажуть медики. Для того щоб тримати організм у тонусі, мало просто не вживати алкоголь і не курити. Треба ще й активно рухатися (зарядка, регулярні прогулянки на вулиці — обов’язково, заняття танцями, йогою, плавання в басейні, катання на ковзанах, роликах, тощо — на вибір) та подбати про режим дня: спати рівно стільки, щоб добре почуватися, планувати день так, аби встигати не лише працювати, а й поспілкуватися з родиною.

Отрута з холодильника

Отрута з холодильника

Наготувала відро салату олів’є, який потім можна їсти цілий тиждень, насмажила котлет, щоб вистачило на три дні й дитині в школу, і сім’ї на вечерю, наліпила повен холодильник пельменів — от що значить справжня господиня! Проте це традиційне уявлення українського народу про ідеальну матір сімейства, виявляється, хибне. Принаймні з точки зору традиційної системи індійської ведичної медицини — аюрведи. Згідно з якою, годуючи своє сімейство смачними пельменями (замороженими тиждень тому й звареними до обіду), ви добровільно труїте рідних шкідливими токсинами…

Лихо від таблетки

Лихо від таблетки

Навесні, коли організм виснажений нестачею вітамінів, сонця і тепла, грип стає особливо «кусючим». Зазвичай ті, хто підчепив інфекцію в березні, ризикують отримати на тлi грипу різні ускладнення. Особливо якщо хворий вирішить «накачатися» швидкодіючими жарознижувальними засобами — різними таблетками, сиропами та порошками на основі аспірину, ібупрофену тощо, які представлені широким асортиментом у кожній аптеці. Виявляється, ці ліки негативно впливають на нирки, пригнічують імунну систему та гальмують процес вироблення в організмі інтерферону — унікальної речовини, яка ефективно нищить усіх «непроханих гостей». Більше того, якщо випити ударну дозу таких препаратів, через деякий час можна захворіти на бронхіоліт, пневмонію чи взагалі потрапити до реанімації з дихальною недостатністю. Про ці та інші факти журналістка «УМ» дізналася від завідувача відділу фітотерапії, системних методів профілактики та реабілітації НВК ЮСТАС Бориса Скачка. А також з’ясувала, чим корисні бактерії–сапрофіти, як нестача води може псувати легені та які «сліди» залишають після себе кожна пневмонія та бронхіт.

Вихід із темряви

Вихід із темряви

Ще кілька років тому допомогти діткам із діагнозом «ретинопатія недоношених» у різних регіонах було дуже складно — не вистачало сучасних апаратів для діагностики та ефективного лікування патології. Повний комплект необхідного обладнання був хіба що в столиці. Тому малят, у яких виявляли цю хворобу, направляли на лікування до Києва. І то у випадку, якщо був шанс зберегти зір, якщо ураження очей ще не набуло незворотного характеру. На щастя, ситуація повільно, але змінюється на краще. Так, два роки тому черкаські медики зробили великий крок уперед у лікуванні недоношених малюків — фахівці рятують від сліпоти дітлахів, що народилися передчасно. Відтоді як у відділенні новонароджених та недоношених дітей Черкаської обласної лікарні з’явився непрямий бінокулярний офтальмоскоп, лікарі виявляють кожен випадок специфічної хвороби очей у новонароджених. І в разi потреби роблять операцію, яка рятує зір.

Лікарі — не живодери!

Лікарі — не живодери!

В Україні не вщухає скандал навколо кетаміну — єдиного зареєстрованого у нас препарату для загального наркозу, яким ветеринари знеболюють тварин під час операцій. На початку січня уряд вніс кетамін до переліку психотропних речовин i постановив, що лікарі зможуть застосовувати цей препарат, тільки одержавши додаткову ліцензію. Проблема в тому, що виконати умови ліцензії для 90% ветеринарів просто нереально. А замінити кетамін немає чим: треба або різати тварин «по живому», або просто відмовлятися від проведення операцій...