Парканний «герой України»

Парканний «герой України»

«УМ» повідомляла про те, що міністр внутрішніх справ Василь Цушко не прийшов на координаційну нараду керівників правоохоронних органів за участі Президента минулої п’ятниці. В час, коли навіть у столиці, буквально «під носом» у МВС, ледь не щодня скоюються найзухваліші грабунки, розбої, вбивства, головний міліціонер країни, а «за сумісництвом» — другий номер у виборчому списку Соціалістичної партії — віддає перевагу агітаційним політманеврам. При цьому відверто по–хамськи спілкується з Президентом та своїми політичними опонентами винятково через телеекрани та радіоефір в іпостасі новоспеченої «зірки» агітаційно–рекламних роликів СПУ. Нагоди ж прийти на обов’язкову для посадовця такого рангу «профільну» нараду силовиків і врізати правду–матку про «ющенків» і «тимошенків» прямісінько в очі Верховному Головнокомандувачу не використовує, — як кажуть, кишка тонка...

По ЦЕЙ бік світу

«...М'яса тепер немає. Появляється м'ясо дуже рідко по жахливо дорогій ціні. В кооперативах нема нічого. Цебто немає ні матерії, ні білизни. Чулок немає ніяких. Мила немає. Ниток немає. Що це означає, ніхто нічого не знає. Правди немає. Всі брешуть один одному, починаючи з верхівки. Брешуть комуністи, брешуть безпартійні. Нема героїв. Нема ідейних, порядних людей. Владу ненавидять всі. Розмінних грошей немає...».

Два бали за два роки

Два бали за два роки

Якщо не всі ми рівні перед законом (бо такий у нас закон), то всі ми рівні бодай перед лицем смерті. Щоправда, остання сама обирає, коли й за яких обставин довести котромусь із нас цю рівність. Тож заклик memento more є актуальним для всіх — і для бідних, і для багатих, і для переобтяжених владою, і для позбавлених її. Головне, що актуальним він є для живих, бо мертвим уже не боляче від людської підлості і ницості. А тим, хто ще топче ряст, варто пам'ятати: світло в кінці тунелю усе одно рано чи пізно згасне, тож не слід допомагати гасити його іншим — словом, чини з ближнім своїм так, як ти хочеш, щоб чинили щодо тебе...

Кредит податкової недовіри

Кредит податкової недовіри

Про те, якими ласими поглядами зазирає до наших кишень податкова служба, як вона намагається вирахувати в людей навіть ту копійку, що, за законом, їй не належить, цілеспрямовано не виконуючи власних зобов'язань перед громадянами, можна було б писати книги. Витоки історії, про яку йтиметься, сягають 2004 року, коли набув чинності Закон України «Про податок на доходи фізичних осіб». Ним передбачено повернення податкового кредиту — компенсації вартості навчання самого платника або члена його сім'ї.

Почім «лексуси» для начальства?

Почім «лексуси» для начальства?

Незалежно від погоди за вікном службового авто, чиновник мусить почуватися в ньому сухо і комфортно, чи не так? Якщо салон — то шкіра, якщо панель приладів — то евкаліпт, не кажучи вже про кондиціонер та інші «маленькі радощі». Зарплата чиновницька явно не дотягає до того всього. Але держава сама простягає «слугам народу» гроші й каже: «Бери, купи авто, гідне твого авторитету». Як відомо, «колгоспне» — значить нічиє, тож у своїх автоамбіціях державні мужі ні в чому собі не відмовляють. Як повідомив голова правління Тендерної палати України Володимир Лаба, його відомство дослідило 170 окремих випадків закупівлі автомобілів державними установами і виявило зловживань державними грішми на 110 мільйонів гривень.

Віктор Безкоровайний: Усе ще стане з голови на ноги

Віктор Безкоровайний: Усе ще стане з голови на ноги

Своє перше ексклюзивне інтерв'ю на цій посаді Вiктор Безкоровайний дав саме «Україні молодій». Працювати на Банковій його запросили півтора місяця тому, не останнім чинником став його прокурорський досвід. Нині завдання номер один для очолюваної Віктором Безкоровайним служби — реалізація антикорупційних ініціатив Президента, не підтриманих ні урядом Януковича, ні Верховною Радою п'ятого скликання. Про це, а також про зухвалу поведінку та непрофесійність окремих урядовців ми й говорили з паном Безкоровайним за чашкою кави.

Маленькі хитрощі великої юриспруденції

Маленькі хитрощі великої юриспруденції

Раніше «УМ» повідомляла про те, що Генеральна прокуратура відновила розслідування справи проти народного депутата V скликання Андрія Шкіля за участь у подіях 9 березня 2001 року та акції «Україна без Кучми». День по тому прес-служба ГП спростувала дану інформацію, заявивши — дослівно — що слідство «призупинено». Оскільки «Україні молодій» не пощастило дістати вичерпну відповідь у речників Генпрокуратури, повідомлення від ГП залишило підозру, що цю справу Різницька спробує поексплуатувати ще. Можливо, ми помиляємось. I щодо «чистоти намірів» теперішнього керівництва ГП зокрема. Але рiч у тiм, що стаття 206 Кримінально-процесуального кодексу України чітко визначає випадки, коли зупинення досудового слідства є можливим. Зокрема, якщо не встановлена особа того, хто скоїв злочин або ж підозрюваний подався «у біга».

Хто рибці командир?

Хто рибці командир?

На Запоріжжі надзвичайна ситуація: повністю паралізовано контрольну роботу Держрибінспекції. Майже півмісяця на водоймищах області не зустрінеш жодного спецплавзасобу — «долею» рибних запасів опікуються винятково браконьєри! У «лицарів ікри і балика» наразі не лише човни з потужними двигунами і повний «джентльменський набір», а й необмежені можливості у просторі та часі...

Заробити на СНІДі не вдалося

Чиновникам з Міністерства охорони здоров'я таки не вдалося відмити гроші на оборудці з ліками сумнівної якості. На заваді стали самі хворі — люди, що живуть із ВІЛ-СНІД. Судіть самі, до цього часу закупівлю антиретровірусних препаратів фінансував Глобальний фонд iз боротьби з ВІЛ/СНІДом, туберкульозом і малярією, але вже у 2008 році придбання ліків мало здійснюватися з державного бюджету. Зрозуміло, що завдяки тендеру МОЗ може домовитися з тими постачальниками, які здатні ділитися прибутками. Тож місяць тому тишком-нишком було проведено непрозорий тендер, за результатами якого за кошти бюджету планувалося закупити препарати індійського виробництва, серед яких ліки сумнівної якості — «Нелфінавір» і «Лопінавір».

Тримай кишені ширше!

Вісім років домагався відомий донецький адвокат Сергій Салов власної реабілітації і таки добився свого. Причому абсурдність висунутих проти нього звинувачень, внаслідок яких він на вісім місяців «загримів» до СІЗО, визнали й у Європейському суді. А 22 травня цього року Ворошилівський суд Донецька прийняв рішення, яким зобов'язував головне управління Державного казначейства в Донецькій області та обласну прокуратуру виплатити Сергію Салову компенсацію за моральні збитки в розмірі два мільйони гривень. Слід сказати, суд тоді задовольнив позов тільки частково, оскільки в позовній заяві значилася інша і значно більша сума — 12 мільйонів гривень.