«Оленіана»

Традиційний турнір у Донецьку щороку збирає найкращих майстрів світу у стрибках із жердиною. Недаремно на змаганнях, започаткованих 35–разовим рекордсменом світу Сергієм Бубкою, за попередні роки встановлено дев’ять світових рекордів, п’ять континентальних і вісім національних. На цьогорічний, ювілейний, приїхали три олімпійські чемпіони, а в змаганнях чоловіків у сектор вийшли всі призери Пекіна–2008.
І знову не обійшлося без биття найбільших досягнень.

Кінцева зупинка — несправність

Експерти продовжують вивчати передумови виникнення пожежі в автобусі, внаслідок якої семеро пасажирів загинули, а ще понад два десятки людей отримали травми різного ступеня важкості. Як уже повідомляла «УМ», загорання в автобусі ЛАЗ, що віз пасажирів за маршрутом «Краматорськ — Кремінна», сталося після одинадцятої ранку в четвер неподалік сіл Райгородок і Брусино Слов’янського району. За оперативними даними Головуправління Міністерства з питань надзвичайних ситуацій України в Донецькій області, окрім водія, в салоні перебували тридцять пасажирів. Потім цю цифру збільшили до 33, а ще пізніше — до 28. Утім одна цифра таки залишається незмінною — заживо згоріли в палаючому автобусі сім пасажирів, особи яких ще встановлюються. За попередньою інформацією, дітей серед загиблих немає.

Дорожнє пекло біля Райгородка

Жахлива дорожня драма сталася в четвер на одній із автодоріг на півночі Донецької області. Біля села Райгородок Слов’янського району несподівано спалахнув пасажирський автобус ЛАЗ, який виконував рейс «Краматорськ — Кремінне» (Луганська область. — Авт). У салоні в цей момент перебувало 30 пасажирів. А про нищівну силу вогню засвідчує той факт, що всі до одного подорожні опинилися серед потерпілих.

Кахи! У нас канікули...

У школах Донеччини, не дочекавшись весняних канікул, довелося вдатися до позачергової «великої перерви». Зокрема, згідно з постановою державного санітарного лікаря Селідового та Новогородівки, на карантин зачинилися 18 загальноосвітніх шкіл у згаданих містах. Через досягнення рівня епідеміологічного порогу на «грипозні» канікули пішли понад п’ять тисяч школярів.

Два плюс три...

Два плюс три...

В Апеляційному суді Донецької області відбулося перше засідання за карною справою, порушеною стосовно злочинної групи, учасників якої звинувачують у незаконному заволодінні квартири та здійсненні вбивства з особливою жорстокістю. Причому двоє з трьох підозрюваних — співробітники правоохоронних органів. Один із них виявився колишнім міліціонером, а його напарник на момент затримання ще працював у міліції.

«Круто» згадали Крути

До подій 91–річної давнини під Крутами, як і до багатьох інших сторінок української історії, в Донецьку ставлення, м’яко кажучи, неоднозначне. Щоправда, серед представників молодшого покоління таки з’являються «білі ворони», чия позиція відрізняється від позиції пересічних донеччан. Та справа ця не дуже вдячна. У чому й переконує спроба вшанувати героїв Крут, до якої позавчора ввечері вдалися активісти місцевого осередку всеукраїнської громадської організації «Патріот України».

Вперед... у минуле!

Складна фінансово–економічна ситуація — вона ж криза, у потужному промисловому регіоні стає все відчутнішою та реальнішою. Свідченням цього є й бюджет Донецької області на 2009 рік, за який змушені були проголосувати депутати обласної ради. Отже, головний фінансовий документ області в нинішньому році на 1,5 мільярда гривень менший, ніж у минулому.

Не врожаєм єдиним

Не врожаєм єдиним

Коли потрапляєш у степ південних районів Донеччини, мимоволі згадуєш риторичне класичне запитання: «Чия земля?» Хоча, чесно кажучи, подібні розпитування в цьому випадку теж зайві. Бо тут і там стовбичать трафаретні вказівники, що нагадують — це земля «Ілліча». Тобто розташувалися довкола, куди не глянь, агроцехи Маріупольського металургійного комбінату імені Ілліча. І саме після з’яви згаданого грошовитого господаря тутешні села потроху почали оживати. Втім, не «Іллічем» єдиним. Адже є приклади й того, коли сільчани довели власну спроможність успішно господарювати навіть без солідних капіталовкладень тих же всюдисущих «іллічівців». Одне з таких господарств розташоване в селі Комар Новосілківського району. Щоправда, й тут не обійшлося без Ілліча, бо перед в’їздом до села досі бовваніє стела з колишньою назвою колишнього колгоспу — «Заповіт Ілліча».

Перебділи

Перебділи

Мешканці русифікованого краю, як відомо, за ближній «бугор», у бік сусідів–росіян, поглядають зі значно більшою симпатією, ніж у далекі області Західної України. Та коли на початку року «брати» ніяк не могли скласти ціну на газ і залишили пів–Європи на напівголодному пайку, донеччанам довелося сподіватися тільки на далеких–далеких західняків. Саме звідти, із газосховищ, весь цей час надходило паливо для Донецька. І це незважаючи на те, що застарілі трубопроводи не розраховані на постачання палива на великі відстані — понад 1200 кілометрів. За тих умов, аби не припиняти подачу тепла в оселі донеччан, у місті вирішили «пожертвувати» промисловим сектором. Саме з таким проханням–побажанням місцева влада звернулася до керівників тутешніх заводів та фабрик — аби ті зменшили споживання палива на користь опалення житлових будинків. Зокрема працівникам харчових підприємств довелося «врізати» газовий раціон на 10 відсотків, а їхнім колегам зі сфери життєзабезпечення на 15%.

Пекуча «Росія»

Шахту «Росія» ДП «Селидіввугілля» аж ніяк не назвеш небезпечною щодо загазованості виробок та викидів метану, від чого потерпають вугільні підприємства, в яких видобувають паливо на кілометровій глибині. Проте саме тут спалахнула підземна пожежа, внаслідок якої потерпіли 14 гірників.