Російським злодіям вдалося вивезти із тимчасово окупованого Мелітополя Запорізької області колекцію скіфського золота.
Також з музею рашисти викрали й інші експонати, що там зберігались.
Латинська літера Z у росії, як як свастика у Німеччині у кінці 30-х років, стала знаком підтримки військового нападу на Україну. Рашисти перетворила символ надії, молоді і захисту нужденних на нову свастику, яку забороняють у Європі.
У Києві незабаром п'ять столичних станцій метрополітену будуть називатися по-іншому. Йдеться про станції «Мінська», «Героїв Дніпра», «Берестейська», «Дружби народів» та «Площа Льва Толстого», назви яких планують дерусифікувати.
Володимир Миколаєнко в прямій трансляції на весь світ спокійно й твердо відчеканив: Українська держава знає, як вшановувати своїх героїв! І додав, що Роман Шухевич воював за Україну!
Святкування у Берліні 77-ї річниці завершення Другої світової війни 8 травня не обійшлося без скандалів. Німецька поліція затримала на меморіалі у Тіргартені одного з учасників, який приніс заборонену в ці дні українську символіку.
Голова Українського інституту національної пам'яті Антон Дробович вважає, що після демонтажу герба СРСР з пам'ятника «Батьківщина-мати» у Києві потрібно його передати до Музею пропаганди.
День пам’яті та примирення і День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні відзначатиме Україна 8 і 9 травня. Український інститут національної пам’яті презентував нове гасло - «Перемогли нацистів – переможемо і рашистів!». Однак символ пам'яті —червоний мак залишається незмінним.
Нині ж Україна змушена повертатися до проблеми Придністров'я – тепер уже не за столом переговорів з Молдовою про його майбутнє, як це було можливим у 1991-х роках, а зі зброєю в руках для захисту цього етнічного терену нашого народу – українці ж там залишаються!
Увесь світ сьогодні живе в страху з огляду на погрози кремлівського небожителя використати в російсько-українській війні ядерну зброю. Водночас Москва активно залучає до шантажу світового співтовариства ще один перевірений нею на практиці спосіб, яким вона успішно користувалася протягом ХХ століття