«Хронічно втомлені» шукають порятунку...

«Хронічно втомлені» шукають порятунку...

Сучасний темп життя породжує нові недуги. Зокрема — синдром хронічної втоми, про який вперше заговорили 30 років тому в США. Однак тоді про захворювання згадували лише як про стан підвищеної втомлюваності та поганого настрою. Одні вважали, що причина негараздів — невідомі інфекції, які буцімто зачаїлися в організмі та поступово виснажують людину.

І про вай-фай — частіше забувай?

І про вай-фай — частіше забувай?

«Лише 20-30 % маленьких українців — відносно здорові. Решта вже в ніжному віці скаржаться на хронічні недуги. Я довго вірив, що для держави це має значення. Виявилося — ні. Але якщо дитина в дитсадку чи школі хоча б один раз на день вип’є склянку доброї якісної води, то за два місяці показник її здоров’я покращиться удвічі», — вважає професор Михайло Курик, директор Українського інституту екології людини.

А Сашко Положинський спеціально заїхав «на борщ...»

А Сашко Положинський спеціально заїхав «на борщ...»

Оксана Скиталінська — людина неймовірної працездатності. Кожен день відомого лікаря-дієтолога розписаний по хвилинах: тематичні семінари, виступи перед «зацікавленою аудиторією», майстер-класи, записи на телебаченні і радіо, прийом пацієнтів... Пані Оксана каже, що робота «нон стоп» — її улюблений стан, і коли виривається зі звичного насиченого графіка, почувається «не в своїй тарілці». Кожен ранок починає із пробіжки.

На сяйво Вроцлавських ліхтарів

На сяйво Вроцлавських ліхтарів

За ними можна звіряти годинник. Щойно місто огортають оксамитові грудневі сутінки, а годинникові стрілки на ратуші відважують часову позначку «15.30», загадкові чоловіки в плащах і циліндрах прошкують вуличками Тумського острова, запалюючи газові ліхтарі. Вроцлав — єдине місто в Польщі, де ліхтарники — ніби свідки живої легенди і казки — обіруч тримають таємниці минулого.

Водичка — навчанню помічничка

Водичка — навчанню помічничка

Упродовж навчального року, певне, кожен із батьків стикається з питанням правильного харчування та підтримки гарного настрою дитини. Адже всім хочеться, аби син чи донька добре засвоювали навчальний матеріал, швидко бігали крос, мали друзів і охоту до активного дозвілля. Як допомогти маленькому учневі в цей період?

Кіно за північ, сварка, мало сну...

Кіно за північ, сварка, мало сну...

Ви ніколи не замислювалися над тим, як деякі звички підступно крадуть нашу життєву енергію? Скажімо, вранці абсолютно немає сили на те, щоб пiдняти себе з ліжка, а ранкову ж пробіжку ніхто не відміняв. Однак ви повертаєтесь із стадіону, не збагатившись бадьорістю і не відчувши приливу сил, а сонними і змученими.

Щеплені байдужістю і користолюбством?

Щеплені байдужістю і користолюбством?

— Щеплення від туберкульозу, яке роблять у пологовому, — це все, що моя піврічна донька отримала за календарем імунізації, — розповідає киянка Інна Степанчук. — Два тижні тому пішли в поліклініку з надією отримати щеплення АКДС (його мали зробити ще в три місяці, на жаль, донька мала проблеми із здоров’ям, тому ми збилися з графіка).

Коли дихати важко...

Коли дихати важко...

Учора, 17 листопада, у світі відзначали Міжнародний день боротьби проти хронічного обструктивного захворювання легень (ХОЗЛ). За оцінками Всесвітньої організації охорони здоров’я, якій належить ініціатива таких тематичних заходів, від хронічного обструктивного захворювання легень потерпає понад 200 мільйонів людей.

Гіппократ би плакав

Гіппократ би плакав

Киянка Інна влітку народжувала дитину. Щоб не хвилюватися надміру, про пологи домовлялася заздалегідь — з лікаркою в одному зі столичних пологових будинків, де шість років тому на світ з’явився її первісток. Знайома вирішила «не міняти руку», оскільки вже знала, на що розраховувати.

Пастка, яку можна обійти

Пастка, яку можна обійти

Понад мільйон людей у світі живе з діагнозом «лімфома». І майже у тисячі пацієнтів щодня виявляють цю патологію. Останнім часом такий діагноз чують близько трьох тисяч українців щороку. Загалом із недугою зіткнулися 17 тисяч наших співгромадян. Водночас, як зауважують лікарі, лімфоми — один із небагатьох видів раку, який успішно лікується. І що раніше діагностовано недугу, то більше позитивних прогнозів на одужання.