Кризо, стій, раз–два!

Кризо, стій, раз–два!

Економічна криза в Україні знову завершилась! Таку приємну для вуха новину вчора вчергове повідомила народові Прем’єр–міністр Юлія Тимошенко. Відповідні служби уряду вже вчетверте чи вп’яте фіксують кінець падіння вітчизняної економіки та початок її стрімкого стрибка догори. Зазвичай ця динаміка збігається з важливими політичними подіями в державі й особливо з погіршенням позиції у них лідера БЮТ.

Усім, хто ще вірив у добровільну відставку Прем’єрки після невдачі на президентських виборах, Юлія Володимирівна вчора популярно пояснила: і не сподівайтеся! «Нашу команду підтримали не менше, як 11,5 млн. людей, і тому ми зобов’язані зробити так, аби люди побачили чіткі, прозорі, аргументовані кроки щодо реформування країни», — дипломатично, але рішуче мовила пані Тимошенко.

Дефолт у кінці тунелю

Дефолт у кінці тунелю

Похмурі прогнози, що наша держава стрімко наближається до дефолту, тобто неспроможності виплачувати свої фінансові зобов’язання, днями, на жаль, знайшли чергове підтвердження. Голова Рахункової палати Валентин Симоненко заявив, що у стані технічного дефолту нині перебуває Державне казначейство. За його словами, станом на 1 січня нинішнього року на єдиному казначейському рахунку було 1,7 млрд. гривень, а сума зобов’язань становила 25,4 млрд. гривень! Минув місяць — і ситуація тільки погіршилася: хоча коштів на рахунку дещо прибуло — до 2,5 млрд. гривень, але й зобов’язання зросли до 28,3 млрд. гривень.

«Я буду щедрою для вас»

«Я буду щедрою для вас»

Вчора переможена на президентських перегонах кандидатка Юлія Тимошенко несподівано для всіх таки повернулася до виконання обов’язків Прем’єр–міністра. Засідання уряду, яке мало відбутися в середу та яке скасували без жодних пояснень, вирішено було без зайвого галасу провести у четвер — коли на цей захід найменше сподівалася преса.

Гастарбайтерів викликали?

Гастарбайтерів викликали?

Не встигла ЦВК оприлюднити прізвище переможця президенстьких перегонів, як із Москви надійшло для нього досить оригінальне вітання. Російський газовий монополіст — державна компанія «Газпром» — заявив: вони готові профінансувати модернізацію української газотранспортної системи. Якщо, звичайно, офіційний Київ звернеться з такою пропозицією. А майбутній український Президент уже натякнув, що був би навіть дуже не проти подібної співпраці.

Лягаєш спати — пам’ятай про реформи

Учора Міжнародна комісія незалежних експертів оприлюднила своє бачення напрямів економічних змін, які має втілити команда нового Президента. Головних кроків є десять. Це завершення реформи газового сектору, забезпечення незалежності НБУ, перехід до таргетування (комплекс заходів із боку держави, що передбачають контроль. — Ред.) інфляції, зменшення витрат держбюджету, здійснення комплексного дерегулювання підприємницької діяльності, підписання угоди про асоціацію з ЄС, відновлення приватизації, закріплення дозволу на торги сільськогосподарською землею, ухвалення Закону «Про доступ до публічної інформації» та сучасного комерційного законодавства.

І навіщо ми цей газ спалили?

Майбутнього Прем’єр–міністра — хто б ним не став — у перші дні на цьо­му посту чекає дуже прикра несподіванка. Австрійська компанія «Централгаз», засновником якої є відомий бізнесмен Дмитро Фірташ, повідомила про свої наміри подати до Стокгольмського арбітражу позов на «Нафтогаз України» та змусити НАК повернути спірні 11 млрд. кубометрів природного газу. За твердженнями експертів, компанія має дуже хороші шанси виграти цей процес.

Найпростіший шлях не допоможе

Найпростіший шлях не допоможе

Економічна ситуація в Україні є значно гіршою, ніж її оцінює уряд. Саме так нині стверджують незалежні аналітики, а вчора цей висновок підтримав і глава держави. Скажімо, Держкомстат досі не оприлюднив офіційні дані щодо динаміки внутрішнього валового продукту в 2009 році. Міністр економіки Богдан Данилишин оцінює падіння ВВП України у 12%, але експерти вважають такі оцінки намаганням Кабміну видати бажане за дійсне. Виконавчий директор Національного банку з економічних питань Ігор Шумило вважає, що цей показник знизився на 14,5%, а Віктор Ющенко на вчорашній нараді з банкірами оприлюднив ще стриманішу оцінку — мінус 15 відсотків.

Ворог під ковдрою цукор уминає

Потрапити на вчорашнє засідання Кабміну виявилося непросто: всі під’їзди та підходи старанно заблокували представники всюдисущої Партії регіонів, які цього разу протестували проти недоліків пенсійного забезпечення урядом Юлії Тимошенко. У руках — креативні плакати на кшталт «Рік Тигрюлі: замість пенсій — дулі». Міліція, попри традиційну апатію до мітингуючих, цього разу явно нервувала: біля входу поставили додаткові металеві загорожі, а журналістські посвідчення перевіряли просто на вулиці.

А правда, ми дотепно придумали?

Минулого тижня Прем’єр–міністр Юлія Тимошенко — без телекамер та іншого зайвого галасу — зустрічалася з представниками майже всіх найбільших вітчизняних комерційних банків. Банкіри, звичайно ж, чекали пропозиції, від якої неможливо відмовитися. І вона прозвучала: Прем’єр, а також голова Нацбанку Володимир Стельмах наполегливо просили вітчизняних фінансистів викупити облігації внутрішньої державної позики строком на шість місяців під привабливий 21% річних. На суму 2 млрд. гривень. Встояти, коли тебе просять такі впливові персони, банкіри не могли. І погодилися.

А за душею — ні гроша!

А за душею — ні гроша!

Вітчизняні регіони переживають нинішню зиму особливо важко: погано працює комунальний транспорт, не виїжджає на виклики «швидка», не опалюються школи, люди не отримують належних їм соціальних виплат від держави. Усі ці негаразди можна пояснити дуже просто: місцева влада не може скористатися своїми грішми, заблокованими на казначейських рахунках. А якщо бути зов­сім відвертими, то уряд не просто «затискає» кошти, що належать регіонам, а використовує їх на свої потреби.