Заради Путіна й історію посунуть!

Заради Путіна й історію посунуть!

Офіційний Белград вирішив ушанувати свого союзника і ледве не кумира, президента Росії Володимира Путіна, особливим чином. Як повідомляє радіо «Свобода», 16 жовтня кремлівський господар приїздить до столиці Сербії з візитом. І з такої нагоди сербська влада аж на чотири дні перенесла святкування Дня визволення Белграда.

Путін їде в Австралію

Президент Росії Володимир Путін таки візьме участь у саміті «Великої двадцятки», який відбудеться у листопаді в австралійському місті Брісбен. Нагадаємо, після виключення Росії з «Великої вісімки» через анексію Криму й агресію щодо України австралійська влада всерйоз розмірковувала над тим, щоб відкликати президенту держави-агресора запрошення і на участь у засіданні «клубу» лідерів двадцяти найбільших економік світу.

Смертельна байдужість

Смертельна байдужість

Громадянська війна в Сирії вийшла за межі країни і прийшла в Європу. Спершу мирні акції курдів на підтримку співвітчизників, які воюють з ісламістами в Сирії, у кількох містах Німеччини переросли в погроми та сутички з радикальними мусульманами і поліцією. Мітинги відбулися в Берліні, Бонні, Бремені, Дортмунді, Дюссельдорфі, Гамбурзі, Ганновері, Кілі, Штуттгарті, Хагені та інших великих населених пунктах ФРН.

«Горбачов — невдаха,а Меркель не вміє користуватися виделкою й ножем!»

«Горбачов — невдаха,а Меркель не вміє користуватися виделкою й ножем!»

На полицях книгарень Німеччини нарешті з’явилася книжка журналіста Херіберта Швана «Заповіт. Протоколи розмов із Колем». І ще до публікації біографічну розповідь про 84-річного екс-канцлера ФРН Гельмута Коля охрестили скандальною, адже в ній не бракує різких висловлювань політика на адресу колишніх і нинішніх німецьких та світових діячів.

Нервові клітини — як на долоні

У Стокгольмі вчора оголосили імена лауреатів Нобелівської премії з хімії-2014. Ними стали Ерік Бетціг з фармацевтичного дослідницького кампусу при Медичному інституті Говарда Х’юза (Ешберн, США), Штефан Хелл з Інституту Макса Планка й Німецького дослідницького центру раку (Гайдельберг, Німеччина) та Вільям Мернер зі Стенфордського університету (США) — за «розробку флюоресцентної мікроскопії супервисокої чіткості».

«Сім разів відміряй» по-бельгійськи

Чотири бельгійські партії у вівторок досягли угоди про створення правоцентристського уряду, повідомляє «Євроньюз». Це сталося через чотири місяці після парламентських виборів 25 травня. Згідно з досягнутими домовленостями, новим прем’єр-міністром стане лідер франкомовних лібералів із «Реформаторського руху» Шарль Мішель.

«Мертві душі» по-китайськи

Боротьба з корупцією — нагальна проблема не лише в Україні. От і китайська влада, з огляду на величезні масштаби цього явища в найвелелюднішій країні світу, оголосила війну з корупціонерами в державних органах. Такі акції в КНР відбуваються досить регулярно, хоча корупція чомусь не зменшується.

До лампочки цей винахід!

Нобелівський тиждень триває: вчора Королівська Шведська академія наук у Стокгольмі оголосила прізвища цьогорічних лауреатів премії з фізики. Ними стали японські вчені Ісаму Акасакі, Хіросі Амано та Суджі Накамура, яких Нобелівський комітет вирізнив серед інших претендентів за створення у 90-х роках минулого століття блакитних світлодіодів.

Ворог виявився надто сильним

Ворог виявився надто сильним

Росія вже й сама не рада, що почала війну з Україною, адже в Кремлі аж ніяк не чекали зустріти такий сильний опір. Таку думку висловив в інтерв’ю італійській газеті «Ла Стампа» лідер руху «Солідарність», президент Польщі у 1990—1995 роках Лех Валенса. «Вони обрали занадто сильного ворога і тепер не знають, як із цього виплутатися, — вважає лауреат Нобелівської премії миру.