Поезія проти юстиції

Цей випадок, що стався ще 7 липня 2004 року в селі Сокілець Козятинського району й довкола якого закрутилася кількарічна судова тяганина, міг бути й не вартий уваги преси. Та наслідки, які він потягнув, вийшли далеко за межі дріб’язкового інциденту.

І мільйонери зникають безслідно...

Починалося все, як у казці. Ну майже як у казці. Намагаючись розшукати колишніх однокласників, Аліна зареєструвалася на сайті «Веб–круг». Незабаром вона отримала листа від незнайомця з далекої і таємничої Африки, такого собі містера із доволі популярним прізвищем Джонсон. Уже в перших посланнях він надіслав Аліні своє фото і розповів історію, що розривала душу. Його батька–мільйонера вбили, і він став спадкоємцем цілої купи доларів. Але злодійка–доля змушує його жити в таборі для біженців. Саме статус біженця не дає йому дістатися до грошей. Тож він попросив Аліну стати його іноземним партнером і допомогти забрати ці гроші, перевівши їх спочатку на рахунок дівчини.

Гвардійці Президента

Гвардійці Президента

Минулої п’ятниці у Верховній Раді було зареєстровано законопроект про створення Національної гвардії на базі Внутрішніх військ МВС. На розгляд парламенту законопроект як невідкладний вніс Президент Віктор Ющенко. Тим самим майже трирічна епопея зі створенням Національної гвардії має шанси бути завершеною саме під річницю Внутрішніх військ — 26 березня 2008 року. З 2005 року ця ідея пройшла шлях від намірів створити гвардійців МВС до гвардійців Президента. Що важливо, після перетворення ВВ у гвардію зберігається її неоднозначний статус військового формування.

Медалі — за «гастролера»

«Правоохоронці кожного дня ризикують власним життям задля безпеки інших, для них — це повсякденна робота, а цивільні особи, завдяки сміливості і рішучості, ціною власного здоров’я, не злякались, не схибили і не допустили пограбування банку — дійсно заслуговують всіляких нагород», — вважає заступник міністра внутрішніх справ Володимир Євдокимов, який особисто приїхав до Черкас, щоб вручити нагороди трьом сміливцям.

По «контрі» — кримінальною статтею

По «контрі» — кримінальною статтею

«Посилення боротьби з контрабандою та пов’язаною з нею корупцією — най­ефективніший засіб захисту вітчизняного виробника», — переконаний заступник керівника департаменту з питань діяльності правоохоронних органів апарату Ради національної безпеки та оборони Олександр Дульський. Нещодавно в РНБО було проведено дослідження, яке засвідчило, що контрабанду, незважаючи на відсутність відповідного законодавчого визначення, слід розглядати як системну масштабну загрозу державній та економічній безпеці нашої країни. З пропозиціями РНБО щодо ефективнішої боротьби з «контрою» пропонуємо ознайомитися читачам «УМ» у авторській статті генерала Дульського.

Тріо для Європи

Тріо для Європи

Позавчора на розгляд Ради Європи були направлені результати національного конкурсу з добору кандидатів для обрання суддею Європейського суду з прав людини від України. Згідно з вимогами, Україна мала обрати трійку найдостойніших кандидатів. З них на найближчому пленарному засіданні Ради Європи буде обрано лише одного. Шанси стати суддею Європейського суду мають заступник міністра внутрішніх справ Василь Мармазов, професор кафедри публічного права юридичного факультету Міжнародного Соломонового університету (Київ) Станіслав Шевчук та юрист Європейського суду з прав людини Анна Юдківська.

Податкові «маяки»

«Податківець завжди має ставитись до платника податків з повагою і водночас на законних підставах захищати інтереси держави. Але не дарма платники не поважають податкову службу, правилом якої стало — «показники за будь–яку ціну». У тому числі й через порушення податкового законодавства. Які можуть бути «маяки» щодо надходження коштів до бюджету, коли в законах чітко вказані строки сплати податків? Хаос відбувається і щодо відшкодування ПДВ. Працівників інспекції змушують безпідставно повертати реєстри з відшкодування ПДВ, непокірним оголошують догани. Акти документальних перевірок змушують погоджувати в обласній ДПА!».

Підполковник уважно слухає

У серпні цього року в Чернігові значний резонанс мало затримання співробітниками облуправління СБУ осіб, що прослуховували «на замовлення» місцевих чиновників та їхні високі кабінети. Тоді кримінальну справу за «прослушку» в місті порушили вперше. До складу нелегальної фірми входили колишні співробітники міліції, які не соромилися слухати навіть колег з обласного УМВС. Нині резонансна справа отримала логічне продовження: якщо тоді її порушили щодо виконавця, затриманого на місці скоєння злочину, то тепер – ще й стосовно організатора незаконної «прослушки». Як вдалося дізнатися «УМ», підозрюваним є колишній начальник міськвідділу міліції, а нині депутат міськради від Партії регіонів Дмитро Шевчук.

Дві сестри й одні заручини

Дві сестри й одні заручини

Унікальна ситуація: Періс Хілтон заздрить своїй молодшій на два роки сестрі. І це при тому, що саме Періс у їхній сім’ї — суперзірка, а скромніша й тихіша Нікі переважно залишалася в тіні Періс. А тепер саме непомітна молодша виходить заміж, тоді як яскрава старша марно намагається знайти собі чоловіка.

Спірз вагітна

У сімействі Спірз черговий скандал. Цього разу відзначилася не Брітні, яка потроху позбавляється алкогольної залежності, а її молодша сестра Джеймі Лінн. 19 грудня вийшов черговий номер журналу «ОК!», в інтерв’ю якому 16–річна Джеймі зізналася, що перебуває на четвертому місяці вагітності. Батько майбутньої дитини — 18–річний Кейсі Олріджем. Із ним виконавиця головної ролі в популярному молодіжному серіалі «Зоуї 101» познайомилася кілька років тому. Власне, молоді люди навчалися в одній школі.