Скоро жінки перемагатимуть чоловіків?

Скоро жінки перемагатимуть чоловіків?

Жіночий футбол — гра непередбачувана. Хто хоч раз наживо спостерігав за протистояннями «амазонок» із м’ячем, думається, зберігає у пам’яті головні моменти тих баталій. Років 14—15 тому, на етапі змужніння вітчизняного жіночого футболу, автор цих рядків уперше побував на грі збірної України. Вражень — маса. Звичайний матч відбіркового турніру чи «на Європу» чи «на світ», не пам’ятаю, перетворився на справжню драму. Гравчині в доволі простих епізодах легко доводили ситуацію біля власних воріт до кипіння, не реалізовували безліч, здавалося, стовідсоткових голевих моментів, а воротарки зі ставленням до «метеликів» змушували хапатися за серце ледь не весь стадіон. М’ячі, пропущені з центра поля, були не рідкістю. От таким був дівчачий футбол на стадії становлення.

Артем Федецький: Сидіти без роботи — це не для мене

Артем Федецький: Сидіти без роботи — це не для мене

Найприкріше для футболіста у розквіті сил — опинитися поза грою. Надто тоді, коли причина не в рівні твоєї майстерності і не в стані здоров’я. Для 26–річного Артема Федецького минулий сезон був чи не найкращим у кар’єрі — «Карпати», куди захисника два роки тому віддав в оренду «Шахтар», заявили про себе в Лізі Європи, і в чемпіонаті України були на висоті. Роль Федецького в якісному стрибку львів’ян — визначальна. Зарекомендував себе Артем і як опора збірної України. Однак через конфлікт інтересів власника та орендаря футболіст опинився у пастці, яка не дозволила йому зіграти у стартовому турі національної першості. У Федецького саме зараз закінчився строк дворічної оренди. У прес–службі «Карпат» кажуть, що Артема в заявці клубу на XXI чемпіонат України немає. Так само, як і в заявочних протоколах інших вітчизняних команд. Адже керівництво власника — «Шахтаря» — веде перемовини з потенційними покупцями/орендарями. Тож кореспондент «УМ» поспілкувався із безробітним наразі футболістом.

Ризик — благородна справа?

Ризик — благородна справа?

Аналізуючи перебіг 98–ї гонки «Тур де Франс», мимоволі пригадуєш крилатий вислів мультиплікаційного капітана Врунгеля. «Як ви яхту назвете, так вона і попливе», — промовляв колоритний персонаж, відправляючи в плавання судно з промовистою назвою «Бєда» (за задумом — «Побєда»). На жаль, подібна історія трапилася у Франції із найпрестижнішою велобагатоденкою. Усе, що там зараз відбувається, — не фантазії кінорежисера, які втілюють у життя каскадери, а живе, безжалісне «реаліті–шоу».

«Через зацикленість держави на Євро Олімпіада відійшла на другий план»

«Через зацикленість держави на Євро Олімпіада відійшла на другий план»

Нова ера українського плавання почалася минулого літа, коли після провалу на чемпіонаті Європи з водних видів спорту в Будапешті керівництво збірної поставило хрест на дорослій команді і зробило акцент на юніорах, що заявили про себе на I Молодіжних іграх у Сінгапурі. Потім було аж п’ять нагород молодих уже на дорослому чемпіонаті Європи–2010 на «короткій» воді. Тепер від нового покоління чекають звершень і на дорослій Олімпіаді в 2012 році. Але до Лондона ще є час, а найближчий відповідальний турнір — чемпіонат світу в Шанхаї — стартує вже цієї суботи, 16 липня. Як готуються Говоров і компанія до головного старту сезону та які їхні завдання на наступний рік, «УМ» розпитала головного тренера збірної Сергія Бондаря.

