Хто тут «обраний»?

Рада католицьких єпископів середземноморського регіону, яка проводила двотижневу конференцію у Ватикані, ухвалила резолюцію, якою засуджує «окупаційну політику Ізраїлю». Як повідомляє ізраїльський інформаційний портал Ynet, у тексті резолюції міститься, зокрема, заклик до Ради Безпеки ООН застосувати політичні та економічні санкції проти Ізраїлю в разі його відмови «звільнити окуповані території».

Уже не секретні матеріали

Уже не секретні матеріали

В інтернеті з’явилася чергова порція таємних документів Пентагону та американського уряду, які стосуються інтервенції та окупації Іраку. Скандальні матеріали викладено на сайті Wikileaks, який у липні спричинив сенсацію, розмістивши у всесвітній мережі 80 тисяч секретних матеріалів про війну в Афганістані. «Іракський» пакет іще більший — 400 тисяч документів.

Європа стає ближчою

У першому півріччі наступного року головування в Європейському Союзі перейде до Угорщини, а в другому — до Польщі. Оскільки ці країни є вихідцями з колишнього соціалістичного табору і краще за держави Західної Європи розуміються на проблемах східноєвропейських країн — не членів ЄС, наступний рік проголошено роком «Східного партнерства». Як повідомив на прес–конференції по завершенні спільного засідання міністрів оборони та закордонних справ Великої Британії і Польщі в Лондоні очільник польського МЗС Радослав Сікорський, наступного року Угорщина організує саміт «Східного партнерства» на рівні глав держав та урядів, а Польща — на рівні міністрів.

Весь «прикид» в одному флаконі

Весь «прикид» в одному флаконі

«Сидить, мов намальований». Якщо раніше цю метафору застосовували до добре припасованого одягу, то тепер вона набуває прямого значення — завдяки британським ученим, які розробили нову революційну технологію «спрей–он», або «одяг–аерозоль». Завдяки винаходу науковців стати ткачем, дизайнером і кравцем «в одному флаконі» зможе кожен, усього лише розпиливши з балончика на шкіру спеціальний спрей. Під дією температури тіла «фарба» за лічені хвилини перетворюється на тканину, яка бездоганно облягає контури фігури, не маючи при цьому жодних швів. Унікальна технологія може не лише здійснити революцію у світі моди та легкої промисловості, а й полегшити страждання хворих, які нині змушені терпіти болючий процес накладання важких пов’язок на рани та опіки.

Вони заздрять французам

У Франції ситуація без змін — по всій країні тривають акції протесту проти пенсійної реформи уряду Саркозі. Передбачаючи, що не сьогодні — завтра пропозицію президента підвищити пенсійний вік із 60 до 62 років підтримає Сенат, профспілки попередили: так просто вони не здадуться. І запланували нові загальнонаціональні страйки на 28 жовтня та 6 листопада.

Із «братом» — на слона

Після відвідин Росії, Білорусі та України президент Венесуели Уго Чавес продовжив об’їзд прихованих чи відвертих ворогів Заходу візитом до Ірану. Під час переговорів у Тегерані іранський президент Махмуд Ахмадінеджад заявив, що разом вони переможуть спільних ворогів, а венесуельський лідер, зі свого боку, засудив міжнародні санкції та «військові погрози» на адресу Ірану, якого Захід підозрює в розробці ядерної зброї. Підбадьорений підтримкою Ахмадінеджад назвав Іран та Венесуелу частиною «революційного фронту, який розтягнувся від Латинської Америки до Східної Азії».

Франція на страйку

Франція на страйку

Учора вулиці Парижа та інших великих міст Франції нагадували поле битви: бите скло, подерті плакати, гори пластикових пляшок та пом’ятих бляшанок... Країна вийшла на найбільший за останні місяці страйк — в акціях протесту проти пенсійної реформи, яка підвищує вік виходу на заслужений відпочинок із 60 до 62 років, узяло участь близько 3,5 мільйона французів. Владі довелося застосувати силу, щоб розблокувати захоплені страйкарями нафтопереробні заводи — напередодні через брак пального не працювали вже чотири тисячі автозаправок по всій країні. Як повідомив міністр внутрішніх справ Франції, учора вдалося звільнити три з дванадцяти захоплених НПЗ.

Качинський звинувачує Туска у вбивстві

Трагічні події, які розігралися позавчора в Лодзі, вразили всіх поляків, незалежно від політичних симпатій. До місцевого офісу опозиційної партії «Право і справедливість», розташованого на першому поверсі торговельного пасажу «Шіллер» у центрі міста, увійшов немолодий чоловік, із вогнепальною зброєю. Це приміщення належить депутатові Європарламенту Янушу Войцеховському та депутатові Сейму Польщі Ярославу Ягеллу, але їх в офісі на той час не було. На робочих місцях перебувало п’ятеро співробітників, на яких і накинувся несподіваний візитер. Спочатку він розстріляв помічника євродепутата Марка Росіка, а коли закінчилися набої, кинувся з ножем на асистента Ягелла Павла Ковальського, завдавши йому кілька поранень, зокрема тяжких — у шию та плече.

Неоголошена війна

Неоголошена війна

Противники режиму прокремлівського президента Чечні Рамзана Кадирова вчора атакували будинок парламенту республіки в Грозному. За інформацією РІА «Новості», близько 9–ї ранку автомобіль із групою бойовиків (за різними даними, від трьох до п’яти осіб) в’їхав на подвір’я парламенту слідом за машинами депутатів. Один із нападників, вийшовши з авто, привів у дію вибуховий пристрій. Решта увірвалися в приміщення й відкрили стрілянину. Вбивши трьох охоронців на вході, бойовики піднялися до четвертого поверху, поранивши ще 17 осіб, включно з керівником апарату парламенту Іскамом Байхаковим. Щоправда, дані про загиблих і поранених різняться: Рамзан Кадиров доповів у Москву про загибель двох міліціонерів та завгоспа парламенту, а агенція «Інтерфакс» із посиланням на свої джерела в Грозному повідомила, що загинули четверо охоронців парламенту та двоє співробітників республіканського МВС.

Зметикували на трьох

Зметикували на трьох

Невеличке курортне містечко Довілль на французькому узбережжі Ла–Маншу на два дні стало одним із центрів світової політики: там проходив саміт лідерів Німеччини, Франції та Росії — канцлера Ангели Меркель і президентів Ніколя Саркозі та Дмитра Медведєва. Іще до початку перемовин, які відновилися після п’ятирічної перер­ви, троє лідерів назвали їх «мозковим штурмом» щодо взаємного зближення між Росією і Заходом. Повечерявши в дружній обстановці в понеділок, учора «велика трійця» взялася до серйозної частини переговорів, у програмі яких були також питання зближення Росії з НАТО, ядерної програми Ірану, обговорення пропозицій щодо створення Угоди про європейську безпеку, розміщення систем ПРО в Європі тощо. Зокрема, Медведєв заявив, що Росія візьме участь у саміті Росія—НАТО в рамках саміту Північноатлантичного Альянсу 19—20 листопада в Лісабоні.