«Серце стукає тривожно...»
Серцево–судинні захворювання — на першому місці серед причин смертності в усьому світі. А діагноз «інфаркт міокарда» звучить, як вирок. Однак лікарі стверджують: у більшості випадків хворого з гострим серцевим нападом можна врятувати від фатальних наслідків, якщо вчасно надати необхідну медичну допомогу.
«Коротке замикання»
Коли літній людині раптом стає зле, зазвичай ті, хто поруч, знають як діяти: негайно викликати «швидку», дати необхідні ліки. Але якщо зле стає комусь із молодих, люди не завжди поводяться адекватно. Тридцятирічному Андрієві, який, на думку колег, з’явився на роботу в «непристойному стані», начальник наказав негайно йти додому проспатися.
Підступні «поклади»
«Учора не ходила на роботу, — розповідає знайома. — Зранку поперек прихопив так, що аж злякалася: раніше ніколи такого не було. А кожні відвідини туалету перетворювалися на пекло: біль страшенний... Лікар порадив негайно здати сечу на аналіз. Його підозри підтвердилися: це виходив пісок із моїх нирок.
Не так тії віруси, як промерзлі ноги...
Малеча грає у війну...
Як захиститися від холоду і що робити, якщо обмороження таки сталося
Одягайтеся тепло. «Доречно одягнути кілька легких кофт замість однієї теплої. Це попередить спітніння, яке на морозі небезпечне, — пояснює столичний лікар–терапевт Марія Світловська. — Одяг має бути вільним. У взуття покладіть прокладки або гірчичники, вони зберігатимуть тепло».
Ну, паразите, постривай!
Втома на «екваторі життя»
Словосполучення «криза середнього віку» останнім часом міцно ввійшло в наше життя. Пояснюють (і розуміють) цей стан по–різному. Хтось виправдовує кризою середнього віку кепський настрій чи проблеми на роботі. Але в глобальнішому сенсі, кажуть психологи, ідеться про певний період у житті, коли підбивають підсумки пройденого і відбувається переоцінка цінностей.