Зелене світло — червоній стайні

Зелене світло — червоній стайні

Керівництво Міжнародної федерації автоспорту, як і планувало, перед початком дев’ятого етапу внесло зміни до технічного регламенту. Починаючи з Гран–прі Великої Британії, командам заборонили використовувати видувні дифузори, які, завдяки стабільному потоку вихлопних газів, дозволяли болідам збільшувати притисну силу в повільних поворотах. Було зрозуміло, що таке рішення — удар по найбільш прогресивній «стайні» — «Ред булл», чиї машини «заточені» під цю технологію. «Результати моделювання показують, що на колі ми втрачатимемо близько півсекунди, тоді як наші суперники — більше», — прогнозував наслідки нововведення керівник «биків» Крістіан Хорнер.

Нагороджені ліцензіями

Аби не ламати голову над тим, де напередодні лондонської Олімпіади здобувати додаткові ліцензії, українським лучникам на чемпіонаті світу, що в неділю завершився в Турині, необхідно було посісти місця в числі восьми найсильніших команд. Завдання для підопічних головного тренера Віктора Сидорука виявилося не надто складним. На території старого графського замку та сільськогосподарських угідь, де розташовувалися чотири поля для стрільби, і чоловіче, і жіноче тріо з України виконали задачу–мінімум.

Бій Кличка — на НСК «Олімпійський»?

Бій Кличка — на НСК «Олімпійський»?

«Раніше було багато чемпіонів, і всі плуталися в їхніх іменах. Більше таких незручностей не буде, тому що прізвище у чемпіонів одне», — заявив Віталій Кличко на вчорашній прес–конференції в Києві. Шість поясів найбільш впливових боксерських асоціацій брати Клички продемонстрували журналістам.

«Серед них немає сильнішого»

Володимир Золотарьов — людина, яка 20 років тому дала братам Кличкам квиток у великий бокс. Минулої неділі тандем Віталія й Володимира зібрав усі найпрестижніші чемпіонські пояси — WBC у старшого, WBA, WBO, IBF, менш цінні IBO та журналу The Ring у молодшого. Відповідаючи на запитання «УМ», перший тренер Кличків принципово не згоден із твердженням, ніби його колишні підопічні стали абсолютними чемпіонами в еру занепаду суперважкого дивізіону професіонального боксу. «Який занепад! Просто вони сильніші за інших, ось і все», — каже Володимир Олексійович. — Після того, як Володя в 1996 році став олімпійським чемпіоном, брати 15 років йшли до своєї абсолютної перемоги. І ось — закономірно прийшли».

Цирк та й годі

Цирк та й годі

Український спорт, як відзначив президент НОК Сергій Бубка, живе і працює на «руїнах радянської епохи», які періодично підфарбовують, оздоровлюють та далі експлуатують. Київський Палац спорту — один із таких «термінаторів», у який ремонтники нещодавно вдихнули «другу молодість». Палац закрили на ремонт рік тому і здали в експлуатацію у квітні — тому перед чемпіонатом світу з хокею в другому дивізіоні. Обіцяли, що спорту в Києві стане більше, і найбільша крита арена країни, що перебуває під крилом Кабміну, прийматиме передусім спортивні заходи, а не концерти музичних зірок і всілякі виставки. Однак тиждень тому з’явилася інша інформація. Керівництво БК «Будівельник» заявило, що нестиковки в графіках київського Палацу спорту і календарі баскетбольної Євроліги не дозволяють клубу зіграти у відборі найсильнішої ліги континенту. «УМ» вирішила розібратися, чому без великого баскетболу залишаться і Палац спорту, і столиця взагалі.

Король помер. Хай живе король!

Король помер. Хай живе король!

Відучора в рейтингу АТР відбулися кардинальні зміни. Після чергової «ревізії» серб Новак Джокович, який від початку сезону програв лише один поєдинок, офіційно став першою ракеткою світу. Згідно з системою підрахунку «поїнтів», запровадженою в 2009 році, коронація Джоковича стала можливою вже після його перемоги в півфіналі Уїмблдону. А недільний тріумф у фінальному протистоянні з іспанцем Рафаелем Надалем, на той час іще першою ракеткою світу, — логічне підтвердження закономірності ротації на вершині реєстру тенісистів–професіоналів.