Синдром беззубих

Синдром беззубих

Сьогодні в Москві має завершитися «чорнова» частина двосторонніх українсько–російських газових перемовин. Саме аби поставити останні крапки над «і», туди прибуде міністр палива та енергетики Юрій Бойко. Втім остаточно назвати ціну тисячі кубометрів блакитного палива зможуть не раніше середи — коли Україну відвідає російський президент Дмитро Медведєв. За неофіційною інформацією, йдеться про 260 доларів, лунають прогнози і про 200—240 доларів. Нині, як відомо, Україна платить 330 доларів: більше, ніж великі європейські споживачі.

Багатство заднім числом

Багатство заднім числом

Невдовзі, якщо Верховна Рада погодиться, українці платитимуть менші податки на прибуток та на додану вартість, а також полегшає податковий тягар для представників малого та середнього бізнесу. Такі ідеї містяться у програмі соціально–економічного розвитку країни на нинішній рік, яку вчора презентували у Кабміні. Перший віце–прем’єр Андрій Клюєв скромно назвав програму антикризовою і пообіцяв, що завдяки їй за вісім місяців, що залишилися до нового року, ВВП України зросте на 3,7%, сільське господарство — на 2,4%, а промисловість — на цілих 5,3 відсотка. Щоправда, з яких джерел уряд братиме кошти, аби, встановлюючи нові пільги, закрити величезну бюджетну «дірку», влада так і не пояснила.

Ми підемо третім шляхом!

Ми підемо третім шляхом!

Вважають, що українські націоналісти були одержимі лише ідеєю — культурним відродженням та суверенністю держави. Та, виявляється, вони ґрунтовно розробляли економічні основи майбутнього України.

Дніпропетровський економіст–історик Володимир Панченко, нещодавно презентувавши свою монографію «Формування економічної платформи українського націоналістичного руху у 1920—1950–х роках», довів: українці напрацювали «третій шлях», відмінний від комуністичної системи управління — з одного боку, і капіталістичної — з іншого.

Ми ще ого–го!

Однієї ремарки нашого глави держави було достатньо, аби зрозуміти: бадьорі заяви Прем’єр–міністра Миколи Азарова, буцімто ми вже вийшли у бюджеті на дефіцит 6%, але МВФ вимагає його зменшити, м’яко кажучи, — не відповідають дійсності. Шість відсотків — це умова Фонду. У нас виходило дещо більше. Віктор Янукович навіть погрожував показати журналістам розрахунки, як саме дефіцит утискатимуть до цієї позначки. Соціальні виплати, за його словами, не чіпатимуть. Натомість зекономлять на багатих. Насамперед постраждають заможні пенсіонери: максимальна пенсія не перевищуватиме 10 тисяч гривень. Утім така економія для мільярдного бюджету — навіть не копійки.

За московським часом

Минулими вихідними очільник вітчизняного Кабміну зробив другу спробу домовитися про зменшення вартості російського газу для вітчизняних споживачів. Було навіть призначено час його зустрічі з російським колегою Володимиром Путіним на урядовій дачі в Ново–Огарьово: в суботу о 17:30 за московським часом. Але трагедія з літаком польського президента під Смоленськом внесла корективи у дво­сторонні українсько–російські перемовини. Путін зустрівся з Азаровим та членами його команди — міністром палива та енергетики Юрієм Бойком, а також заступником міністра економіки Валерієм Мунтяном — в аеропорту «Внуково–2», причому заплановану раніше розмову довелося скоротити.

Газ від холоду стискається

Україна відтепер купуватиме у Росії більше газу. Сторони нещодавно домовилися збільшити обсяги закупівель із 33,7 до 36,5 млрд. кубометрів. Утім експерти, незважаючи на те, що зовсім недавно нашій державі з великими зусиллями вдалося зменшити кількість імпортованого блакитного палива, не бачать у нинішній ситуації нічого дивного.

Усі на пошуки пального!..

Перебуваючи в Москві, Президент України Віктор Янукович, як виявилося, не тільки насолоджувався раритетним авто свого російського колеги, а й намагався домовитися з ним про пільгову вартість газу. На жаль, безрезультатно: прогнозована вартість газу для України залишилася на рівні 330 доларів за тисячу кубометрів, що є непідйомним для вітчизняної економіки. Аби Дмитро Медведєв був із ним погідливішим, пан Янукович вирішив зробити хід конем — і вчора вранці вирушив до столиці Казахстану, де запланував домовитися про постачання блакитного палива з президентом цієї держави Нурсултаном Назарбаєвим.

Не сторгувалися...

Учора після обіду громадськість України нарешті мала довідатися, яким новий уряд бачить державний кошторис на нинішній рік: Міністерство фінансів організувало публічне представлення цього документа. Прем’єр Микола Азаров навіть назвав термін, коли законопроект мають передати на розгляд депутатів Верховної Ради — 11 квітня. Але за кілька годин до початку дійства прес–служба Мінфіну обдзвонила всі редакції та повідомила, що презентація переноситься на невизначений час.

Монополісти нам не друзі!

Монополісти нам не друзі!

У нерівній боротьбі влади з цінами перша зазвичай зазнавала поразок. Цю сумну закономірність у різний час відчували на собі і уряд Віктора Януковича, і особливо Кабінет Юлії Тимошенко. Утім чинний Прем’єр аж ніяк не вважає свою позицію у нинішній партії програшною. На вчорашньому засіданні два високопоставлені чиновники навіть отримали від нього перше зауваження: перший віце–прем’єр Андрій Клюєв та віце–прем’єр Сергій Тігіпко — за пасивність... Тобто, що вживають недостатніх заходів, аби забезпечити стабільну цінову ситуацію.

«Хочете — я дам послухати диск?!»

Опозиція незмогла відправити у відставку одіозного міністра освіти, однак це не вплинуло на її активність і далі розхитувати службове крісло під чиновниками, котрі дозволяють собі антиукраїнські висловлювання. Після появи у студії «Шустер Live» нинішнього віце–прем’єр–міністра Володимира Семиноженка у Верховній Раді зареєстрували проект постанови про його звільнення. І хоча голосів за це рішення опозиція все одно не знайшла б, настрій пану Семиноженкові їй зіпсувати вдалося. Учора він вийшов до журналістів розповісти про екстренну підготовку до Дня Перемоги та заодно намагався спростувати всі висунуті проти нього звинувачення.